Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19093) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Powa dalej zalewa

Dodano: 29.05.2014 16:38

Konińscy strażacy nadal interweniują. Niepozorna rzeka Powa zalewa pola i łąki w gminie Stare Miasto, a teraz także w pobliżu Konina.

- Od godziny 6.00 rano konińska straż odnotowała 14 zdarzeń związanych z podtopieniami. W działaniach brały udział 23 zastępy, 86 strażaków. Najwięcej zgłoszeń pochodzi z gminy Stare Miasto – informuje Sebastian Andrzejewski, rzecznik PSP w Koninie,

Od godzin popołudniowych na ulicy Zagórowskiej strażacy obserwują przepływającą przez Konin Powę. Jej stan znacznie się podwyższył. Niepozorna rzeka rozlała się na okoliczne tereny. Woda podchodzi pod zabudowania. Strażacy pilnują, żeby woda nie przelała się przez ulicę Zagórowską w Koninie. 

 

 

  • Powa dalej zalewa
  • Powa dalej zalewa
  • powa2
  • powa3
  • powa4
  • powa5
  • powa6
  • powa7
  • powa8

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:powódź,   podtopienia,   Lisiec Wielki,   rzeka Powa,   Konin,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

A dlaczego te zbiorniki retencyjne są zawsze przez cały rok pełne ? Tam ma być zawsze tyle wody przed tamą, jak i za tamą. Dopiero w chwili zagrożenia powodzią powinno się je napełniać.
Dodano: 29.05.2014 18:54    Przez: ~Luniu
JP-Janusz Palikot ?
Dodano: 29.05.2014 19:47    Przez: ~aga
w Holandii pada i nie mają tego problemu, nawet napiszę że tereny w tym kraju leżą poniżej poziomu morza. Wina oczywiście bez względna RZĄDZĄCYCH!!!
Dodano: 29.05.2014 20:06    Przez: ~MAX
co na to Pan Nowicki gdzie on się podział?????
Dodano: 29.05.2014 17:10    Przez: ~ARBUZ
Od jutra zaczną kosić trawę w rowach i udrażniać zatory oraz pogłębiać palanty głupie
Dodano: 29.05.2014 19:34    Przez: ~h*jniekraj

KOMENTARZE

co na to Pan Nowicki gdzie on się podział?????
Dodano: 29.05.2014 17:10    Przez: ~ARBUZ
Na gali projektu Odmieniamy siebie :D
Dodano: 29.05.2014 22:16    Przez: ~mm
A kto ten Nowicki ????
Dodano: 29.05.2014 22:32    Przez: ~Koniniak
to napewno wina tuska!
Dodano: 29.05.2014 17:26    Przez: ~kk
JP NA BLUZIE MAM WYSZYTE , TO SAMO W SERCU JEST WYRYTE !
Dodano: 29.05.2014 18:28    Przez: adam3214
JP-Janusz Palikot ?
Dodano: 29.05.2014 19:47    Przez: ~aga
prezydenta nie ma ale wojt gminy SM zaraz bedzie
Dodano: 29.05.2014 18:29    Przez: ~b
Kara za grzechy Judasze !
Dodano: 29.05.2014 18:42    Przez: ~NOE
A dlaczego te zbiorniki retencyjne są zawsze przez cały rok pełne ? Tam ma być zawsze tyle wody przed tamą, jak i za tamą. Dopiero w chwili zagrożenia powodzią powinno się je napełniać.
Dodano: 29.05.2014 18:54    Przez: ~Luniu
do zbiornika to ludzie pompują szambo... do tego włśnie im służy zbiornik!
Dodano: 29.05.2014 20:29    Przez: ~psp
No niestety, ale tak jest wszędzie. Najlepsze przykłady Jeziorsko i Zalew Włocławski. Zaczyna się spuszczać wodę dwa dni przed nadejściem fali kulminacyjnej. Bo pomosty, żeglarze, HODOWLE RYB? Wszystkie tego typu obiekty w chwilę po powstaniu przestają pełnić swoją funkcję, którą zakładano, kiedy je budowano. Nie rozumiem, czemu tak jest, ale to jest patologia. Mało mamy jezior w okolicy? Ciężko dojechać kilkanaście kilometrów do najbliższych jezior? Tak jak napisałeś. Te zbiorniki powinny swobodnie przepuszczać wodę do momentu kiedy nie nadejdzie sytuacja kryzysowa ale każdy miejscowy włodarz liczy, że zrobi ze sztucznego bajorka drugie Mikołajki.
Dodano: 29.05.2014 22:43    Przez: ~Powiew Prawdy
Od jutra zaczną kosić trawę w rowach i udrażniać zatory oraz pogłębiać palanty głupie
Dodano: 29.05.2014 19:34    Przez: ~h*jniekraj
Oglądam zdjęcia z dalekiej północy Szwecji. Nie wiem jakie jest rzeczywiste zagrożenie, ale zdjęcia pokazują raczej strażackie zawody. Bo nie znam i nie pamiętam jako stary koninianin, aby Powa była tak tragiczna jak chociażby niedawno Warta. Musicie chyba w LM zmienić fotoreportera. Albo może chcecie dorównać newsom z południa Polski. Jeśli sytuacja jest tak poważna, że trafia do portalu -to przepraszam
Dodano: 29.05.2014 19:36    Przez: ~nick
hm.. interesujące
Dodano: 30.05.2014 09:07    Przez: ~pelargonia
Strumyk miasto zalewa a prezydent inwestorow w polu wypatruje haha
Dodano: 29.05.2014 19:52    Przez: ~hshahuhu
Jak Wam sie powodzi, czy aby Wam sie nie przelewa ?
Dodano: 29.05.2014 20:01    Przez: ~jp
1 z 2
12>>