Dzisiaj jest sobota 19 września 2020, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17726) SPORT FORUM FIRMY (5535) PRACA (65) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 11oC
Jutropogoda
18 / 11oC
Pojutrzepogoda
19 / 15oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Piłkarska kolejka: Drugi beniaminek na drodze Górn ... (0)Jest szansa, że inwestycja ruszy po nowym roku. Ko ... (15)

Przeciw powodziom

Dodano: 20.08.2014 14:21
Źródło: LM.pl

Koniec z podtapianiem konińskiej Osady. Trwa tam modernizacja przepompowni, w ramach której rozbudowany zostanie zbiornik wyrównawczy.

Hałdy piasku i pracujące pełną parę koparki widoczne z Trasy Warszawskiej w starej części miasta to nic innego jak modernizacja przepompowni Nizina Konińska. Jej głównym zadaniem jest odwodnienie polderu i zabezpieczenie go w okresach powodziowych. Pomagał w tym zbiornik wyrównawczy, ale nie zawsze udawało się zapobiec podtopieniom. Teraz wszystko ma się zmienić.

Modernizacja przepompowni polega między innymi na wymianie pomp, odmuleniu koryta kanału głównego Warty, umocnieniu skarp oraz rozbudowie zbiornika wyrównawczego do 5 ha z przystosowaniem go do pełnienia funkcji kanału doprowadzającego. To ma usprawnić przerzut wód ze zbiornika w czasie wysokich stanów wody. - Nie będzie już podtopień w Nizinie Konińskiej – zapewnia Cezary Siniecki, zastępca dyrektora Wielkopolskiego Zarządu Melioracji i Urządzeń Wodnych w Poznaniu.

Prace przy inwestycji wartej ok. 6 mln zł potrwają do końca roku.  

  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom
  • Przeciw powodziom

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Możesz napisać to jeszcze raz, tylko tym razem po polsku lub w swoim ojczystym języku. Myślę, że znajdą się tu osoby które przetłumaczą twój post nawet z języka suahili. Cieszy mnie, że obcokrajowcy próbują pisać po polsku, ale czasami łatwiej jest w ojczystym języku.
Dodano: 20.08.2014 22:13    Przez: ~Darek

KOMENTARZE

Nie będzie podtopień ?? niestety woda jest silniejsza niż urzędnicze plany :(
Dodano: 20.08.2014 14:49    Przez: ~sa
Sitwa PEŁO i PEESEL wydaje pieniądze byle szybko i przed wyborami bo POtem mogą dostać kopa w zadek.To czy inwestycja ,remont czy inne działanie jest POtrzebne czy nie to się nie liczy.Byle wydać kasę i dać zarobić swoim wykonawcą a oni się POdzielą.W Modle doprowadzili do katastrofy ekologicznej!Zginęło wszystko co żyło w zbiorniku przez 7 lat.Psu na budę był ten "remont" w Modle POtrzebny ale co tam ważna jest kasa dla swoich.
Dodano: 20.08.2014 18:55    Przez: ~Q
Brawo!!!!!!!!ale dlaczego tylko 5 ha mogłoby być tak jak w Starym Miescie okło 10 ha ale i za wielkie dzięki !!!!!!!!!!!teraz będzie blisko na ryby
Dodano: 20.08.2014 15:09    Przez: ~wedkarz
w Starym miescie jest chyba okolo76h
Dodano: 22.08.2014 06:23    Przez: ~g
Nie oszukujmy się... Zaraz przyjdą zieloni i powiedzą, że przepompownia niszczy życie w sztucznym zbiorniku, który powstanie i że przecz od bajorka. Jednym słowem i tak będzie zalewać, bo nikt nie pozwoli wody wypompowywać :)
Dodano: 20.08.2014 15:36    Przez: ~Taka prawda
Jak myślisz że ktokolwiek słucha zielonych to współczuję. Ich się tylko "słucha" gdy ich żądania są na rękę. np. Przepompowywanie wody z odkrywek.. zamiast męczyć się, w koszty wchodzić to się mówi "ekologi nie karzą" i sprawa załatwiona.. Ta inwestycja jest tego przykładem.. konin buduje zbiorniki, bo "ekologi" blokują spuszczanie wody z Uniejowa.. (a to że łódzkim pensjonatom to pasuje to się przemilcza)... trochę też jak ekologiczne akcje myśliwych, którzy w imię ratowania pogłowia mięsa, tłuką "ekologicznie" lisa... ta ekologia to piękne słowo...A tak na marginesie to w tych terenach gdzie kopią co roku gniazdują Rycyki, Czajki, mnóstwo rybitw, kaczek, biegusów, czasem przelotem bataliony i żurawie... super że kopią teraz nie w okresie lęgowym.
Dodano: 20.08.2014 16:20    Przez: ~JanSerekWiejski
Woda to żywioł i nic bulwarów nie uratuje.
Dodano: 20.08.2014 15:59    Przez: ~Jancio Wodnik
Jeszcze nikt z naturą nie wygrał a im więcej ingerencji człowieka tym gorzej. Najlepszym sposobem walki z powodziami jest likwidacja wałów przeciwpowodziowych. Przecież dopóki nie było wałów nie było powodzi, najwyżej wylania rzek na 5-10 cm, teraz jak rzeka wylewa to już na 5 m.
Dodano: 20.08.2014 16:35    Przez: ~Qbk
Niemcy zrozumieli to już w XVII wieku.. Polacy w XXI chcą budować wyższe wały.. damy radę.. tylko Putin te bobry spuszcza na spadochronach ..
Dodano: 20.08.2014 17:07    Przez: ~SerekMiejski
Szkoda pieniedzy, wystarczy w razie powodzi zglosic poslom PIS, oni oglosza modly w sejmie po problemie.
Dodano: 20.08.2014 19:21    Przez: ~aga
droga ta dziura
Dodano: 20.08.2014 19:47    Przez: ~grigor
A NA DOLINIE WARTY NIK TA ROBI WAŁY N WĘGLEWSZKI HOLENDRA I NA KOLNE A DLACZEGO MIASTO NIE RO BI TAM DLACZEGO WODA ZALEWA LUDZI
Dodano: 20.08.2014 20:08    Przez: ~ANIA KONIN
malkontenci piszecie bzdury bo nie trzeba się przedstawiać WSTYD znawcy tematu melioracji i gospodarki wodnej zastanowcie się nad swoim postepowaniem .Ja dodam tylko żeby do tego zbiornika niezezwolono spuszczać wody z kopalni Adamow bo zasmieca i zabrudza tak jak kanał, który zarosł chwastem wodnym a kiedyś brano stamtąd wowe do mycia głowy tak było lata 50i 60 to tylko wspomnienia
Dodano: 21.08.2014 00:34    Przez: ~wedkarz
a kto się kazał tak nisko budować
Dodano: 21.08.2014 03:20    Przez: ~co

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.