Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościMuzyczne przestrzenie w Koninie

Muzyczne przestrzenie w Koninie

Dodano:
Muzyczne przestrzenie w Koninie

Już dzisiaj od godziny 11.00 na pl. Wolności w Koninie zagoszczą "Muzyczne Przestrzenie". 

Już dzisiaj od godziny 11.00 na pl. Wolności w Koninie zagoszczą "Muzyczne Przestrzenie".

Do godziny 14.00 potrwa tam akcja "Wielki hałas w małym mieście". Zaproszeni mogą się czuć wszyscy, którzy grają na jakimkolwiek instrumencie. Każdy wielbiciel muzyki, który posiada jakiś instrument, a nawet taki, który nie posiada i zabierze ze sobą 2 łyżki lub 4 garnki, będzie miał możliwość zajęcia dowolnego miejsca na placu Wolności i zaprezentowania własnego programu artystycznego. Warunkiem wzięcia udziału w akcji jest rejestracja na stronie muzyczneprzestrzenie.pl. Zarejestrowane osoby proszone są o odbiór od godz. 10.30 oficjalnych plakietek w pracowni plastycznej Garaż Sztuk przy ul. Wiosny Ludów 1. 

Tego dnia odbędzie się także plenerowa akcja plastyczna dla dzieci" Artystyczna euforia" prowadzona przez Garaż Sztuk. Dzieci biorące udział w warsztatach plastycznych, korzystając z różnorodnych materiałów i technik, będą miały okazję stworzyć dowolne instrumenty muzyczne. O godzinie 17.00 w ratuszu w Koninie rozpocznie się wydarzenie pod nazwą "Wokół polskiej muzyki współczesnej". Zaprezentowany tam zostanie film dokumentalny "Kilka pytań o słyszenie świata" w reżyserii Mai Baczyńskiej. To pierwszy w Polsce pełnometrażowy dokument poświęcony młodym kompozytorom muzyki współczesnej i filmowej. Bohaterami filmu są: Tomasz Opałka, Paweł Przezwański, Paweł Pudło i Kamil Staszowski. Mimo że ścieżka artystyczna każdego z bohaterów filmu jest różna, sporo ich ze sobą łączy. Przede wszystkim są to twórcy z niebywałymi, jak na swój młody wiek, osiągnięciami. Różne oblicza muzyki współczesnej, różne twórcze osobowości, młodzi twórcy i ich słyszenie współczesnego świata, o którym za pośrednictwem dźwięków opowiadają w swojej muzyce. Do fragmentów nagrań stworzono specjalne filmowe impresje wykorzystujące panoramiczne ujęcia nowoczesnego centrum Warszawy, którego obserwacja stanowi paralelę do muzycznej opowieści. Dzięki temu obraz stanowi swoisty portret muzyki naszych czasów - tworzonej przez ludzi, którzy niejednokrotnie postawili wszystko na jedną kartę, by konsekwentnie realizować swoje twórcze marzenia i służyć ludziom poprzez sztukę. 

Po projekcji filmu krótki program artystyczny, podczas którego usłyszymy konińskiego skrzypka, a zarazem dyrektora Artystycznego Festiwalu Muzyczne Przestrzenie - Janusza Wawrowskiego. Wirtuoz wykona utwór jednego z bohaterów filmu - Tomasza Opałki. 

Wszystkie wydarzenia festiwalowe są bezpłatne.

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole