Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19349) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
10 / 10oC
Jutropogoda
18 / 15oC
Pojutrzepogoda
15 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Baja Szczecinek. Trudny rajd za słupczanami z Kame ... (0)Podejrzana o zabójstwo syna została zwolniona z ar ... (0)

Inwestycja przy autostradzie

Dodano: 13.06.2014 12:19

W gminie Stare Miasto, przy węźle autostrady A2 w Żdżarach, rośnie kolejna inwestycja.

Firma Goodman zlokalizowała swoją nową inwestycję przy węźle autostrady A2 w Żdżarach na tamtejszych terenach aktywizacji gospodarczej. Firma wykupiła teren pod budowę o powierzchni ponad 11 ha obok istniejących już tam firm Europoles i Zinkpower Wielkopolska. To budowa centrum logistyczno – spedycyjnego z częścią biurową oraz infrastrukturą towarzyszącą. Hala magazynowa będzie miała powierzchnię 39.835 metrów kwadratowych.

- Prace budowlane ruszyły pod koniec marca tego roku – informuje Ryszard Nawrocki, wójt gminy Stare Miasto. Zakończone zostaną prawdopodobnie do końca tego roku. Prace budowlane postępują w znacznym tempie. Po przygotowaniu gruntu i utwardzeniu. instalowane są elementy konstrukcyjne obiektu. Do Urzędu Gminy w starym Mieście zgłasza się wielu mieszkańców w celu uzyskania informacji o zatrudnieniu w nowym zakładzie. - Wszystkie zainteresowane osoby mogą zostawić swoje CV w sekretariacie Urzędu Gminy. Będą one przekazane inwestorowi, gdy rozpocznie rekrutację - mówi Ryszard Nawrocki, wójt Starego Miasta.

 

  • Inwestycja przy autostradzie
  • Inwestycja przy autostradzie

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

avatar To pokazuje zaradność wójta Starego Miasta. U nas tereny inwestycyjne to cały czas ugór. Co robiły władze przez ostatnie kilkanaście lat ? Przygotowywały koncepcję i dokumentację ? Teraz przez następne kilkanaście lat będą tereny te uzbrajać bo takie mamy lokalne tempo wspierania gospodarczego regionu. Tylko czy potencjalny inwestor znajdzie wtedy pracowników jak wszyscy wyjadą do Anglii albo do większych aglomeracji?
Dodano: 13.06.2014 13:40    Przez: Jarosław Matuszewski
avatar Panie Jarosławie, z całym szacunkiem, ale takiej demagogii jaką Pan zaserwował nie czytałem od czasu wypowiedzi Posła Kwiatkowskiego, dotyczącego zakładów Volkswagena we Wrześni. Więc w paru zdaniach. Po pierwsze. Centra logistyczne zazwyczaj powstają przy węzłach autostradowych. Zwracam również uwagę, bo być może Pan tego nie wie, że Konin jest udziałowcem jednego z takich centrów przy węźle autostradowym, mowa o WCL. Jak Pan wyobraża sobie funkcjonowania takiego centrum w mieście? Chce Pan wpuścić więcej TIR-ów na nasze ulice?. A poza tym w Koninie proszę rzucić okiem co jest zbudowane np. za elewatorem.
Dodano: 14.06.2014 09:42    Przez: Jan Urbański
avatar Po drugie. Prawdą jest, że konińskie tereny inwestycyjne były fikcją, natomiast szczytem manipulacji politycznej jest twierdzenie, że tereny inwestycyjne będą zbrojone przez kilkanaście lat. Informuję Pana, bo zapewne przygotowuje się Pan do kampanii wyborczej (a w samorządzie jednak pewną wiedzę trzeba posiadać), że zbrojenie terenu Międzylesie ma zostać ukończone w roku 2015. Jeżeli chodzi o wspieranie gospodarcze regionu to pragnę również Pana poinformować, że w Koninie istnieją dwie uchwały Rady Miasta dotyczące zwolnień podatkowych dla osób prawnych i fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą i tworzących nowe miejsca pracy. Informuję o tym, ponieważ niedawno w Radio Konin słyszałem, że Pan proponuje żeby takie uchwały powstały.
Dodano: 14.06.2014 09:46    Przez: Jan Urbański
avatar I po trzecie, w Koninie jak najmniej przemysłu. Dosyć mieszkańcy dostali popalić przez Hutę Aluminium czy Elektrownie. Duże firmy powinny funkcjonować poza miastem, właśnie na terenach o niskim zaludnieniu. Konin ma być miejscem wypoczynku. Mieszkańcowi Konina jest naprawdę obojętne czy dojedzie w 20 minut do pracy z np. Zatorza na Chorzeń, Starówkę czy do Gminy Stare Miasto, Kleczew czy Kazimierz. Dlatego apeluję do Pana Panie Matuszewski. Skończcie już naprawdę z tą pustą demagogią, bo to niczemu nie służy, a napewno nie służy mieszkańcom tego miasta.
Dodano: 14.06.2014 09:50    Przez: Jan Urbański
avatar Panie Jarosławie, brnie Pan dalej w populizm. Proszę równocześnie nie wypowiadać się w imieniu mieszkańców Konina lecz we własnym. Poza tym, dobrze Pan wie, że ja również mogę zablokować pliki cookies w przeglądarce i nawalić sobie pozytywnych strzałeczek i wrzucić swój komentarz na pierwszą pozycję. Mogę również pododawać różne wpisy pod przykrywką anonimowości wspierających moje posty. Jednak Panie Jarosławie nie jest to moim zdaniem po prostu uczciwe. A Pana ~bezrobotny zapraszam na stronę urbanski.org
Dodano: 14.06.2014 12:16    Przez: Jan Urbański

KOMENTARZE

Konin sypialnią Starego Miasta.
Dodano: 13.06.2014 12:25    Przez: ~ufik
Stare Miasto jak sama nazwa mówi wraca na swoje historyczne miejsce,a Konin?No cóż osła na siłę za uszy ciągnąć się nie da.
Dodano: 13.06.2014 13:20    Przez: ~Q
avatar To pokazuje zaradność wójta Starego Miasta. U nas tereny inwestycyjne to cały czas ugór. Co robiły władze przez ostatnie kilkanaście lat ? Przygotowywały koncepcję i dokumentację ? Teraz przez następne kilkanaście lat będą tereny te uzbrajać bo takie mamy lokalne tempo wspierania gospodarczego regionu. Tylko czy potencjalny inwestor znajdzie wtedy pracowników jak wszyscy wyjadą do Anglii albo do większych aglomeracji?
Dodano: 13.06.2014 13:40    Przez: Jarosław Matuszewski
Miasto niby coś robi ale w mim odczuciu to pozorowane działania bo nie widać efektów.
Dodano: 13.06.2014 13:50    Przez: ~Ania
Zgodzę się z Panem Matuszewskim. To wszystko dzieje się za wolno.
Dodano: 13.06.2014 13:52    Przez: ~Mariusz
Niech pan wystartuje na prezydenta zobaczy Pan jaka to ciężka praca. Ja widząc Pana lokalne działania zagłosuję na Pana.
Dodano: 13.06.2014 13:54    Przez: ~Halina 59l
Generalnie nie lubię krytyki ale w Koninie nie ma za co chwalić lokalnych władz w kwestiach gospodarczych. Nawet z Konińską Izbą Gospodarczą nie chcą współpracować więc o czym mowa.
Dodano: 13.06.2014 13:58    Przez: ~Michał
a to czasem mądralo nie chodzi o wielkość podatków?
Dodano: 13.06.2014 14:00    Przez: ~teddi
Pajacu przestań bredzić i powinieneś wiedzieć,że na inwestowanie w rejonie Starego Miasta składa się wiele,wiele innych czynników,niż tylko zaradność wójta.Więc przestań bełkotać i jątrzyć.Zaznaczam,że nie jestem zwolennikiem obecnych włodarzy miasta.
Dodano: 13.06.2014 14:33    Przez: ~yahoo
Jasne nasz prezydent nie jest w niczym winnym,że inni sobie lepiej radzą szanowny panie urzędniku
Dodano: 13.06.2014 14:36    Przez: ~obiektywny
Ale jaja, zaraz się pojawią głosy, że to nie wina naszych radnych i naszego prezydenta, że inni umieją ściągnąć inwestora a oni biedni nie
Dodano: 13.06.2014 14:40    Przez: ~karolcia
Skoro chodzi o podatki to dlaczego nasi radni takich nie uchwalą, żeby do nas też inwestor przyjechał ?
Dodano: 13.06.2014 14:46    Przez: ~mieszkaniec konina
Nie ,nowy inwestor otrzymuje zwolnienie z podatku w zależności od ilości stworzonych miejsc pracy.Jak jest cwany to tuż przed upływem terminu zmienia logo(sprzedaje) firmie-córce.Itd....Konin nie posiada przygotowanych terenów inwestycyjnych .
Dodano: 13.06.2014 15:53    Przez: ~Kary
Myślałem, że po klęsce w Eurowyborach zamilczysz na wieki. Widać, że już się wylizaliście z ran. Ale nic Wam to nie pomoże, macie tak beznadziejne kadry, że prawdziwą klęskę obejrzycie w wyborach samorządowych
Dodano: 13.06.2014 17:29    Przez: ~Koniniak
Takie inwestycje to logiczne że sie buduje w pobliżu autostrady. Nie żadna zaradność wójta czy jak mu tam poprostu bliskośc autostrady decyduje że inwestorzy budują tam hale. Mieszkam w Poznaniu od 2 lat i tutaj też wszystkie inwestycje się buduje poza miastem. Plewiska,Komorniki,Robakowo,Gądki, ,Sady,Tarnowo Podgórne ...itd. W samym Poznaniu nie buduje się takich hal.Wszystkie hale pouciekały poza Poznań i jakoś tam nie płaczą że poza miastem itd.No ale jak sie nosa poza Konin bądź Stare Miasto nie wywala to pózniej piszecie takie pierdoły .
Dodano: 13.06.2014 22:36    Przez: ~kudi
wodzu... coś ci szkodzi w jedzeniu... :) ... Na terenie m.Konin jest mnóstwo terenów które na wieki porastają chwaściorami, albo jedyna propozycja ich zagospodarowania to budowa nowego cmentarza... Dzięki temu,że KOLEJNI prezydenci, czy wiceprezydenci, czy radni, czy biurwy mają kogoś tam znajomego, komu przeszkadza JAKAKOLWIEK lokalizacja obwodnicy południe-północ Konina - jest jak jest i puste hale i tereny choćby po hucie aluminium, czy fugo - zasiedlone są przez puszczyki i żuli, bo nie ma jak do nich dojechać :)
Dodano: 14.06.2014 05:34    Przez: ~TMR
Co to za inwestycja,centrum logistyczne biedronki ?co z tego jak ludzie bedą zapi... za 1300zł !!!
Dodano: 14.06.2014 07:54    Przez: ~anglik
No przecież termy wybudują hehe
Dodano: 14.06.2014 09:21    Przez: ~[[[
avatar Panie Jarosławie, z całym szacunkiem, ale takiej demagogii jaką Pan zaserwował nie czytałem od czasu wypowiedzi Posła Kwiatkowskiego, dotyczącego zakładów Volkswagena we Wrześni. Więc w paru zdaniach. Po pierwsze. Centra logistyczne zazwyczaj powstają przy węzłach autostradowych. Zwracam również uwagę, bo być może Pan tego nie wie, że Konin jest udziałowcem jednego z takich centrów przy węźle autostradowym, mowa o WCL. Jak Pan wyobraża sobie funkcjonowania takiego centrum w mieście? Chce Pan wpuścić więcej TIR-ów na nasze ulice?. A poza tym w Koninie proszę rzucić okiem co jest zbudowane np. za elewatorem.
Dodano: 14.06.2014 09:42    Przez: Jan Urbański
avatar Po drugie. Prawdą jest, że konińskie tereny inwestycyjne były fikcją, natomiast szczytem manipulacji politycznej jest twierdzenie, że tereny inwestycyjne będą zbrojone przez kilkanaście lat. Informuję Pana, bo zapewne przygotowuje się Pan do kampanii wyborczej (a w samorządzie jednak pewną wiedzę trzeba posiadać), że zbrojenie terenu Międzylesie ma zostać ukończone w roku 2015. Jeżeli chodzi o wspieranie gospodarcze regionu to pragnę również Pana poinformować, że w Koninie istnieją dwie uchwały Rady Miasta dotyczące zwolnień podatkowych dla osób prawnych i fizycznych rozpoczynających działalność gospodarczą i tworzących nowe miejsca pracy. Informuję o tym, ponieważ niedawno w Radio Konin słyszałem, że Pan proponuje żeby takie uchwały powstały.
Dodano: 14.06.2014 09:46    Przez: Jan Urbański
avatar I po trzecie, w Koninie jak najmniej przemysłu. Dosyć mieszkańcy dostali popalić przez Hutę Aluminium czy Elektrownie. Duże firmy powinny funkcjonować poza miastem, właśnie na terenach o niskim zaludnieniu. Konin ma być miejscem wypoczynku. Mieszkańcowi Konina jest naprawdę obojętne czy dojedzie w 20 minut do pracy z np. Zatorza na Chorzeń, Starówkę czy do Gminy Stare Miasto, Kleczew czy Kazimierz. Dlatego apeluję do Pana Panie Matuszewski. Skończcie już naprawdę z tą pustą demagogią, bo to niczemu nie służy, a napewno nie służy mieszkańcom tego miasta.
Dodano: 14.06.2014 09:50    Przez: Jan Urbański
avatar Czy to jest demagogia niech czytelnicy ocenią sami. W 2001 roku w Koninie gościł minister - radca ambasady Japonii w Polsce Eizo Kaneyasu. Zdaniem ówczesnych władz miasta wywodzących się z tej samej polityki co obecni włodarze Japończycy oczekują od naszego miasta dobrych miejsc do inwestowania i Konin może takie miejsca zaoferować. Czyli w 2001 roku wiedzieliśmy, że potrzebujemy terenów inwestycyjnych i cały czas mamy ugór. Chodzę na sesje rady miasta i znam założone terminy znam jednak też tempo działania naszych władz. Chciałbym się mylić Panie Janie.To ,że nie wybudujemy fabryki w centrum miasta jest oczywiste dlatego o tym nie piszę ale skoro Pan tego nie rozumie to napiszę: tak my mieszkańcy wiemy, że na skrzyżowaniu al. 1-go Maja i Dworcowej nie powstanie fabryka.
Dodano: 14.06.2014 11:52    Przez: Jarosław Matuszewski
Z tego co kojarzę to Pan Jan jest radnym ale jakoś nie kojarzę jego inicjatyw gospodarczych dla miasta. Weź się do roboty bo od roku szukam pracy albo zrezygnuj jak się nie nadajesz.
Dodano: 14.06.2014 11:58    Przez: ~bezrobotny
Ale ten radny jest mądry, innym zarzuca demagogię a sam mając realny wpływ nic nie zrobił, Hańba, dla nie wtajemniczonych to radny PO
Dodano: 14.06.2014 12:04    Przez: ~oburzony
avatar Panie Jarosławie, brnie Pan dalej w populizm. Proszę równocześnie nie wypowiadać się w imieniu mieszkańców Konina lecz we własnym. Poza tym, dobrze Pan wie, że ja również mogę zablokować pliki cookies w przeglądarce i nawalić sobie pozytywnych strzałeczek i wrzucić swój komentarz na pierwszą pozycję. Mogę również pododawać różne wpisy pod przykrywką anonimowości wspierających moje posty. Jednak Panie Jarosławie nie jest to moim zdaniem po prostu uczciwe. A Pana ~bezrobotny zapraszam na stronę urbanski.org
Dodano: 14.06.2014 12:16    Przez: Jan Urbański
Widzę ,że radni nie mają sobie nic do zarzucenia, Konin jest po prostu świetnym miastem, to my mieszkańcy wydziwiamy bo chcemy żyć godnie
Dodano: 14.06.2014 13:34    Przez: ~aga
Ulizany znowu sobie nabija plusów
Dodano: 14.06.2014 14:43    Przez: ~Koniniak
Pan Jan jest moim znajomym razem pracowalismy na oLubstów.Jest to gość mądry i kulturalny.A ty?
Dodano: 14.06.2014 19:13    Przez: ~Ja
Nie gadaj Pan bzdur, gmina stare miasto i jej urzędowi dygnitarze są jedyną stroną która blokowała i przedłużała pozwolenia na inwestycję zakładu produkcyjnego nieopodal VW. Żeby było śmieszniej kapitał tej firmy jest w 100% z Polski tylko że ta firma nie chciała dać pod stołem więc się ją brało na przeczekanie.
Dodano: 17.06.2014 15:44    Przez: ~Realista
mniejsze podatki
Dodano: 13.06.2014 12:32    Przez: ~red
Nie długo w Starym mieście będzie mieszkało 60 tyś ludzi a w Koninie 1,5 tyś . Konin wróci do korzeni swoich i zostanie wsią .
Dodano: 13.06.2014 12:37    Przez: ~Czciciel wsi
Wies była wsią i bedzie wsią i nikt tego nie zmieni są PN i ***.W miastach takich zeczy sie nie buduje bo nie ma tak duzego terenu no i te Tiry by rozjechały miasto
Dodano: 14.06.2014 18:55    Przez: ~Ja
No w kuninie tyż som opszary inwestycyjne, ino czekać
Dodano: 13.06.2014 12:43    Przez: ~inwestor
Wszędzie jest tak że duże inwestycje buduje się poza miastem. Jak sobie wyobrażacie, że firma logistyczna zostanie wybudowana w centrum miasta i tam będą dojeżdżały TIRY. Widzę czczcicielu wsi, że nie masz w tym temacie zadnego pojęcia. Nie słuchaj PISiorów, włącz myślenie
Dodano: 13.06.2014 12:53    Przez: ~Mały
Myślenie - ONJa nie pod kątem dojazdów i tranzytu pisałem. Pisałem tylko w kontekście wyludniania i starzenia się Konina. A przyczyn tego zjawiska dopatruje się w bezrobociu. Bez atrakcyjnych terenów inwestycyjnych dodatkowo zachęcających inwestorów , nie ma o czym marzyć. Myślenie - OFF
Dodano: 13.06.2014 13:18    Przez: ~Czciciel wsi
O przepraszam, a czy Konin to tylko Dworcowa i Aleje 1 Maja? A Międzylesie, Laskówiec, Gosławice (teren dawnej cukrowni), itp., itd. tam tez kozna budować.
Dodano: 13.06.2014 14:32    Przez: ~luc
to dobry pomysł.Niech na terenie po cukrowni powstanie strefa przemysłowa i juz jest OK
Dodano: 13.06.2014 15:54    Przez: ~Lipka
Bardzo miło się załatwia wszystkie sprawy w tej gminie. Jestem pod wrażeniem uprzejmości jak i wiedzy Urzędników. Mam porównanie z innymi miejscami bo i co niekiedy to ręce opadają..
Dodano: 13.06.2014 13:05    Przez: ~ufik
I znowu polscy murzyni będą zapieprzac za najniższą krajową dla światowych koncernów bo polskiego przemysłu juz nie ma. 25 lat wystarczyło żeby zniszczyć wszystko!!!
Dodano: 13.06.2014 13:07    Przez: ~rychu
RYCHU JEDZ NA BIAŁORUS
Dodano: 13.06.2014 13:56    Przez: ~LUKASZENKA
Konin traci coraz bardziej w oczach ludzi :) Stare Miasto rozwija się niesamowicie
Dodano: 13.06.2014 13:07    Przez: ~gościu
jak Wilkowyje
Dodano: 13.06.2014 14:01    Przez: ~Alojzy G
przestańcie p......ć przecież żychlin czy stare miasto nie leży od konina 50 kilometrów w Koninie będą mieszkać a w starym miescie pracować
Dodano: 13.06.2014 13:59    Przez: ~Stare Miasto
Zgadza się. Z Poznania ludzie też jeżdżą do okolicznych gmin do pracy gdzie umiejscowiły się duże firmy. We Wrześni będzie fabryka volkswagena i też będą jeździć do pracy ludzie z obszaru Poznania i Konina również. Stare Miasto i Konin to jeden organizm wszyscy na tym korzystamy. Co nieoznacza, że władze Konina kiepsko się starają o inwestorów, a jednak wójt Starego Miasta i jego pracownicy robią to dużo lepiej. Może to właśnie Pan Nawrocki powinien być znów prezydentem Konina. :-)
Dodano: 13.06.2014 15:34    Przez: ~Swój
Czym ta firma bedzie się zajmowała?
Dodano: 13.06.2014 13:59    Przez: ~zainteresowany
Zatrudnianiem za najniższa stawkę.
Dodano: 13.06.2014 14:26    Przez: ~etam
1 z 4
1234>>