Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19044) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)Mistrzostwa Okręgu za nami. 50-lecie świętował KŻ ... (0)

Słoma poszła z dymem

Dodano: 11.06.2014 13:15
Źródło: LM.pl

Ponad 12 godzin kolscy strażacy walczyli z pożarem sterty słomy w miejscowości Chodów.

Do palących się balotów słomy pszennej zadysponowane zostały jednostki straży pożarnej z Koła, Kłodawy, Chodowa i OSP Luboniek. Ratownicy próbowali ugasić palące się baloty i zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia poprzez polewanie wodą stert znajdujących się w pobliżu.

Spłonęło aż 1550 balotów słomy. Straty nie zostały jeszcze oszacowane. Przyczyny powstania pożaru wyjaśnia kolska policja.  

fot. KP PSP Koło

  • Słoma poszła z dymem
  • Słoma poszła z dymem
  • Słoma poszła z dymem
  • Słoma poszła z dymem

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

"Spłonęło trażakom nie udało się uratować 1550 balotów słomy" Panowie poprawcie ten tekst, bo aż się nie chce tego czytać.
Dodano: 11.06.2014 13:20    Przez: ~KO5
Określenia gożej niż slangowe - polecam autorowi poczytać do poduszki taką dość przyjemną książkę pt "Elementarz" - autor Marian Falski. Dużo obrazków i łatawa lektura.
Dodano: 11.06.2014 14:49    Przez: ~kiukut
Najpierw spójrz na swoje błędy,a następnie oceniaj kogoś innego:) 'GOŻEJ' Tobie też zaproponowałabym jakąś przyjemną książkę do poczytania.
Dodano: 11.06.2014 16:25    Przez: ~xyz
Np."Elementarz" Mariana Falskiego.
Dodano: 11.06.2014 17:54    Przez: ~XXX
Właśnie świadomie zrobiłem prosty błąd ortograficzny - aby pokazać jak to razi i pewien sposób niesamczy czytającego. To właśnie pokazuje, że jednak taki wandalizm językowy rzuca się w oczy a przykład powinny dawać pseudo portale szerzące kulturę pisania.
Dodano: 11.06.2014 20:00    Przez: ~kikut
"Wandalizm językowy" i "kultura pisania" - podobają mi się te określenia. Państwo redagujący artykuły: DYSPONOWAĆ można CZYMŚ a nie COŚ! To chyba podstawy poprawnej stylistyki językowej... Taka jest trudna ta logika wyrażeń?
Dodano: 12.06.2014 10:18    Przez: ~Ludzie!
"podawanie prądów wody", aż mnie prąd przeszedł, jak to przeczytałem. Używaniu żargonu zawodowego w artykule skierowanym do masowego odbiorcy, jest przejawem wyjątkowej nieudolności w posługiwaniu się językiem.
Dodano: 11.06.2014 13:46    Przez: ~wróć do elementarza
Już poprawili. W wiadomościach o strażakach powinno się jednak używać ,,podawanie środków gaśniczych w postaci wody".
Dodano: 12.06.2014 06:19    Przez: ~Strazacki mniodek
Do "Strazacki mniodek": W wiadomościach o kimkolwiek, nie używa się slangu środowiskowego. Jak będą pisać o środowisku bandytów, to Twoim zdaniem powinni stosować wulgaryzmy? Nagroda za "błyskotliwość"!
Dodano: 12.06.2014 10:26    Przez: ~Pseudoeksperci w akcj ...
Wygląda,jakby wiadomości o słomie najbardziej pasjonowały językoznawców.
Dodano: 11.06.2014 17:55    Przez: ~misiu
Bo z sandałów nie słoma lecz skarpetki wyłażą.
Dodano: 12.06.2014 10:07    Przez: ~Yogi
Czytaj uważniej i przynajmniej staraj się rozumieć przesłanki "językoznawców" zanim obnażysz swoją "błyskotliwość". Po pierwsze, nie pasjonują tylko irytują a po drugie nie słoma tylko stylistyka językowa.
Dodano: 12.06.2014 10:21    Przez: ~:)
sytuacja opanowana ! SLOMA SIE SPALILA !
Dodano: 11.06.2014 19:35    Przez: ~OH OH
słoma ma to do siebie ze się dobrze pali, ma taką właśnie właściwość..
Dodano: 11.06.2014 20:52    Przez: ~kordel łoker
Sorry, takie mamy prawa fizyki!
Dodano: 12.06.2014 10:31    Przez: ~Hehehe