Dzisiaj jest czwartek 9 kwietnia 2020, imieniny: Mai, Dymitra, Dobrosławy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17065) SPORT FORUM FIRMY (5476) PRACA (19) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 5oC
Jutropogoda
11 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 6oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

PiS przed PO

Dodano: 26.05.2014 11:20
Źródło: LM.pl

Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie wygrało w konińskim okręgu wyborczym. Do urn poszło zaledwie 15,69 procent uprawnionych.

Największym przegranym eurowyborów okazała się koalicja Europa + Twój Ruch. Partia nie przekroczyła progu wyborczego również w powiecie konińskim. Tutaj udało jej się uzyskać jedynie 3,69 procent głosów. Niekwestionowanym zwycięzcą w regionie okazało się Prawo i Sprawiedliwość, które osiągnęło wynik 36,98 procent. Natomiast Platforma Obywatelska otrzymała 20,85 procent, a Polskie Stronnictwo Ludowe – 13,91 procent. Nieco mniej udało się uzyskać Sojuszowi Lewicy Demokratycznej – 9,27 procent i Nowej Prawicy Janusza Korwina – Mikke – 6,70 procent.

W samym Koninie mieszkańcy chętniej głosowali na PO (blisko 33 procent) niż na PiS (ok. 29 procent). Podobnie niewielką przewagę PO nad PiS odnotowano w Słupcy. Natomiast w Kole i Turku zwyciężyła parta Jarosława Kaczyńskiego. Wynik PiS w powiecie tureckim (38,64 procent) okazał się być najlepszym w całej Wielkopolsce.  

Frekwencja w konińskim okręgu wyborczym nie zachwyciła. Średnio do urn poszło 15,69 procent uprawnionych do głosowania. Najwyższą frekwencję odnotowano w Koninie – 24,77 procent i Starym Mieście – 19,86 procent, a najniższą w Skulsku – 12,01 procent. W Słupcy głosowało 13,67 procent, w Kole – 22,79 procent, a w Turku – 22,63 procent.

Wielkopolska najprawdopodobniej będzie miała czterech eurodeputowanych. W konińskim okręgu wyborczym najczęściej stawiano krzyżyk przy Agnieszce Kozłowskiej-Rajewicz z PO, Ryszardzie Czarneckim z PiS, Krystynie Łybackiej z SLD i Andrzeju Grzybie z PSL.  

  • wybory

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Najważniejsze że paligłupy dostali to na co zasłużyli
Dodano: 26.05.2014 12:28    Przez: ~kp
lepsze wierzyć w 500 zł na dziecko od PISu niż niż wierzyć w cuda Tuska.
Dodano: 26.05.2014 14:15    Przez: ~cuda Tuska jak UFO
Platforma wygrała w zakładach karnych
Dodano: 26.05.2014 14:19    Przez: ~hm
Trochę za mało ale platformie się nie udało i się POsrało!!!Do następnych wyborów gdzie zielono POmarańczowa zaraza dostanie prawdziwego kopa,bo inaczej być nie może.
Dodano: 26.05.2014 11:52    Przez: ~zak
W tym starym łbie ostro się bździ-Kobrzyc dziękuje społeczeństwu za udział w wyborach.Skleroza wali na dekiel.
Dodano: 26.05.2014 12:36    Przez: ~as

KOMENTARZE

PiS profesory tuzy nauki po karły i specjalistka od dorsza niejaka pietira wyborcy peło maja taka żulie ma jaka zasłuzyli.
Dodano: 26.05.2014 11:27    Przez: ~Lucjan
Pomieszałeś partie i wyszła głupota
Dodano: 26.05.2014 11:47    Przez: ~M
90 % GŁOSUJĄCYCH NA PIS POSIADA WYKSZTAŁCENIE PODSTAWOWE WIĘC RYDZYK KAŻE SŁUGA MUSI!!!
Dodano: 26.05.2014 12:21    Przez: ~SLD
avatar Jak widać ,wielka mądrość cech*je mieszkańców regionu, po za miastem Konin oczywiście.Dziękuje za udział w wyborach i za oddany na nas Polaków głosy. Co do samego miasta konin to głupota jak widać ciągle jest ogromna, POszambo wszak tu zniszczyło wszystko ,,Cukrownię'' ,;;Hutę'', ,,Konwart''' kopalnia i elektrownie ledwie dyszą a podpisaniu przez rudego pakietu klimatycznego pójdzie do likwidacji. To były miejsca pracy dla nas i naszych dzieci, które POszambo wygoniło za granicę. Ten dobry wynik POszamba w mieście to socjologiczny fenomen , wszak zamieszkuje w mieście wielu poPZPR-owskich ,po-resortowych emerytów , czerwonych urzędników i nauczycieli i różnego rodzaju post człowieczego odpadu ale to i tak widać iż ktoś,, normalny'' na POszambo w mieście głosował . Gadzinówki i TV kablowych robią swoje, ludzie niczego nie czytają, a całą swa wiedzę biorą z tv..Syndrom Meksyku ,bida jak smród a od 90 lat rz ...
Dodano: 26.05.2014 12:28    Przez: Tomasz Kobrzycki
Wyniki indywidualne Konin i powiat koniński1. CZARNECKI Ryszard PIS 71872. WASZAK Małgorzata PO 33203. SZEJNFELD Adam PO 24234. KOZŁOWSKA-RAJEWICZ Agnieszka PO 15655. ŁYBACKA Krystyna SLD/UP 15516. KOPACZ Zygmunt Bolesław 11367. STREKER-DEMBIŃSKA Elżbieta SLD/UP 13118. ROGACKI Adam Maksym NP. JKM 10519. SIWIEC Marek Maciej EP/TR 87310. GRZESZCZAK Eugeniusz PSL 78611. GRZYB Andrzej Marian PSL 78412. CHOJNACKA Andżelika Helena PSL 780
Dodano: 26.05.2014 12:29    Przez: ~analiza
W tym starym łbie ostro się bździ-Kobrzyc dziękuje społeczeństwu za udział w wyborach.Skleroza wali na dekiel.
Dodano: 26.05.2014 12:36    Przez: ~as
co mi z tych wyników-kto przeszedł napisz,mądralo.
Dodano: 26.05.2014 12:37    Przez: ~bździągwa
znowu sobie natłukłeś plusów, nieładnie tak oszukiwać ludzi niePOprawny katoliku
Dodano: 26.05.2014 12:57    Przez: ~antykobrzyc
czyli co trzeci Polak ma według Ciebie wykształcenie podstawowe. A przecież w całej Polsce z wykształceniem podstawowym jest tylko 3 procent ludzi. Po prostu kłamiesz SLD :P
Dodano: 26.05.2014 14:13    Przez: ~PIS
PIS wygrał wybory :)
Dodano: 26.05.2014 14:16    Przez: ~PIS wygrał
Platforma wygrała w zakładach karnych
Dodano: 26.05.2014 14:19    Przez: ~hm
Co za idioci głosują na PiS i PO?! Niech rozpieprzą już całkiem naszą gospodarkę...
Dodano: 26.05.2014 14:23    Przez: ~gościu
tak byś chciał
Dodano: 26.05.2014 15:28    Przez: ~suki
Ciekawy jestem jakie ty masz wykształcenie, że nie potrafisz dostrzec co zostało oddane w prezencie Solorzowi przez -jak mniemam- twoich faworytów. " ty" i" twoich" napisałem specjalnie z małej litery. Po prostu nie na duże nie zasługujesz.
Dodano: 26.05.2014 15:37    Przez: ~xxx
Widać właśnie, że pisząc takie coś to nawet podstawówki nie ukończyłeś
Dodano: 26.05.2014 15:55    Przez: ~pis
wieś zawsze sprzyjała pisowi niezależnie od rejonu Polski tak więc nic w tym dziwnego. Pis ma najbardziej zatwardziały niezmienny i anachroniczny elektorat i chyba najgłupszy.
Dodano: 26.05.2014 16:41    Przez: ~polak katolik
Masz racje cos mu sie pomieszalo , juz nawet nie jest mi szkoda tych ludzi
Dodano: 26.05.2014 16:47    Przez: ~Jacek
sprzedane za bezcen zostało za obecnie nam panującej miłosciwej do 67 lat Platformy przypominam
Dodano: 26.05.2014 17:18    Przez: ~jahu
szkoda tylko że największa liczba Polaków wyjechała w 2006-2007 i to nie po było przy władzy tylko pis, czemu o tym nie piszesz
Dodano: 26.05.2014 19:23    Przez: ~ani pis ani po ani sl ...
POLAK KATOLIK-Masz racje znam wielu wyznawcow pisiolkow-matolkow i rzeczywiscie to sa ludzie w wiekszosci katolicy o bardzo niskim poziomie intelektu.
Dodano: 26.05.2014 20:55    Przez: ~wera
pajac jesteś i tyle
Dodano: 26.05.2014 21:29    Przez: ~mieszkaniec
Nie zapominaj że w Koninie rządzi sld a nie po
Dodano: 27.05.2014 04:24    Przez: ~Ja
Do polak katolik i wera: święta prawda.
Dodano: 27.05.2014 22:07    Przez: ~to prawda
KRETYN
Dodano: 27.05.2014 22:09    Przez: ~STEFAN ENTY WŁADZY
Kretyn do entej potęgi !
Dodano: 27.05.2014 22:19    Przez: ~to prawda
Konin?A kto się z tą pełną napływowej czerwonej zarazy wiochą jeszcze liczy?Rejon się liczy,bo tam mniej wymienionej ZARAZY w rodzaju TW,WSI,RESORTOWYCH BACHORÓW,starych komuchów i ich PO-ciotków.po .
Dodano: 28.05.2014 09:16    Przez: ~pfff
Za to gdy PIS dojdzie do władzy i obsadzi stołki swoimi to na pewno będzie to kraina mlekiem i miodem płynąca.Problem w tym, że nie ma na kogo głosować. Cała ta dupokracja jest do d...
Dodano: 28.05.2014 10:13    Przez: dwaraz
Potrzebny ci lekarz najlepiej psychiatra
Dodano: 28.05.2014 10:39    Przez: ~obywatel z po
Widac, że w mieście, nawet tak małym jak Konin mieszkają ludzie bardziej inteligentni i wykształceni i głosują na PO. Nie wykształcona wieś głosuje na PIS bo pan KACZOREK im powie, że dostaną 500 zł to hura do urn. Tylko skąd to weźmie?!!??! pewnie pan Kobrzycki, też nie wykształcony ze wsi chłoposzek pomoże Kaczyńskiemu. szkoda gadac jakim matołem jesteś.
Dodano: 28.05.2014 13:00    Przez: ~mieszkaniec Konina - ...
Wstyd mi za was Koniniacy! Czy wy w ogóle wiecie, czy osoby na które głosowaliście znają jakiś język obcy i będą w stanie funkcjonować w PE? Tak to jest jak się idzie głosować prosto ze mszy.
Dodano: 26.05.2014 11:34    Przez: ~Biada nam
A ja wychodzę z założenia, że należy promować nasz język i nie wstydzić się go.
Dodano: 26.05.2014 12:14    Przez: ~zwolennik nowej lewic ...
A po co obcy język,jak się nie będzie jeździło-vide casus:Kurski.
Dodano: 26.05.2014 12:39    Przez: ~krul
Polski język jest piękny i wszyscy powinni nim władać biegle.
Dodano: 26.05.2014 12:40    Przez: ~babcia
Czerwone powyzdychały?
Dodano: 26.05.2014 11:35    Przez: ~asrd
Jesteś prawdopodobnie człowiekiem chociaż rozum i język jakiego używasz bardziej jest zbliżony do hieny .Jeżeli poniżyłem hienę to ją przepraszam. Może pojmiesz i,że powiedziałeś(aś) o swoich rodzicach lub dziadku.
Dodano: 26.05.2014 12:23    Przez: ~Koninianin
jak czerwone zdychają,to zaraz na ich miejsce włażą czarne.
Dodano: 26.05.2014 12:42    Przez: ~syn stolarza
Tępy naród na PIS głosował!!! ŻAL.....
Dodano: 26.05.2014 11:37    Przez: ~XXX
a TY NA kogo
Dodano: 26.05.2014 11:54    Przez: ~4x
nawet się baranie podpisać nie umiesz jak każdy analfabeta stawiasz krzyżyki
Dodano: 26.05.2014 21:33    Przez: ~mieszkaniec
"K" ci się w podpis wplątało
Dodano: 28.05.2014 07:30    Przez: ~rasowy
Ktoś kto głosuje na PiS naprawdę jest tępyyy. Myślicie, że stary kawaler od kota to dobry przywódca kraju. Totalne dnoo..
Dodano: 26.05.2014 11:51    Przez: ~Papilot
Trochę za mało ale platformie się nie udało i się POsrało!!!Do następnych wyborów gdzie zielono POmarańczowa zaraza dostanie prawdziwego kopa,bo inaczej być nie może.
Dodano: 26.05.2014 11:52    Przez: ~zak
a komu się udało? -stylisto. Szanuj siebie i innych. Nie pisz więcej głupot. A jak chcesz się bić to zapisz się na sztuki walki czy coś.
Dodano: 26.05.2014 12:20    Przez: ~kdfhf
na SLD czas już głosować dosyć się narządzili nic nie zrobili kraj zadłużyli tak ze Gomułka i Gierek to pikuś no to wracajmy do starego choć myślącego inaczej
Dodano: 26.05.2014 23:06    Przez: ~może się sprawdzi
A co się dziwicie, poszli głosować tak, jak kazali im księża. Palikot zaczął walkę z pedofilią w kościele i się przeliczył, bo podwładni księży też mają głos i czasami potrafią oddać ten głos poprawnie(z pomocą najbliższej rodzinki). Niedouczony i otumaniony przez klechy narodek poszedł i zagłosował jak przywódcy nakazali. Wielki wstydem jest frekwencja, ale skoro po siedmiu latach rządów rudego jego elektorat wolał siedzieć w domu, albo robić zakupy w centrach handlowych, to i wynik inny myć nie może. Nie pozostaje nic innego, tylko zawołać za Cyceronem,,O, TEMPORA, O MORES!"..O czasy, o obyczaje!
Dodano: 26.05.2014 12:08    Przez: ~Krewa
Jak zwykle wieśniaki uwierzyły w 500zł na kazde dziecko i inne przywileje ha ha.
Dodano: 26.05.2014 12:14    Przez: ~Blacky
lepsze wierzyć w 500 zł na dziecko od PISu niż niż wierzyć w cuda Tuska.
Dodano: 26.05.2014 14:15    Przez: ~cuda Tuska jak UFO
Czarnecki wygrał dla Pisu w Koninie to jest kompletna żenua. Drugie miejsce PISu widzę kolejny spadochroniarz. W Koninie jest jakiś PIS czy tylko zwolennicy nieudacznicy tacy jak tłuk kobrzycki.
Dodano: 26.05.2014 18:10    Przez: ~sd
Lepszy PIS jak zielona wyspa rudego
Dodano: 01.06.2014 22:24    Przez: ~POLSKA
Po komentarzach widać, że niektórzy nadal nie rozumieją, że JEDYNĄ możliwą teraz alternatywą na odwrócenie totalnej zapaści w Polsce jest PiS, chociaż nie każdy lubi prezesa tej partii, ale dla tego regionu i nie tylko to naprawdę opcja warta poparcia, także w wyborach do Polskiego Parlamentu (czy takowy jeszcze jest?)
Dodano: 26.05.2014 12:18    Przez: ~skamander
PiS to dopiero jest ZAPAŚĆ! I Narodowy Program Bezrobocia!
Dodano: 26.05.2014 12:22    Przez: ~Koniniak
Najważniejsze że paligłupy dostali to na co zasłużyli
Dodano: 26.05.2014 12:28    Przez: ~kp
panie ksiądz niech pan się zamknie i zostawi tego małego.
Dodano: 26.05.2014 12:43    Przez: ~matka poldka
1 z 5
12345>>