Dzisiaj jest czwartek 23 maja 2019, imieniny: Iwony, Emilii, Dezyderiusza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19525) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
13 / 10oC
Jutropogoda
18 / 12oC
Pojutrzepogoda
18 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (3)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (4)

To były dopalacze!

Dodano: 5.06.2014 11:40
Źródło: LM.pl

Substancje z listy zakazanych znalazły się w próbkach zabezpieczonych przez koniński Sanepid w sklepie z upominkami w starej części miasta.

Firma sprzedająca tzw. upominki w kwietniu przeniosła się z Zatorza na ul. Staszica. Niedługo po otarciu sklepu, do pracy ruszyli inspektorzy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej i policja. Pod koniec kwietnia zabezpieczono 247 sztuk produktów. Wśród nich znalazła się imitacja produktu dodatek do piasku koloru srebrnego, imitacja produktu dodatek do piasku koloru złotego, rozpałka do pieca koloru złotego i rozpałka do pieca koloru srebrnego.

Teraz koniński Sanepid otrzymał wyniki badań zabezpieczonych produktów. Wynika z nich jednoznacznie, że są to dopalacze. - Substancje te wykazują działanie psychoaktywne i mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia ludzi – informuje Beata Szeląg, rzecznik PSSE w Koninie.

W przebadanych produktach znaleziono takie zabronione substancje jak: Pentadron, UR-144, 3-MMC i UR-144 FUR-144.

Sanepid zamierza wydać teraz decyzję o wycofaniu produktów z obrotu i wymierzeniu kary. Ta może sięgać nawet miliona złotych.  

fot. PSSE Konin

  • Kara za dopalacze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Milion złotych to mi się podoba!!!! Każda kara jest w tym przypadku za mało za zdrowie i życie młodych ludzi.Tylko oby ta groźba okazała się prawdą w co wątpię.....
Dodano: 5.06.2014 11:58    Przez: ~alffa

KOMENTARZE

Milion złotych to mi się podoba!!!! Każda kara jest w tym przypadku za mało za zdrowie i życie młodych ludzi.Tylko oby ta groźba okazała się prawdą w co wątpię.....
Dodano: 05.06.2014 11:58    Przez: ~alffa
Nie kupia w sklepie to pojda do dillerow z ulicy. Walka z wiatrakami za pieniadze podatnikow. Kto zyskuje na tym? Banda urzedasow i nikt wiecej.
Dodano: 05.06.2014 12:22    Przez: ~bonzo
Teraz kolej na tych asow z bazaru-ruskie,ukrainskie fajki , lewy tyton na bazarze- numer pawilonu 242 w nowym Koninie.Nic im nie robia.Policja koniska chyba spi albo ma z nimi uklady. Oni na bazarze udawaja ze niby sieci i wedki,kolowrotki sprzedawaja.Co jakis czas kurier w torbie donosi towar zeby im wiecej nie powineli.Ludzie wchodza, wychodza i interes sie kreci.Mandat dostana 1000zl i odrobia to w 15 minut.Dziwny jest ten swiat-jak spiewal Niemen. Na uklady nie ma rady!
Dodano: 05.06.2014 12:34    Przez: ~ Marta z Wilczyna
a tobie komunisto stary co to przeszkadza?sam byś chciał zarobić ale NIE UMIESZ!
Dodano: 06.06.2014 05:14    Przez: ~konin
dokładnie jak ktos bedzie chciał to i tak bedzie brał
Dodano: 05.06.2014 12:37    Przez: ~joka
"Dodatek do piasku" ??? A mam pytanie, może ktoś się zna, czy np jak zjem piasek z piaskownicy to j.e.b.n.i.e mnie po czaszce??? Jestem na głodzie. PILNE!
Dodano: 05.06.2014 12:40    Przez: ~Uzależniony
i to jeszcze jak, tylko musisz zjeść cały piasek z piaskownicy, info mam ze żwirowni konin , więc do dzieła
Dodano: 05.06.2014 14:24    Przez: ~żwirek muchomorek
Najgorsza jest bezczynność państwa, czyli polityków, którzy nie potrafią, a może po prostu nie chcą ustanowić prawa, które skutecznie zablokuje działanie takich ''sklepów''. Dziś sklepy z dopalaczami, to tylko część tego zbrodniczego rynku. Internet daje nieograniczone możliwości. Państwo nie powinno być jednak bezsilne. Państwo powinno być aktywne i działać prewencyjnie.
Dodano: 05.06.2014 17:02    Przez: ~Alfred Michalczyk
no pięknie tutaj jakiś bogaty właściciel dostaje milion złotych ulotni sie pewnie sprawa potrwa lata nikt nie pójdzie siedzieć, a małolatów pod klatką łapią z lufką trawy i idą siedzieć na pare miesięcy oto polski wymiar sprawiedliwości, ale sami stworzyliśmy chory system tysiące prokuratorów dziesiątki tysięcy policjantów którzy nie mieli by swojej ciepłej posadki gdyby nie ta marycha i to jest jedyny powód z jakiego marycha nie jest w polsce legalna bo prace straci połowa prokuratorów sędziów i psów, a jak wiadomo są to grupy spełeczne mające duży wpływ na formowanie prawa w naszym kraju, więc sami przecież nie stworzą prawa dzięku któremu pójdą na bruk pozdrawiam