Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19045) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)Mistrzostwa Okręgu za nami. 50-lecie świętował KŻ ... (0)

Więźniarka w rowie

Dodano: 3.09.2014 12:06
Źródło: LM.pl

Dwa samochody osobowe i autobus przewożący więźniów uczestniczyły w wypadku, do którego doszło w miejscowości Krzewata, gm. Olszówka. Ranne są trzy osoby.

Jadący drogą wojewódzką prowadzącą z Kłodawy do Dąbia, kierowca renault scenic próbował skręcić w prawo. Kiedy przyhamował, najechał na niego prowadzący fiata punto, który najprawdopodobniej nie zachował należytych środków ostrożności. Fiat dachował. Zderzenia próbował uniknąć natomiast samochód przewożący więźniów, którego kierowca zjechał do rowu.

W autobusie służby więziennej było 17 osób. Jak mówi Tomasz Wilczyński z kolskiej policji, dwóch przewożonych w konwoju więźniów zostało lekko rannych. W zderzeniu ucierpiał również kierowca punto. On i jedna z poszkodowanych więźniarek zostali przewiezieni do szpitala.

Na miejscu jest policja i trzy jednostki straży pożarnej. Droga jest częściowo zablokowana. Odbywa się tam ruch wahadłowy.  

fot. OSP Dąbie

  • wyp2
  • wyp1

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:komunikacja,   wypadek,   wypadek więźniarki,   policja Koło

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To była próba odbicia więźniów!!!
Dodano: 3.09.2014 14:06    Przez: ~.
Jasne, i to wszystkim, nawet więźniom- statystyka, rzecz święta!
Dodano: 3.09.2014 12:57    Przez: ~Statystyk
Skoro kierowca uderzający w tył skręcającego nie zachował należytej odległości, to kierowca więźniarki skoro ratował się przed najechaniem na dwa pierwsze samochody ucieczką do rowu najpewniej również nie zachował odpowiedniej odległości.
Dodano: 3.09.2014 12:17    Przez: ~Pan Staś
Zabrać prawa jazdy
Dodano: 3.09.2014 12:22    Przez: ~elo

KOMENTARZE

Skoro kierowca uderzający w tył skręcającego nie zachował należytej odległości, to kierowca więźniarki skoro ratował się przed najechaniem na dwa pierwsze samochody ucieczką do rowu najpewniej również nie zachował odpowiedniej odległości.
Dodano: 03.09.2014 12:17    Przez: ~Pan Staś
A czy skręcający zasygnalizował swój manewr kierunkowskazem? Jeśli tylko przyhamował i do tego gwałtownie, to jest współwinnym tego wypadku.
Dodano: 03.09.2014 12:32    Przez: ~gerd
Panie GERD. Widać, że powinien być Pan skierowany na ponowny egzamin z zasad ruchu drogowego. Kierowca ma obowiązek zachować taki odstęp, który pozwoli wyhamować nawet w niecodziennej sytuacji. Jeśli w samochodzie pęknie opona, albo człowiek czy zwierzę nagle wyskoczy na jezdnię i będzie trzeba gwałtownie hamować to też będzie wina jadącego za nim, jeśli w niego walnie? Jeśli skręcający nie użył kierunkowskazu to powinien dostać mandat a gwałtowne hamowanie nie jest zabronione.
Dodano: 03.09.2014 12:49    Przez: ~Pan Staś
Panie Stasiu. Wysuwa Pan zbyt pochopne wnioski. Napisano, że kierowca więźniarki próbował uniknąć ZDERZENIA, a nie najechania. Jeśli to ten widoczny już na drodze Mercedes, to jechał w przeciwnym kierunku.Poza tym, zachować ostrożność i prawidłową odległość, można w stosunku do normalnie poruszających się i hamujących pojazdów. Raczej trudno przewidzieć drogę hamowania i trajektorię dach*jącego samochodu.
Dodano: 03.09.2014 20:13    Przez: ~O!
drogi kolego a zasada ograniczonego zaufania???
Dodano: 03.09.2014 23:05    Przez: ~kirt
gwałtowne nieuzasadnione hamowanie jest zabronione
Dodano: 17.12.2014 11:44    Przez: ~ja
Zabrać prawa jazdy
Dodano: 03.09.2014 12:22    Przez: ~elo
Jasne, i to wszystkim, nawet więźniom- statystyka, rzecz święta!
Dodano: 03.09.2014 12:57    Przez: ~Statystyk
ale po mandacie każdemu nie zaszkodzi
Dodano: 03.09.2014 16:53    Przez: ~profilaktyka
drogi lm -ie a gdzie foteczki
Dodano: 03.09.2014 12:30    Przez: ~milicjant
Panie Staś,jeżeli więżniarka jechała z naprzeciwka,to jak miała zachować bezpieczną odległość?
Dodano: 03.09.2014 12:34    Przez: ~zx
Przypomnę, że samochód skręcał w prawo a nie w lewo nie jesteśmy w Anglii.
Dodano: 03.09.2014 12:42    Przez: ~UK
gdzie jest napisane, że jechała z naprzeciwka ?
Dodano: 03.09.2014 19:21    Przez: ~mike
A jest napisane, że jechała w tym samym kierunku?
Dodano: 03.09.2014 20:14    Przez: ~O!
Popatrz na zdjęcia. Scenic hamuje, żeby skręcić w prawo. W jego tył wali Punto. Z przeciwka jedzie autobus - kierowca widząc zderzenie ucieka w prawo, bo osobówki mogą wlecieć na jego pas.
Dodano: 04.09.2014 09:32    Przez: ~98765432123456789
Scenariusz jak ze" Ściganego".
Dodano: 03.09.2014 13:06    Przez: ~j
To była próba odbicia więźniów!!!
Dodano: 03.09.2014 14:06    Przez: ~.
Panie Staś , pan to powinien cofnąć się do szkoły podstawowej i nauczyć się ortografii pozdrawiam wszystkich :)
Dodano: 03.09.2014 15:19    Przez: ~Marek
cyt.: "Zderzenia próbowała uniknąć natomiast więźniarka"; ... "dwóch przewożonych w konwoju więźniów zostało lekko rannych"i dalej "... jedna z poszkodowanych więźniarek"...Czyli okazuje się, że w więźniarce było kilka więźniarek (więźniarka w ciąży mnogiej ?), jedna więźniarka została poszkodowana. A co z więźniami?
Dodano: 03.09.2014 15:40    Przez: ~kier
To byl zamach separatystow, lecz wyszla lipa
Dodano: 03.09.2014 15:47    Przez: ~onz
Nie gminie Dąbie a Kłodawa.
Dodano: 03.09.2014 16:10    Przez: ~xxx
1 z 3
123>>