Dzisiaj jest wtorek 23 października 2018, imieniny: Marleny, Seweryna, Odylii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20972) SPORT FORUM FIRMY (5247) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 8oC
Jutropogoda
8 / 5oC
Pojutrzepogoda
12 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Silny wiatr z prędkością do 40 km/h z porywymi do 90 km/h

Polecamy:

Medyk dla przedszkolaków

Dodano: 6.06.2014 12:18
Źródło: LM.pl

Kolejny raz w murach konińskiego Medyka pojawiły się przedszkolaki z dwóch placówek z oddziałami integracyjnymi: Przedszkola nr 10 „Leszczynowa Górka” i Przedszkola nr 32, aby wraz ze słuchaczami szkoły spędzić czas na zabawach i grach edukacyjnych.

- Corocznie mamy zaszczyt gościć w murach naszej szkoły naszych przyjaciół z placówek, w których słuchacze szkoły odbywają zajęcia praktyczne - powitał gości Wojciech Szymczak, dyrektor Zespołu Szkół Medycznych - Wielkopolskiego Samorządowego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego (WSCKZiU).

Przedszkolaki wzięły udział w konkursach, promujących zdrowy styl życia. Słuchacze każdego z kierunków Medyka przygotowali stanowiska z zabawami, które sprawdziły wiedzę dzieci na temat zdrowia i w ciekawy sposób uzupełniły wiadomości o higienie ciała i jamy ustnej, aktywności ruchowej i zdrowym jedzeniu.

Dzieci miały do wykonania siedem zadań konkursowych: pokonywały tory przeszkód, rozpoznawały przedmioty, które pomagają w zachowaniu zdrowia, opiekowały się chorym misiem i rywalizowały w konkurencji dojenia krowy. Najlepsi zdobyli zaszczytne tytuły w danej konkurencji. W trakcie wspólnie spędzonych godzin dzieci zaprezentowały swoje umiejętności taneczne i wokalne.

Po ukończeniu zmagań konkursowych bawiły się w różne zabawy muzyczno-ruchowe. Niespodziankę dla dzieci przygotowali słuchacze kierunku technik farmaceutyczny, którzy zaprezentowali eksperymenty chemiczne z ciekawymi efektami wizualnymi.

Impreza zakończyła się wręczeniem drobnych upominków młodym gościom Zespołu Szkół Medycznych - WSCKZiU. - Spotkanie przygotowali słuchacze terapii zajęciowej - poinformował naszą redakcję Wojciech Szymczak - przy pomocy przedstawicieli pozostałych kierunków naszej szkoły (dietetyka, technika masażysty, higienistki stomatologicznej, opiekuna medycznego, technika farmaceutycznego i technika usług kosmetycznych) pod kierownictwem pani Kariny Piechockiej, wspieranej przez panie Marzenę Tomczak i Ewę Grabarczyk-Szewczyk.

  • image001
  • image009
  • image008
  • image002
  • image003
  • image005
  • image006
  • image007

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.

KOMENTARZE

Fajna —super impreza!!!Dzieci były bardzo zadowolone, interesowały się wszystkim co przygotowali dla nich uczniowie-Medyka.
Dodano: 06.06.2014 17:21    Przez: ~Nauczyciel-opiekun pr ...
Jak bym był przedszkolakiemto też podszedłbym do takiej -krówki...myślę oczywiście o dojeniu....
Dodano: 06.06.2014 18:31    Przez: ~Obserwator-komentator

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.