Dzisiaj jest sobota 25 maja 2019, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19462) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
18 / 9oC
Jutropogoda
15 / 13oC
Pojutrzepogoda
20 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Spławie. Zderzyły się dwa samochody. Jedna osoba z ... (3)Rokitnikowy projekt się rozwija. Kolejne krzewy na ... (9)

Przeciw powodziom

Dodano: 20.08.2014 14:21
Źródło: LM.pl

Koniec z podtapianiem konińskiej Osady. Trwa tam modernizacja przepompowni, w ramach której rozbudowany zostanie zbiornik wyrównawczy.

Hałdy piasku i pracujące pełną parę koparki widoczne z Trasy Warszawskiej w starej części miasta to nic innego jak modernizacja przepompowni Nizina Konińska. Jej głównym zadaniem jest odwodnienie polderu i zabezpieczenie go w okresach powodziowych. Pomagał w tym zbiornik wyrównawczy, ale nie zawsze udawało się zapobiec podtopieniom. Teraz wszystko ma się zmienić.

Modernizacja przepompowni polega między innymi na wymianie pomp, odmuleniu koryta kanału głównego Warty, umocnieniu skarp oraz rozbudowie zbiornika wyrównawczego do 5 ha z przystosowaniem go do pełnienia funkcji kanału doprowadzającego. To ma usprawnić przerzut wód ze zbiornika w czasie wysokich stanów wody. - Nie będzie już podtopień w Nizinie Konińskiej – zapewnia Cezary Siniecki, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu.

Prace przy inwestycji wartej ok. 6 mln zł potrwają do końca roku.  

  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

POPULARNE KOMENTARZE

Możesz napisać to jeszcze raz, tylko tym razem po polsku lub w swoim ojczystym języku. Myślę, że znajdą się tu osoby które przetłumaczą twój post nawet z języka suahili. Cieszy mnie, że obcokrajowcy próbują pisać po polsku, ale czasami łatwiej jest w ojczystym języku.
Dodano: 20.08.2014 22:13    Przez: ~Darek

KOMENTARZE

Nie będzie podtopień ?? niestety woda jest silniejsza niż urzędnicze plany :(
Dodano: 20.08.2014 14:49    Przez: ~sa
Sitwa PEŁO i PEESEL wydaje pieniądze byle szybko i przed wyborami bo POtem mogą dostać kopa w zadek.To czy inwestycja ,remont czy inne działanie jest POtrzebne czy nie to się nie liczy.Byle wydać kasę i dać zarobić swoim wykonawcą a oni się POdzielą.W Modle doprowadzili do katastrofy ekologicznej!Zginęło wszystko co żyło w zbiorniku przez 7 lat.Psu na budę był ten "remont" w Modle POtrzebny ale co tam ważna jest kasa dla swoich.
Dodano: 20.08.2014 18:55    Przez: ~Q
Brawo!!!!!!!!ale dlaczego tylko 5 ha mogłoby być tak jak w Starym Miescie okło 10 ha ale i za wielkie dzięki !!!!!!!!!!!teraz będzie blisko na ryby
Dodano: 20.08.2014 15:09    Przez: ~wedkarz
w Starym miescie jest chyba okolo76h
Dodano: 22.08.2014 06:23    Przez: ~g
Nie oszukujmy się... Zaraz przyjdą zieloni i powiedzą, że przepompownia niszczy życie w sztucznym zbiorniku, który powstanie i że przecz od bajorka. Jednym słowem i tak będzie zalewać, bo nikt nie pozwoli wody wypompowywać :)
Dodano: 20.08.2014 15:36    Przez: ~Taka prawda
Jak myślisz że ktokolwiek słucha zielonych to współczuję. Ich się tylko "słucha" gdy ich żądania są na rękę. np. Przepompowywanie wody z odkrywek.. zamiast męczyć się, w koszty wchodzić to się mówi "ekologi nie karzą" i sprawa załatwiona.. Ta inwestycja jest tego przykładem.. konin buduje zbiorniki, bo "ekologi" blokują spuszczanie wody z Uniejowa.. (a to że łódzkim pensjonatom to pasuje to się przemilcza)... trochę też jak ekologiczne akcje myśliwych, którzy w imię ratowania pogłowia mięsa, tłuką "ekologicznie" lisa... ta ekologia to piękne słowo...A tak na marginesie to w tych terenach gdzie kopią co roku gniazdują Rycyki, Czajki, mnóstwo rybitw, kaczek, biegusów, czasem przelotem bataliony i żurawie... super że kopią teraz nie w okresie lęgowym.
Dodano: 20.08.2014 16:20    Przez: ~JanSerekWiejski
Woda to żywioł i nic bulwarów nie uratuje.
Dodano: 20.08.2014 15:59    Przez: ~Jancio Wodnik
Jeszcze nikt z naturą nie wygrał a im więcej ingerencji człowieka tym gorzej. Najlepszym sposobem walki z powodziami jest likwidacja wałów przeciwpowodziowych. Przecież dopóki nie było wałów nie było powodzi, najwyżej wylania rzek na 5-10 cm, teraz jak rzeka wylewa to już na 5 m.
Dodano: 20.08.2014 16:35    Przez: ~Qbk
Niemcy zrozumieli to już w XVII wieku.. Polacy w XXI chcą budować wyższe wały.. damy radę.. tylko Putin te bobry spuszcza na spadochronach ..
Dodano: 20.08.2014 17:07    Przez: ~SerekMiejski
Szkoda pieniedzy, wystarczy w razie powodzi zglosic poslom PIS, oni oglosza modly w sejmie po problemie.
Dodano: 20.08.2014 19:21    Przez: ~aga
droga ta dziura