Dzisiaj jest niedziela 20 października 2019, imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18498) SPORT FORUM FIRMY (5384) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 14oC
Jutropogoda
18 / 14oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Kolejna wtopa Górnika Konin. Fatalna seria u siebi ... (0)Konin. Zlot MIG-iem po raz czwarty. Grali dla Mich ... (0)

Zawiesił członkostwo, a co z mandatem?

Dodano: 4.04.2014 19:34
Źródło: LM.pl

W sprawie zawieszonego nauczyciela z turkowskiego ogólniaka milczy prokuratura, milczy dyrekcja szkoły, kuratorium podaje same fakty, ale niektórzy z lokalnych polityków są mniej powściągliwi.

Na informację o zawieszeniu nauczyciela, która ukazała się na naszym portalu jako pierwsze zareagowało SLD. Zarząd powiatowy zażądał aby Aleksander Z. zrzekł się mandatu w radzie powiatu.Radny powinien cieszyć się nieposzlakowaną opinią i zaufaniem społeczeństwa. Winien działać zgodnie z prawem i nie nadużywać swojej władzy. Przy sprawowaniu funkcji radnego winien stosować się do roty ślubowania składanej przed objęciem mandatu.” – napisali w liście do mediów członkowie SLD. Wezwali radnego do złożenia mandatu i zaprzestania działalności w radzie.

Na to oświadczenie zareagowało Lokalne Porozumienie Samorządowe, którego członkiem jest Aleksander Z. Prezes LPS, Władysław Karski podczas konferencji prasowej, poinformował, że natychmiast po decyzji o zawieszeniu w pełnieniu obowiązków zawodowych nauczyciel sam zawiesił swoje członkostwo w LPS i zrezygnował z funkcji przewodniczącego klubu w radzie powiatu.

Przypomnijmy, że blisko trzy tygodnie temu decyzję o zawieszeniu 38-letniego nauczyciela podjęło Kuratorium Oświaty w Poznaniu. – Nauczyciel został zawieszony w związku z wszczęciem postępowania dyscyplinarnego na okres trzech miesięcy. Obwiniony został pouczony o przysługującym mu prawie odwołania się od decyzji o zawieszeniu, w terminie 14 dni od dnia jej doręczenia, ale nie skorzystał z tego prawa – wyjaśnia Marieta Soińska, rzecznik dyscyplinarny dla nauczycieli przy wojewodzie wielkopolskim. Prokuratura potwierdza, że w sprawie nauczyciela toczy się postępowanie, ale nie wiadomo, czy postawione zostaną jakiekolwiek zarzuty.


 

  • Zawiesił członkostwo, a co z mandatem?

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

nie znam tego nauczyciela ale jeśli jest niewinny ktoś powinien ponieść surowa karę za zniesławienie a jeśli jest winny powinno być podane za co i jaki wyrok łącznie z jego danymi
Dodano: 5.04.2014 10:12    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY

KOMENTARZE

Mój Boże, kto to pisał? Przecież w ogóle nie wiadomo co ten nauczyciel takiego uczynił, że ma dyscyplinarkę??? Poziom pracowników tego portalu sięga dna.
Dodano: 04.04.2014 20:58    Przez: ~wściekły pies
Chodzi chyba o sprawę nauczyciela oskarżonego o pedofilię. Nie wiem jednak jak sprawa zakończyła się. Było głośno o tym, a dyrektor za to dostał po 4 literach, bo podobno (tak w mediach podawali) wiedział o tym i nic nie zrobił. Ciekawe jak to było na prawdę. Jeżeli to prawda to szok, ale ja bym uważała z wyrokami, bo za pomówienia (jeżeli dyrektorowi nic nie udowodnią) można też odpowiadać karnie. Poczekajmy więc, aż wszystko zostanie wyjaśnione.
Dodano: 04.04.2014 22:38    Przez: ~Ja
Nauczyciel ogólniaka, czyli uczniowie/uczennice co najmniej 16-letni. Jeśli coś się zdarzyło, to raczej można mówić o czynie nieobyczajnym, niż o pedofilii.
Dodano: 05.04.2014 13:02    Przez: ~menes
Menes, czy fakt, że nauczyciel uczy w ogólniaku to daje pewność, że sprawa dotyczy tylko uczniów szkoły ponadgimnazjalnej? Pomyśl to nie boli.
Dodano: 05.04.2014 16:21    Przez: ~zyk
Mylisz ludzi teraz chodzi o syna odwołanego dyrektora który też uczy w tej szkole podobnie jak i żona.Nikt wam jasno nie napisz o co chodzi ale jesli zabrał się za sprawę prokurator to możecie się tylko domyslać że sprawa jest poważna.
Dodano: 15.04.2014 08:53    Przez: ~hohoho
Kuratorium wcale nie podjęło decyzji o zawieszeniu tego człowieka. Żałosna bzdura, która tylko udowadnia, ze media powiatu tureckiego to grupa amatorów uskuteczniajacych radosna twórczość.
Dodano: 04.04.2014 21:26    Przez: ~Turkowianka
Bądź konsekwentna. Jak piszesz, że powiat jest turecki, to podpisuj się "Turczynka".
Dodano: 06.04.2014 20:34    Przez: ~:)))))))))))))))))))) ...
Polecam Wiki, Miodka, lub nawet sam skrót opisu strony link odnośnie poprawnej formy nazwy naszego powiatu ;)
Dodano: 07.04.2014 12:38    Przez: ~TURKOWIANKA
Już drugi raz czytam na Waszym portalu o tej sprawie i tak jak poprzednio nie wiem o co ten człowiek jest oskarżany. Brawo dla osoby, która zajmuje się sprawą i redaguje te "newsy".
Dodano: 05.04.2014 09:25    Przez: ~Ando
Ando weź ogarnij się. Nie rozumiesz wpisów pod artykułem to już nic nie zrozumiesz.
Dodano: 05.04.2014 16:23    Przez: ~babik
Ando czy Ty urwałeś się z księżyca nie wiesz i długo się nie dowiesz z tureckich portali o co chodzi w tej sprawie .Musiałbyś siedzieć w turkowskim grajdole aby to zrozumieć !!!
Dodano: 05.04.2014 10:11    Przez: ~lo
nie znam tego nauczyciela ale jeśli jest niewinny ktoś powinien ponieść surowa karę za zniesławienie a jeśli jest winny powinno być podane za co i jaki wyrok łącznie z jego danymi
Dodano: 05.04.2014 10:12    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.