Dzisiaj jest poniedziałek 9 grudnia 2019, imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20736) SPORT FORUM FIRMY (5429) PRACA (38) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 5oC
Jutropogoda
2 / -1oC
Pojutrzepogoda
1 / -1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Golina. Umowa na rewitalizację zabytkowego parku p ... (1)Zawodniak w kadrze Polski. Szóste miejsce w Puchar ... (0)

Jechali za pijanym

Dodano: 16.05.2014 10:38

Czterech mężczyzn z Sompolna, powiat koniński, zatrzymało pijanego kierowcę volkswagena. Jechali najpierw za nim i nagrywali jego poczynania na drodze.

We wtorkowe popołudnie mężczyźni w wieku od 18 do 25 lat jechali w z Sompolna do Wierzbinka. Jadący przed nimi volkswagen wzbudzał niepokój. Kierowca jechał po całej jezdni. Do tego stopnia, że jadące z przeciwka samochody zjeżdżały na pobocze, aby go przepuścić. Nie zjechała tylko ciężarówka, ale udało mu się z nią wyminąć. Pasażer z drugiego samochodu zaczął nagrywać szaleńca. Kiedy kierowca volkswagena dojeżdżał do Wierzbinka zjechał na pobocze, stracił panowanie nad pojazdem, wpadł w poślizg i wjechał do przydrożnego rowu, zahaczając o uliczną latarnię.

Mężczyźni podbiegli do kierowcy, aby uniemożliwić mu dalszą jazdę. Natychmiast wezwali policję. Mężczyzna próbował się „dogadać”, ale trafił na nieugiętych. Badanie trzeźwości wykazało, że miał prawie 2,5 promila alkoholu. Policjanci zabrali go do komendy i po upływie półtorej godziny został powtórnie zbadany. Badanie wykazało wówczas 2,8 promila alkoholu w organizmie.

Oprócz utraty prawa jazdy nawet na 10 lat, grożą mu 2 lata więzienia.

 

 

Wideo: KMP w Koninie

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:policja Konin,   komunikacja,   pijany za kierownicą,   Sompolno,   Wierzbinek,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Brawa dla tych Panów !!! Być może zapobiegli tragedii....
Dodano: 16.05.2014 10:44    Przez: ~Marlena
Brawo dla Was koledzy .... tępić tych pijanych zabójców
Dodano: 16.05.2014 10:47    Przez: ~hytop
Mam nadzieję, że nie skończy się na zawiasach. A gdyby na tym przystanku stały dzieciaki do szkoły!? Aż strach pomyśleć.
Dodano: 16.05.2014 10:55    Przez: ~heniek
To dlaczego nie zadzwonili na policję podczas jazdy tylko mieli dobrą zabawę z samochodu jadącego slalomem? A jak już wpadł do rowu postanowili zabawić się w bohaterów.
Dodano: 16.05.2014 12:01    Przez: ~Obiektywny
Brawo? Za co? Jak już wjechał do rowu to, co to za sztuka było go zatrzymać? On już sam się zatrzymał. Poza tym czterech na jednego i to jeszcze pijanego-, ale mi odwaga. Ciekawe czy byli by tacy odważni gdyby któryś z nich jechał w pojedynkę?
Dodano: 16.05.2014 11:54    Przez: ~Ulrich von Jungingen

KOMENTARZE

Brawa dla tych Panów !!! Być może zapobiegli tragedii....
Dodano: 16.05.2014 10:44    Przez: ~Marlena
W złodziejskim kraju rudego aferała ludzie biora sprawy w swoje ręce nastepny krok wyłapywać złodzieji i narkomanów z PO.
Dodano: 16.05.2014 10:57    Przez: ~Jacek
Brawo? Za co? Jak już wjechał do rowu to, co to za sztuka było go zatrzymać? On już sam się zatrzymał. Poza tym czterech na jednego i to jeszcze pijanego-, ale mi odwaga. Ciekawe czy byli by tacy odważni gdyby któryś z nich jechał w pojedynkę?
Dodano: 16.05.2014 11:54    Przez: ~Ulrich von Jungingen
A jakiej to oni tragedii zapobiegli ? Z tego co widzę i czytam to zapobiegli jedynie temu, żeby gościu sobie guza nie nabił albo nóg nie połamał jak by uciekał przez owies. Tragedii to oni mieli szansę zapobiec ale pijak był szybszy.
Dodano: 16.05.2014 12:02    Przez: ~O co kaman
A ty oczywiście wiesz, że dalej by już nie pojechał i nie doprowadził do jakiegoś nieszczęścia. Wyrocznia się znalazła! Brawa dla chłopaków i tyle!
Dodano: 16.05.2014 12:50    Przez: ~o to kaman!
A za Co te brawa i tyle, w sprawie co by było gdyby było to nie mam jeszcze uprawnień, ale podobne niektórzy po leczeniu w Gnieźnie takie dostali pewnie coś na ten temat wiesz.
Dodano: 16.05.2014 13:59    Przez: ~kaman
puk puk puk . Rozum śpi , o sorry gdzieś wyszedł i nie powrócił.
Dodano: 16.05.2014 20:01    Przez: ~Dzięcioł
A co to będzie jak mózg twój namierzy ciebie ? To dopiero spotkanie, świat tego nie przeżyje.
Dodano: 16.05.2014 20:06    Przez: ~Rozum czuwa
A co? Mieli go staranowac?
Dodano: 17.05.2014 07:44    Przez: ~el
Brawo dla Was koledzy .... tępić tych pijanych zabójców
Dodano: 16.05.2014 10:47    Przez: ~hytop
Lepiej się nie bawić w policję bo można dostać w pysk. A jakby koleś miał nóż? albo byłby członkiem mafii?
Dodano: 16.05.2014 10:54    Przez: ~ostrożny
członek mafii w golfie III ahahaahh .... co za łeb z ciebie kolo,jakim trzeba mieć poryty mózg żeby jechać w takim stanie
Dodano: 16.05.2014 11:22    Przez: ~kjujik
A jak by miał pistolet, a jeszcze gorzej karabin maszynowy no a kto wie może jakąś armatę........no i jak by był z Sycylii to już nic tylko głowę w piasek chować, ale du.. pa i tak ci będzie wystawać no i co wtedy.....
Dodano: 16.05.2014 11:26    Przez: ~ORMO czuwa
A jakby miał w Golfie schowany czołg?!
Dodano: 16.05.2014 13:25    Przez: ~gość
Z tamtych okolic to ma maxymalnie snopowiązałkę i tam może co najwyżej wystrzelić sznurek
Dodano: 16.05.2014 14:54    Przez: ~chłoporobotnik
ale on nie miał golfa tylko koszulke polo
Dodano: 17.05.2014 06:51    Przez: ~zartownis
Mam nadzieję, że nie skończy się na zawiasach. A gdyby na tym przystanku stały dzieciaki do szkoły!? Aż strach pomyśleć.
Dodano: 16.05.2014 10:55    Przez: ~heniek
A gdyby tutaj staruszka przechodziła do domu starców , to on by staruszkę przejechał, A to być może jego matka.....Widzę, że drugi Bareja z ciebie
Dodano: 16.05.2014 11:21    Przez: ~:::
Patrz czy nie ksiądz
Dodano: 16.05.2014 12:03    Przez: ~icek
ksiąndz ma lepszy samochód
Dodano: 16.05.2014 12:31    Przez: ~heh
Nie mogli wcześniej wezwać policji?
Dodano: 16.05.2014 10:58    Przez: ~gość
wezwali wcześniej ale na policję czeka się 30 minut
Dodano: 16.05.2014 12:32    Przez: ~Obserwator
Chciałbym podkablować tych goniących pijanego , ponieważ jechali zbyt szybko. W czasie 3,5 sek pokonali 100 m i to na odcinku, gdzie już zwalniali. Z moich obliczeń wynika że jechali 28,6 m/s czyli około 103 km/h ( nadmieniam , że już zwalniali ) Policjo proszę o ukaranie kierowcy mandatem za przekroczenie prędkości .Stwarzali niebezpieczeństwo podobne jak ten pijany.
Dodano: 16.05.2014 12:43    Przez: ~KAPoo
Weź się człowieku jebnij w dekiel Brawo że gnoja zatrzymali. Brawo, Brawo, Brawo a Toboie chwd
Dodano: 16.05.2014 16:22    Przez: ~frty
Chyba ten gnój się sam zatrzymał, myślisz, że mając 2.8 promila "dałby nogę", jak podrośniesz i sprzedadzą ci kiedyś alkohol to popróbuj. Powodzenia
Dodano: 16.05.2014 20:12    Przez: ~Miodek pitny
TAKA POSTAWA DO ODWAGA BRAWO OBY WSZYSCY TAK REAGOWALI
Dodano: 16.05.2014 10:59    Przez: ~JA
Czy osoba która stworzyła ten tekst powyżej filmu oglądała ten film, bo ma wrażenie , że nie no chyba, że jest to filmik z innego zdarzenia. Po "zaparkowaniu" w tym rowie to można było zapobiec jedynie pieszej ucieczce sprawcy kolizji. A brawa dla tych "panów" to za co ? Widzi ktoś tu jakiś czyn bohaterski, no chyba, że czynem tym było powiadomienie policji ale to jest nie tylko naturalnym zachowaniem a wręcz obowiązkiem.
Dodano: 16.05.2014 11:13    Przez: ~????????
7 na 10 obywateli oleje sprawę i jedzie dalej. 2 zdzwoni na policję, ale na wsi zanim policja dojedzie do pijanego zabójcy 10 km czy 15 km to pijany wariat będzie już dalej o 10 czy 15 km. TYLKO 1 na 10 kierowców poświęci swój czas i po telefonie na policję jedzie dalej za pijanym zabójcą i może informować policję gdzie on aktualnie jedzie aby doprowadzić policję do niego. Mogą też zatrzymać pijanego zabójcę zanim ten wpadając w pole ucieknie do lasu i zjawi się na policji po 2 dniach tłumacząc, że był w szoku ale nie był na pewno pijany. Chłopakom od 18 d0 25 lat się chciało i słyszenie, że jechali za pijanym zabójcą i mogli go złapać zanim ucieknie przed przyjazdem policji. Nie każdy młody kierowca to baran/inteligent jak "????????????"
Dodano: 16.05.2014 11:43    Przez: ~ok
To dlaczego nie zadzwonili na policję podczas jazdy tylko mieli dobrą zabawę z samochodu jadącego slalomem? A jak już wpadł do rowu postanowili zabawić się w bohaterów.
Dodano: 16.05.2014 12:01    Przez: ~Obiektywny
A ta durna statystyka to na próbie reprezentatywnej w twojej rodzinie plus ciotka klotka. Czytaj tekst ze zrozumieniem ,ale jak ktoś ma problemy z pisaniem to trudno wymagać czytania poprawnego nie mówiąc o zrozumieniu tekstu. A diagnozy co do tego czy pijany był wariatem,zabójcą to pozostaw specjaliście, Zanim się podniecisz to przeczytaj art 212 kodeksu karnego bo kierowca jak wytrzeźwieje może zorganizować ci spotkanie w Sądzie.
Dodano: 16.05.2014 14:16    Przez: ~!!!!!!!!!!!
Nie patrz tyle w statystyki bo oślepniesz, a na pewno nie zmądrzejesz , akurat w tym wypadku nomen omen twoje statystyki się walą, to wygląda na to, że gość "zadrzewił" prawie u drzwi komisariatu w Wierzbinku. A to , że powinni go wsadzić od razu na 3 miesięczne sanki prokuratorskie to nie ulega wątpliwości, tylko to nie w tym p.o Kraju. Bo co by to było jak by tak jakaś szycha takiego orła wycięła, a naród na imunitety od alkoholu się nie chce zgodzić
Dodano: 16.05.2014 16:22    Przez: ~Podróżnik
No dobra, to zastanówmy się co TY byś zrobił w takiej sytuacji?? Na pewno użył swojego samochodu jako tarana, żeby zatrzymać tego pijaka. Bo on sam po dobroci by tego raczej nie zrobił. Każdy potrafi w internecie tylko kłapać pyskiem :/
Dodano: 17.05.2014 09:14    Przez: ~Alcatraz
Zastanawiać się nie ma nad czym, bo z tego co tu czytam to dyskusja dotyczy w dużej mierze tego , czy to co zrobili jest czynem bohaterskim i należy nad tym czynem piać z zachwytu. Według opisu i filmiku widzę, że zrobili to co każdy z nas powinien zrobić, po prostu naturalna czynność a według prawa polskiego to obowiązek. A to, że w wielu środowiskach się przymyka oko na jazdę "pod wpływem" to już inna strona "genów" i polityków, którzy jakoś nigdy się nie mogli zdecydować czy są za czy przeciw pewnie dlatego, że sami mają to jazdę po spożyciu w genach.
Dodano: 17.05.2014 09:51    Przez: ~SzP
masz racje