Dzisiaj jest niedziela 11 kwietnia 2021, imieniny: Filipa, Leona, Jaromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17707) SPORT FORUM FIRMY (5590) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 11oC
Jutropogoda
9 / 3oC
Pojutrzepogoda
8 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Osadzie Janaszkowo pomieszczenia do rehabilitacj ... (0)Konin. Pamiętajcie o muzealnych ogrodach! Zagościł ... (2)

„Panny Wyklęte” w Koninie

Dodano: 28.07.2014 10:24

„Panny Wyklęte” – projekt muzyczny Dariusza Malejonka i artystek polskiej sceny muzycznej, zainspirowany historią Żołnierzy Wyklętych zagości w Koninie.

Wszystko w ramach obchodów 70 rocznicy wybuchu powstania Warszawskiego. 1 sierpnia Konin przyłączy się do miast, które wspólnie z Warszawą uczczą pamięć powstańców.

Inspiracją dla twórców projektu „Panny Wyklęte” stała się postać Danuty Siedzikówny ps. „Inka”, 17-letniej sanitariuszki Armii Krajowej straconej przez komunistyczne władze na podstawie fałszywego procesu. Jej niezłomność, odwaga, wiara w honor i prawdę, są odkrywane na nowo przez zakłamywaną przez lata historię.

Teksty na album wyszły spod pióra utalentowanych piosenkarek młodego pokolenia. Muzyczne kompozycje stworzył Dariusz Malejonek z grupą Maleo Reggae Rockers, który zaaranżował je biorąc pod uwagę różnorodność stylistyczną, gatunkową, wrażliwość muzyczną artystek, które są autorkami sukcesu „Panien Wyklętych”. Na płycie można usłyszeć głosy Ani Brachaczek, Jadwigi Basińskiej, Gonix, Halinki Mlynkovej, Ifi Ude, Kasi Kowalskiej, Kasi Malejonek, Lilu, Marceliny, Mariki, Mony, sióstr Przybyszówien oraz duetu kobiecego Paręsłów. Swymi tekstami i interpretacjami przypominają one losy tej części pokolenia, dla którego wojna o wolność nie zakończyła się w 1945 roku. To muzyczna, liryczna, tragiczna, prawdziwa opowieść o zabranej młodości, trudnych wyborach pomiędzy miłością a obowiązkiem, o walce do końca.

To nie tylko głos dzisiejszego pokolenia będący hymnem pamięci o bohaterstwie rówieśników sprzed lat, głos wołający o pamięć poległych, o których przez dziesięciolecia nie wolno było pamiętać, ale przede wszystkim najpiękniejsze piosenki, jakie może napisać kobieta. Kobieta pozbawiona opieki swojego narzeczonego, swojego męża, swojej Ojczyzny. Pozostawiona w samotności, tęsknocie i bezbronności, ale mocna wiarą, niezłomnością, miłością i wiernością. Pannom Wyklętym oddamy głos  1 sierpnia w Koninie.

Koncert „Panny Wyklęte” będzie jednym z wydarzeń, którymi Koniński Dom Kultury pragnie włączyć się w obchody 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Widzowie usłyszą też poezję powstańczą, wojenną, czytaną na żywo w Salonie Poezji Anny Dymnej, którego gospodarzem będzie dyrektor Teatru Polskiego im. Arnolda Szymfana w Warszawie - Andrzej Seweryn. Na scenie będzie mu partnerował Olgierd Łukaszewicz. Patronat honorowy nad rocznicowymi wydarzeniami w Koninie sprawują prezydent Konina – Józef Nowicki i Muzeum Powstania Warszawskiego.

W PROGRAMIE

17.00 - na skwerze przed KDK, minuta ciszy dla uczczenia pamięci powstańców Warszawy
 

18.00 - sala widowiskowa KDK, Salon Poezji Anny Dymnej z Andrzejem Sewerynem i Olgierdem Łukaszewiczem, wiersze czytane na żywo z udziałem prezydentów Konina
 

20.00 - na skwerze przed KDK, koncert Panny Wyklęte w wykonaniu polskich wokalistek młodego pokolenia i grupy Maleo Reggae Rockers Dariusza Malejonka
 

22.00 - 22.30 - Światło Pamięci

   • „Panny Wyklęte” w Koninie

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

....powiedzcie dlaczego na skwerze przed kdk ???.... czy to naprawdę najlepsze miejsce w całym koninie???
Dodano: 28.07.2014 11:23    Przez: ~AR
OD 17 do 18 to jest 60 minut ciszy a nie jedna !!!
Dodano: 28.07.2014 12:17    Przez: ~he! dobre!
Ojej, ojej. Od 17.00 rozpoczynamy obchody, jak wszyscy w kraju, zatrzymaniem i chwilą skupienia. O 18.00 - Salon w KDK, o 20.00 - koncert. To takie trudne?
Dodano: 28.07.2014 13:45    Przez: ~JLO
do AR. tak miejsce przed KDK to najlepsze miejśce w mieście na tego typu wydarzenia.
Dodano: 28.07.2014 13:44    Przez: ~RA
Tak , akustyka jest najlepsza przed KDK
Dodano: 28.07.2014 14:54    Przez: ~Kary
Przykład inki(małolaty wykorzystywanej przez oficera) jest jak najbardziej na miejscy, tylko czy przy obchodach siedemdziesiątej rocznicy zrywu warszawiaków-oto jest pytanie? Rozumiem że oszołomstwo i zakłamanie jest w tym kraiku na topie- miejcie jednak litość nad sobą i tym co robicie, albo robić chcecie.
Dodano: 28.07.2014 17:47    Przez: ~Krewqa
Krewqa TY GNOJU TY KOMUNISTYCZNY KMIOCIE DZIECIAKU RESORTOWY.SP.INKA jest BOHATEREM NARODOWYM INKA CZESC I CHWALA BOCHATEROM.PAMIETAMY NIECH ZYJE WOLNA POLSKA ...............
Dodano: 28.07.2014 23:55    Przez: ~WOLNA POLSKA
Wszyscy płaczą nad Inką,ale nikt nie weźmie za morde jej starszych kolegów,którzy wysyłali dziewczynę na akcje,a sami palili papierosy po bramach.
Dodano: 28.07.2014 22:38    Przez: ~zappa
Ten nieszczęsny Malejonek ma mózg zeżarty przez heroinę i haszysz. Owładnięty jest głoszeniem Ewangelii i podczas koncertu musi zawsze cicho krzyknąć sobie:"Jezus".Wtedy czuje się spełniony.
Dodano: 28.07.2014 22:43    Przez: ~psychiatra
Ciekawe,czy pan Seweryn i jego koleżka zaprotestują przeciw wyrzuceniu z pracy dyrektorki teatru z Poznania,której nie spodobał się nowy papież.Czy zaprotestują przeciw nowym prześladowaniom.
Dodano: 28.07.2014 22:47    Przez: ~za wolność waszą i ...
W tym Katolandzie ? Chyba w cuda wierzysz.
Dodano: 29.07.2014 07:01    Przez: ~wera
A na drzewach zamiast lisci beda wisiec komunisci
Dodano: 30.07.2014 07:18    Przez: ~ANTYKOMUNA

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.