Dzisiaj jest poniedziałek 21 czerwca 2021, imieniny: Alicji, Alojzego, Rudolfa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16582) SPORT FORUM FIRMY (5607) PRACA (72) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
30 / 19oC
Jutropogoda
27 / 16oC
Pojutrzepogoda
23 / 18oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbyt niska frekwencja w referendum. Burmistrz Tuli ... (0)Ślesin. Nielegalne papierosy i tytoń „spod lady“ w ... (0)

Umowa podpisana

Dodano: 31.03.2014 14:41
Źródło: LM.pl

Pod koniec kwietnia zaczną się utrudnienia na moście „żelaznym” w Koninie. Umowę na modernizację obiektu podpisano dziś w prezydenckim gabinecie.

Most im. J. Piłsudskiego już niebawem zostanie przebudowany. Jak informuje prezydent Józef Nowicki, zakres prac jest bardzo szeroki. - Właściwie wymieniona na nową zostanie cała infrastruktura. Tam będzie ścieżka rowerowa, a sam most najprawdopodobniej będzie pomalowany na szaro. Dodatkowo będzie iluminacja, która będzie powodowała, że podświetlony most będzie kolorowy i piękny – mówi Józef Nowicki.

Dzisiaj w konińskim magistracie podpisana została umowa z wykonawcą, czyli konsorcjum firm z Koła i Włocławka. Miasto ma przekazać plac budowy w ciągu tygodnia. Później musi zostać zatwierdzony projekt organizacji ruchu. - Szacujemy, że w ciągu dwóch, trzech tygodni wszystkie procedury uda się zakończyć – mówi Grzegorz Pająk, kierownik wydziału drogownictwa Urzędu Miejskiego w Koninie.

Wtedy też zaczną się utrudnienia dla kierowców. Już pod koniec kwietnia można się spodziewać wyłączenia mostu z ruchu. - Będzie się on odbywał w jednym obiekcie w dwóch kierunkach – mówi Pająk.

Wykonawca ma skończyć roboty do 31 października. W tym wypadku termin jest niezwykle istotny, bo wielkopolski inspektor nadzoru budowlanego dopuścił most do użytkowania tylko do końca 2014 roku. Inwestycja pochłonie niespełna 11 mln zł.

 

 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Powinien być pomalowany na czerwono. Przecież Konin to jeden z ostatnich bastionów komunizmu.
Dodano: 31.03.2014 15:17    Przez: ~heniek
Może na nowej przeprawie ktoś umyje i ustawi na nowo oświetlenie mostu , bo wygląda to fatalnie .
Dodano: 31.03.2014 14:49    Przez: ~Ja

KOMENTARZE

Może na nowej przeprawie ktoś umyje i ustawi na nowo oświetlenie mostu , bo wygląda to fatalnie .
Dodano: 31.03.2014 14:49    Przez: ~Ja
No to teraz się zacznie - grzebanie w Projekcie Budowlanym - optymalizacje , szukanie oszczędności . I to nie most będzie pomalowany na "szaro" ale "szary" a nie cwany obywatel dołoży do interesu. I znów biedni normalni zjadacze chleba będą zrobieni na "szaro" .... Interes kwitnie - posprawdzać papiery przetargowe i zmiany "ekonomiczne" w zakresach prac - dojdzie się do ciekawych wniosków.
Dodano: 31.03.2014 15:19    Przez: ~mikołaj rejewicz
Słuszna uwaga. Most już jest zaniedbany, a iluminacja świetlna nie działa prawidłowo!
Dodano: 31.03.2014 21:09    Przez: ~Swój
I jeszcze to: albo most będzie kolorowy i piękny, albo będzie pomalowany na szaro...
Dodano: 01.04.2014 00:12    Przez: ~:)
wiadomo juz kto i ile dostal w lape czy wyda sie dopiero za rok? zabierzcie czerwonego na spoldzielcow i odcinek z kauflandu do swiatel. i niech czerwony pomysli czy bardziej trzeba robic walek dla czerwonych kolegow na moscie czy nawierzchnie...
Dodano: 01.04.2014 08:24    Przez: ~garrix
Żeby nic potem nie wypadywało jak na moscie rubika
Dodano: 31.03.2014 14:50    Przez: ~kunin
Powinien być pomalowany na czerwono. Przecież Konin to jeden z ostatnich bastionów komunizmu.
Dodano: 31.03.2014 15:17    Przez: ~heniek
"Już pod koniec kwietnia można się spodziewać wyłączenia mostu z ruchu. - Będzie się on odbywał w jednym obiekcie w dwóch kierunkach – mówi Pająk."czyli, że jak, bo nie kumam
Dodano: 31.03.2014 15:27    Przez: ~kumak zielony
Czyli na jednym moście(jeden obiekt) ruch w dwóch kierunkach(ruch dwustronny).
Dodano: 31.03.2014 16:15    Przez: ~Kary
a to tylko odmalują ten most i niby drzewo czy zobacza tez pod nim co jest 3?? i firma z Wloclawka?? chyba nowicki nie widział jakie maja tam drogi...
Dodano: 31.03.2014 20:02    Przez: ~mieszkaniec
Prezydent : "Most będzie najprawdopodobniej pomalowany na szaro /.../ a będzie k o l o r o w y i piękny".Brawo! Tak samo jak od mieszania płyn nie będzie słodszy, tak samo od pomalowania mostu "na szaro" on sam nie zrobi się piękny.Wcześniej w latach siermiężności też wszystkie maszyny były malowane na szaro. Funkcjonowało nawet określenie " malowanie w kolorze maszynowym ".Ale dziś produkowane różne maszyny poza górniczymi są naprawdę kolorowe i estetyczne, nawet dotyczy to maszyn drogowych a nie tylko samochodów.. A mosty na świecie dziś też są w różnych kolorach - np. w San Francisko jest czerwony. Myślę, że prezydent nie zrósł się nierozerwalnie ze swoim pomysłem, bo remont to świetna okazja, żeby pokazać Konin z dobrej strony – zabytkowy mostjako jedną z wizytówek miasta.Dlatego proponuję ogłosić konkurs na kolor mostu.
Dodano: 31.03.2014 22:08    Przez: ~architekt
Popieram. Ten most powinien stać się jedną z wizytówek Konina. To jeden z nielicznych już mostów nitowanych.
Dodano: 01.04.2014 00:32    Przez: ~Tomek
byle nie tęczowy bo nam go spalą
Dodano: 01.04.2014 12:26    Przez: ~f
Jeżeli nie będzie ekranów zabezpieczających konstrukcję mostu przed solą, to za 2-3 lata na nowo trzeba go będzie czyścić i malować. Powinny zostać wykonane ekrany wzdłuż jezdni chroniące konstrukcję przed solą. Kiedyś nie było tyle samochodów i soli to zabezpieczony antykorozyjnie most wytrzymywał długie lata, a teraz niedawno był czyszczony i malowany i znów trzeba go czyścić i malować
Dodano: 01.04.2014 07:53    Przez: ~Kruk
no ale biznes sie kreci i o to chodzi. koledzy czerwonego i czerwony zadowoleni bo mozna kase krasc przy okazji kazdej roboty.
Dodano: 01.04.2014 08:26    Przez: ~pinokio
I znów samochody będą wyjeżdzały na lewo
Dodano: 01.04.2014 08:35    Przez: ~prawo
Nie bardzo rozumiem - p[odpisano umowę a nawet nie wiadomo jaki będzie kolor ale wiadomo, że będzie iluminacja dodająca kolorytu najprawdopodobniej w pełnym słońcu.
Dodano: 01.04.2014 11:32    Przez: ~zwolennik nowej lewic ...
K....... czemu szary czy wszystko w Koninie musi być szare
Dodano: 01.04.2014 11:38    Przez: ~ola
W Skandynawii nikt by się nie odważył pomalować bloku na kolor sraczki. Jeśli tobie się to podoba to twoja sprawa.
Dodano: 01.04.2014 12:33    Przez: ~robotnik z kopenhagi
Co to za porównanie???Co nas obchodzi Skandynawia.My też nie pozwolilibyśmy sobie na takie zachowania jakie mają Skandynawowie we krwi.Pewnie ciężko tam pracowałeś i dlatego tak bardzo tęsknisz.Prezydent ,a raczej v-ce prezydent Pan W. robi wszystko,żeby sraczkę zamienić w sukces i dlatego zmienia partię za partią i możemy mu wierzyć,bo jest jak dwa w jednym ,więc mu zaufaj,bo wierzę,że Skandynawię zna lepiej od Ciebie i kolory nie są Mu obce.Kocham Wilków i te piękne posesje i drogi i infrastrukturę..i wiem,że Władza też nas kocha!!
Dodano: 02.04.2014 09:10    Przez: ~Mecenas
1 z 2
12>>