Dzisiaj jest poniedziałek 6 lipca 2020, imieniny: Dominiki, Gotarda, Agrypiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17817) SPORT FORUM FIRMY (5503) PRACA (29) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
19 / 13oC
Jutropogoda
16 / 11oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
"Z Maryją przez wieki" to jedna z wystaw w licheńs ... (0)Zielonym do góry EXTRA. Zaczarowany ogród w Konini ... (1)

Burmistrz podjął wyzwanie

Dodano: 29.08.2014 17:00
Źródło: LM.pl

Mariusz Zaborowski, burmistrz Ślesina oblał się zimną wodą. To pierwszy samorządowiec powiatu konińskiego, który przyłączył się do akcji Ice Bucket Challenge.

Głównym celem akcji nie jest próba ochłodzenia się wodą, a pomoc chorym na stwardnienie boczne zanikowe. ALS to choroba nieuleczalna, która prowadzi do uszkodzenia dolnego i górnego neuronu ruchowego. Ci, którzy zmagają się z tą chorobą czują się właśnie tak jakby wylano na nich kubeł lodowatej wody. Stąd Ice Bucket Challenge.

Akcja dotarła już do Polski. Wiadrem zimnej wody oblewają się celebryci, dziennikarze i politycy. Nagrywanie filmów z podjęcia wyzwania to już prawdziwa internetowa moda. Ta zabawa w szczytnym celu pomogła w ciągu kilku dni zebrać na koncie polskiej fundacji Dignitas Dolentium około 80 tys. zł. Wsparł ją również Mariusz Zaborowski, który jako pierwszy samorządowiec ziemi konińskiej podjął wyzwanie. - Zostałem nominowany przez kolegę ze Ślesina, którego firma zajmuje się rehabilitacją. Nie boję się takich rzeczy i lubię wyzwania. Trzeba mieć do siebie dystans. Przede wszystkim jednak zależało mi na wsparciu inicjatywy – mówi Zaborowski.

Mariusz Zaborowski do podjęcia wyzwania Ice Bucket Challenge nominował cztery kolejne osoby, w tym byłego burmistrza Jana Niedźwiedzińskiego.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Żeby być totalnie trendy trzeba w czasie podlewania wodą jednocześnie jeść jabłko i wykonywać taneczne ruchy do przeboju Happy.
Dodano: 29.08.2014 17:37    Przez: ~kollo
Przed wyborami to wójt,burmistrz czy prezydent miasta,każdego miasta czy gminy jak się będzie mu opłacało to zgoli wąsy i brodę a jak ich nie ma to zapuści.Byle tylko się podobać wyborcy.Natomiast wyborcy muszą patrzeć co zrobił a co obiecał,jak bilans dodatni to X jak ujemny to wypad!
Dodano: 29.08.2014 17:29    Przez: ~Q
Każdy sposób żeby się pokazać jest dobry ale co się zrobiło jaszcze lepszy.Zrealizuj to co obiecałeś-cwaniaku
Dodano: 29.08.2014 19:23    Przez: ~skiciok
Pan burmistrz niech ten dowód wpłaty zostawi na swoje pośmiewisko. Sprawa w sądzie przeciwko gminie Ślesin o okradanie osób niepełnosprawnych toczy się 4 lata i nie widać końca wygranej. Wybory się zbliżają to najlepsze współczucie na chorych.
Dodano: 29.08.2014 17:56    Przez: ~wyborca
Denerwują mnie już te internetowe manie. Harlem shake, bear challenge, wszyscy są happy, teraz ice bucket challenge, i tak można w nieskończoność wymieniać. Po pewnym czasie to się robi nudne...
Dodano: 29.08.2014 17:41    Przez: ~gościu

KOMENTARZE

Pan burmistrz zmył sobie żel z głowy a dowód wpłaty pofrunął do jeziora.Widać, że ta wpłata nie była z czystego sumienia, że od pana burmistrza odfruneła.
Dodano: 29.08.2014 17:14    Przez: ~skiciok
psychuszki i cele będą trzeszczały w szwach
Dodano: 30.08.2014 10:24    Przez: ~Maron
Przed wyborami to wójt,burmistrz czy prezydent miasta,każdego miasta czy gminy jak się będzie mu opłacało to zgoli wąsy i brodę a jak ich nie ma to zapuści.Byle tylko się podobać wyborcy.Natomiast wyborcy muszą patrzeć co zrobił a co obiecał,jak bilans dodatni to X jak ujemny to wypad!
Dodano: 29.08.2014 17:29    Przez: ~Q
Żeby być totalnie trendy trzeba w czasie podlewania wodą jednocześnie jeść jabłko i wykonywać taneczne ruchy do przeboju Happy.
Dodano: 29.08.2014 17:37    Przez: ~kollo
Czy już nie można pomagać normalnie, bez wygłupów? Po co ten chory lans na youtube? A może chodzi o rechot z nieudanych lodowych kubełków? Bo to straszliwie śmieszne jest, jak komuś wiadro wody spadnie na łeb.
Dodano: 29.08.2014 21:43    Przez: ~ice bez bucket
Denerwują mnie już te internetowe manie. Harlem shake, bear challenge, wszyscy są happy, teraz ice bucket challenge, i tak można w nieskończoność wymieniać. Po pewnym czasie to się robi nudne...
Dodano: 29.08.2014 17:41    Przez: ~gościu
tylko patrzeć jak celebryty zaczną się gnojem obrzucać.
Dodano: 03.09.2014 17:09    Przez: ~Widłowy
Pan burmistrz niech ten dowód wpłaty zostawi na swoje pośmiewisko. Sprawa w sądzie przeciwko gminie Ślesin o okradanie osób niepełnosprawnych toczy się 4 lata i nie widać końca wygranej. Wybory się zbliżają to najlepsze współczucie na chorych.
Dodano: 29.08.2014 17:56    Przez: ~wyborca
Ty to głupi jesteś!!! Pewnie depresja lub podobna choroba Ci dolega Wyborco!!!
Dodano: 29.08.2014 18:14    Przez: maciek
Juz idzie trend na czarnego loda.wtedy sie wykazac bedzie weselej.
Dodano: 29.08.2014 18:09    Przez: ~nius
Jason becker utalentowany gitzrzysta lat 80 choruje na tą przypadłośc - obejżyjcie sobie materiał video Klasyczne Albumy Rocka tam jest o nim i o chorobie - zmienicie swoje głupie podejście do komentowania w byle jaki sposób fajnej i ciekawej akcji
Dodano: 29.08.2014 18:40    Przez: ~df
Na "tą" przypadłość? Czyli jest uzależniony od polewania sobie łba lodowatą wodą?
Dodano: 29.08.2014 19:19    Przez: ~onn
Mieszkańcom gminy Ślesin miały szczeki opadnąć jak zobaczą piękny budynek zdrowia przed wyborami. Za 2 miesiące wybory a budynek ośrodka rozkopany i nic więcej a pan burmistrz polewa się wodą. Może kubeł zimnej wody go pobudzi do działania na ostatnie dwa miesiące.
Dodano: 29.08.2014 19:22    Przez: ~alex
Każdy sposób żeby się pokazać jest dobry ale co się zrobiło jaszcze lepszy.Zrealizuj to co obiecałeś-cwaniaku
Dodano: 29.08.2014 19:23    Przez: ~skiciok
Ty za to jesteś bardzo, bardzo mądry sama madrość przez Ciebie przemawia!!!! Może teraz nie jesteś chory, ale nie bądź zapewny, że kiedyś nie bedziesz chory i to może na umyśle!!!
Dodano: 29.08.2014 19:31    Przez: ~do maciek
1 z 5
12345>>