Dzisiaj jest piątek 5 marca 2021, imieniny: Adriana, Fryderyka, Oliwii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17698) SPORT FORUM FIRMY (5587) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
-2 / -2oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Naczelna Organizacja Techniczna za transformacją e ... (0)Wierzę w słuszność starań na rzecz elektrowni jądr ... (29)

Spalarnia na półmetku

Dodano: 29.04.2014 15:49

Spalarnia śmieci pod Koninem rośnie jak na drożdżach. Koniec inwestycji w grudniu 2015 roku. Budowa zmierza do półmetka.

Na placu budowy jest około 80 osób. Od lipca, gdy rozpocznie się montaż kotła, będzie tam około 200 osób. Prace postępują zgodnie z planem, nie ma opóźnień i wszystko wskazuje na to, że pod koniec przyszłego roku spalarnia śmieci zacznie pracować.

To jeden z pięciu zakładów termicznej obróbki odpadów w Polsce. Pierwszy w Wielkopolsce. Poznań dopiero przystępuje do budowy spalarni. Konińska inwestycja będzie obsługiwać Konin, okoliczne miasta i gminy, w sumie około 400.000 mieszkańców. W planach ustawowych jest poszerzenie zasięgu spalarni poza region.  - To najlepsze rozwiązanie, bezpieczne dla środowiska – przekonuje Jan Skalski, prezes MZGOK w Koninie. - Ciekawostką będzie to, że poziom emisji będzie można obserwować na stronie internetowej spalarni. Każdy mieszkaniec będzie mógł to śledzić.

Głównym celem budowy zakładu jest redukcja masy odpadów komunalnych kierowanych do unieszkodliwiania przez składowanie z jednoczesnym wykorzystaniem właściwości energetycznych odpadów, poprzez ich termiczne przekształcenie połączone z odzyskiem i przetwarzaniem odzyskanej energii.  Budowa konińskiej spalarni to koszt 381 milionów złotych. Inwestycja jest dofinansowana między innymi z funduszy unijnych i Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.

  • Spalarnia na półmetku
  • DSC01779
  • DSC01780
  • DSC01781
  • DSC01784
  • DSC01785
  • DSC01788
  • DSC01790
  • DSC01792

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

WSPÓŁUJE MIESZKAŃCOM MALINCA I RUDZICY DZIAŁKI SPADNĄ DO 0 .SZKODA GADAC !!!
Dodano: 29.04.2014 17:09    Przez: Usługi Budowlane
Debil to jesteś Ty. Najgorsze jak się wypowiada ktoś kto się nie zna na rzeczy. jedź do Niemczech, Francji, Szwecji, Finlandii. Tam spalarnie są prawie w centrum miasta i nikomu nie przeszkadzają a już na pewno nie czuć jakiegoś smrodu.. Sam mieszkałem obok takiej.
Dodano: 29.04.2014 22:35    Przez: ~xsd

KOMENTARZE

gdzie to jest???
Dodano: 29.04.2014 15:54    Przez: ~koninek
Koło Huty gdzieś..
Dodano: 29.04.2014 16:02    Przez: ~hutnik
Wydaje mi się, że w okolicach byłej Huty Aluminium.
Dodano: 29.04.2014 18:31    Przez: ~..
przy wysypisku-oboz pracy
Dodano: 29.04.2014 20:46    Przez: ~erbud
Na Ameryce
Dodano: 30.04.2014 01:16    Przez: ~to jest
Najważniejsze, żeby PRACY NIE SZUKAĆ DALEKO OD KONINA ! Taka rada ode mnie. Tak wam doradzę....
Dodano: 30.04.2014 04:21    Przez: ~Sławomir
Dziękujemy, Panie Prezydencie
Dodano: 29.04.2014 16:05    Przez: ~wyborcy
Kolejny sukces Prezydenta Nowickiego! Brawo. Lewica jednak jest górą i miejsca pracy i problem śmieci rozwiązany a przy okazji i prąd i ciepło. Brawo! Oby tak dalej!
Dodano: 29.04.2014 21:48    Przez: ~zadowolony
Dzienki . Hutnik
Dodano: 29.04.2014 16:33    Przez: ~koninek
No to zaje....e,ze juz nie mieszkam w Qninie ,zycze powodzenia.Co za debil buduje cos takiego tak blisko miasta !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 29.04.2014 17:06    Przez: ~rychu
Debil to jesteś Ty. Najgorsze jak się wypowiada ktoś kto się nie zna na rzeczy. jedź do Niemczech, Francji, Szwecji, Finlandii. Tam spalarnie są prawie w centrum miasta i nikomu nie przeszkadzają a już na pewno nie czuć jakiegoś smrodu.. Sam mieszkałem obok takiej.
Dodano: 29.04.2014 22:35    Przez: ~xsd
do Rychu: najlepiej to nic nie robić i narzekać. Sam jesteś debil, pojęcia nie masz o świecie i o robocie. Dla ciebie pewnie cały świat to kino domowe komputer i mcdonald. pozdrawiam
Dodano: 30.04.2014 11:42    Przez: ~robol
Kiedy zbuduja spalarnie zwłok umarlaków.Zeby wydawac na nagrobki 6 tyś to jest chore i ile to miejsca zajmuje cmentarze.
Dodano: 01.05.2014 12:49    Przez: ~Ja
WSPÓŁUJE MIESZKAŃCOM MALINCA I RUDZICY DZIAŁKI SPADNĄ DO 0 .SZKODA GADAC !!!
Dodano: 29.04.2014 17:09    Przez: Usługi Budowlane
A lepiej niech po cichu mieszkańcy powiatu palą plastiki w swoich piecach i uwalniają w powietrze mnóstwo rakotwórczych substancji? Dziwicie się skąd jest tyle nowotworów, a sami im sprzyjacie. Butelka plastikowa przy paleniu wydziela bardzo toksyczne chlorowce, które powinny być właśnie utylizowane w takich szczelnych spalarniach...
Dodano: 03.05.2014 12:25    Przez: ~głos rozsądku
KON-BET zaciera .... łapy.
Dodano: 29.04.2014 17:27    Przez: ~Hanka
Bedzie robota dla czerwonych, reszta frajerststwa ma podwyżki oplat
Dodano: 29.04.2014 18:25    Przez: ~the future
Ale chyba BHP na budowie nie ma. Gość w kamizelce a bez kasku. inny też bez kasku pomyka...
Dodano: 30.04.2014 00:36    Przez: ~pip
oczywiście że jest
Dodano: 24.06.2015 14:17    Przez: ~bombek
Jaki półmetek 3 miesiące budują , koniec budowy grudzień 2015 i półmetek chyba ktoś tu liczyć nie potrafi.
Dodano: 29.04.2014 19:16    Przez: ~śmiechu warte
Gdzie będzie wykorzystana energia otrzymana ze spalania?
Dodano: 29.04.2014 19:59    Przez: ~Qń
Energia cieplna będzie wykorzystana do ogrzewania i degradacji jezior, wytwarzania efektu cieplarnianego. Wytworzony dwutlenek węgla wzbogaci atmosferę. podobny efekt do spalania w domu w piecu. W domu energię cieplną wykorzystuje się do ogrzania domu. Pracownicy spalarni sami będą badali emisję szkodliwych substancji do atmosfery. Będą mówili fajnie jest.
Dodano: 30.04.2014 11:38    Przez: ~912
spalarnia jest budowana na ul. Sulańskiej obok wysypiska odpadów