Dzisiaj jest wtorek 25 lutego 2020, imieniny: Cezarego, Wiktora, Konstancjusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20778) SPORT FORUM FIRMY (5460) PRACA (47) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
5 / 4oC
Jutropogoda
6 / 1oC
Pojutrzepogoda
3 / 0oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Stadion za ileś lat, nowe boiska treningowe już te ... (0)Luźna gierka: Nowy pomysł na stadion. Jednak na Po ... (0)

Bilans ulewy

Dodano: 30.05.2014 09:40
Źródło: LM.pl

Strażacy długo walczyli ze skutkami ulewy, jaka w nocy z wtorku na środę przeszła nad powiatem tureckim. W sumie odnotowano 105 interwencji.

Zalane były piwnice, ulice, budynki mieszkalne, inwentarskie oraz produkcyjne. Najwięcej zgłoszeń napłynęło we wtorek, jeszcze podczas ulewnego deszczu. Kolejne informacje o podtopieniach napływały w ciągu następnych dni. Najgorsza sytuacja była w samym Turku, a także w gmina Tuliszków i Władysławów.

Łącznie strażacy byli wzywani do pomocy 105 raz, a w działaniach brało udział 180 strażaków Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu.

Fot. KP PSP Turek


 

  • Bilans ulewy
  • Bilans ulewy
  • Bilans ulewy
  • Bilans ulewy

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   ulewa,   powiat turecki,   ulewa,   zalanie,   podtopienia

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Imprezy, firmy, budynki itp. są już turkowskie ale powiat nadal jeszcze jest turecki. Czekacie na smsa z przyzwoleniem?
Dodano: 30.05.2014 09:57    Przez: ~:)))))))))))))))))))) ...
W południowej części miasta za ul.Łąkową w trójkącie ulic Łąkowa,Leśna Poduchowne na około 150 ha ziemi urodzajnej ziemi ornej postawiono około 20 sztuk budynków mieszkalnych .Melioracja wybudowana w latach 1943 do 1948 dużym kosztem rolników została zdewastowana .Ostatnio w ciągu pięciu lat wykonano około 1 km miejskich wodociągów linii wody pitnej i sanitarnej niszcząc w główne ciągi melioracyjne tzw zbieracze o średnicy 130 i 160 mm . Od czasy gdy kopalnia odsunęła się z barierą pomp kilka kilometrów od miasta Turek ,woda z opadów nie ma gdzie spływać ,zalewając pola i domostwa.W sieci kanalizacji nastąpiła cofka zalewając kotłownie,piwnice,węglownie. dlaczego budując nowe domy U.M nie daje mieszkańcom planów istniejącej melioracji.Czy wszystko co ,,za komuny ,, musimy zniszczyć.
Dodano: 30.05.2014 10:11    Przez: ~Mieszkaniec
Urząd Miejski nie buduje tam domów. To twoi koledzy panie ZT pobudowali domy z własnej i nie przymuszonej woli. Budowali, choć wiadomo, że te tereny nigdy nie były terenami budowlanymi.
Dodano: 01.06.2014 20:47    Przez: ~dd
w wiezowcu tez PIWNICE ZALAŁO na KARLOWICZA 8 smierdzi juz I NIKOGO TO NIE INTERESUJE ! NIE PIERWSZY RAZ .......
Dodano: 31.05.2014 00:39    Przez: ~bezczynnosc ......
Nadzór Budowlany w Turku zajmuję się legalizacją fuch.Nie spełnia roli do której został powołany.Osoby posiadające przygotowanie zawodowe do pełnienia samodzielnych funkcji są bezkarne i dlatego za ich postawę Coraz większe koszty płacić będzie Społeczeństwo.Pozdrawiam.
Dodano: 31.05.2014 16:38    Przez: ~ryszard

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.