Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19090) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
27 / 19oC
Jutropogoda
25 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

To były dopalacze!

Dodano: 5.06.2014 11:40
Źródło: LM.pl

Substancje z listy zakazanych znalazły się w próbkach zabezpieczonych przez koniński Sanepid w sklepie z upominkami w starej części miasta.

Firma sprzedająca tzw. upominki w kwietniu przeniosła się z Zatorza na ul. Staszica. Niedługo po otarciu sklepu, do pracy ruszyli inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i policja. Pod koniec kwietnia zabezpieczono 247 sztuk produktów. Wśród nich znalazła się imitacja produktu dodatek do piasku koloru srebrnego, imitacja produktu dodatek do piasku koloru złotego, rozpałka do pieca koloru złotego i rozpałka do pieca koloru srebrnego.

Teraz koniński Sanepid otrzymał wyniki badań zabezpieczonych produktów. Wynika z nich jednoznacznie, że są to dopalacze. - Substancje te wykazują działanie psychoaktywne i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi – informuje Beata Szeląg, rzecznik PSSE w Koninie.

W przebadanych produktach znaleziono takie zabronione substancje jak: Pentadron, UR-144, 3-MMC i UR-144 FUR-144.

Sanepid zamierza wydać teraz decyzję o wycofaniu produktów z obrotu i wymierzeniu kary. Ta może sięgać nawet miliona złotych.  

fot. PSSE Konin

  • Kara za dopalacze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Milion złotych to mi się podoba!!!! Każda kara jest w tym przypadku za mało za zdrowie i życie młodych ludzi.Tylko oby ta groźba okazała się prawdą w co wątpię.....
Dodano: 5.06.2014 11:58    Przez: ~alffa

KOMENTARZE

Milion złotych to mi się podoba!!!! Każda kara jest w tym przypadku za mało za zdrowie i życie młodych ludzi.Tylko oby ta groźba okazała się prawdą w co wątpię.....
Dodano: 05.06.2014 11:58    Przez: ~alffa
Nie kupia w sklepie to pojda do dillerow z ulicy. Walka z wiatrakami za pieniadze podatnikow. Kto zyskuje na tym? Banda urzedasow i nikt wiecej.
Dodano: 05.06.2014 12:22    Przez: ~bonzo
Teraz kolej na tych asow z bazaru-ruskie,ukrainskie fajki , lewy tyton na bazarze- numer pawilonu 242 w nowym Koninie.Nic im nie robia.Policja koniska chyba spi albo ma z nimi uklady. Oni na bazarze udawaja ze niby sieci i wedki,kolowrotki sprzedawaja.Co jakis czas kurier w torbie donosi towar zeby im wiecej nie powineli.Ludzie wchodza, wychodza i interes sie kreci.Mandat dostana 1000zl i odrobia to w 15 minut.Dziwny jest ten swiat-jak spiewal Niemen. Na uklady nie ma rady!
Dodano: 05.06.2014 12:34    Przez: ~ Marta z Wilczyna
a tobie komunisto stary co to przeszkadza?sam byś chciał zarobić ale NIE UMIESZ!
Dodano: 06.06.2014 05:14    Przez: ~konin
dokładnie jak ktos bedzie chciał to i tak bedzie brał
Dodano: 05.06.2014 12:37    Przez: ~joka
"Dodatek do piasku" ??? A mam pytanie, może ktoś się zna, czy np jak zjem piasek z piaskownicy to j.e.b.n.i.e mnie po czaszce??? Jestem na głodzie. PILNE!
Dodano: 05.06.2014 12:40    Przez: ~Uzależniony
i to jeszcze jak, tylko musisz zjeść cały piasek z piaskownicy, info mam ze żwirowni konin , więc do dzieła
Dodano: 05.06.2014 14:24    Przez: ~żwirek muchomorek
Najgorsza jest bezczynność państwa, czyli polityków, którzy nie potrafią, a może po prostu nie chcą ustanowić prawa, które skutecznie zablokuje działanie takich ''sklepów''. Dziś sklepy z dopalaczami, to tylko część tego zbrodniczego rynku. Internet daje nieograniczone możliwości. Państwo nie powinno być jednak bezsilne. Państwo powinno być aktywne i działać prewencyjnie.
Dodano: 05.06.2014 17:02    Przez: ~Alfred Michalczyk
no pięknie tutaj jakiś bogaty właściciel dostaje milion złotych ulotni sie pewnie sprawa potrwa lata nikt nie pójdzie siedzieć, a małolatów pod klatką łapią z lufką trawy i idą siedzieć na pare miesięcy oto polski wymiar sprawiedliwości, ale sami stworzyliśmy chory system tysiące prokuratorów dziesiątki tysięcy policjantów którzy nie mieli by swojej ciepłej posadki gdyby nie ta marycha i to jest jedyny powód z jakiego marycha nie jest w polsce legalna bo prace straci połowa prokuratorów sędziów i psów, a jak wiadomo są to grupy spełeczne mające duży wpływ na formowanie prawa w naszym kraju, więc sami przecież nie stworzą prawa dzięku któremu pójdą na bruk pozdrawiam