Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: WIECZÓR WYBORCZY KONIN 2024 - II TURA - NIEDZIELA 20:55

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKultura dzieje się nocą

Kultura dzieje się nocą

Dodano:
Kultura dzieje się nocą

Noc Kultury w Koninie, czyli cykl wydarzeń 19, 20 i 21 września. Organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki, które w ten sposób otwiera nowy rok kulturalny.

Noc Kultury w Koninie, czyli cykl wydarzeń 19, 20 i 21 września. Organizatorem jest Centrum Kultury i Sztuki, które w ten sposób otwiera nowy rok kulturalny.

Podczas Nocy Kultury 19, 20 i 21 września będzie można odkryć miejsca należące do CKiS – Oskard, Wieżę Ciśnień i Centrum przy Okólnej. Już 19 września o 18.00 w taneczną podróż zabierze widzów Kielecki Teatr Tańca, który w Oskardzie zaprezentuje spektakl „Jazz Dance Back and Forth”. W tym samym czasie w Galerii Sztuki Wieża Ciśnień miłośnicy fotografii obejrzą najciekawsze zdjęcia Grand Press Photo, a o 22.00 rozpocznie się czytanie nocą.

W sali klubowej w Oskardzie, o 20.00 wystąpią Kamil Wasicki i Mariusz Lubomski. Podczas koncertu usłyszymy utwory z najnowszej, drugiej już płyty Kamila Wasickiego „Dobre rzeczy się zdarzają”. Będzie klimatycznie i nastrojowo. A o 22.15 koneserzy kina obejrzą film „Oh, Boy!”, to nagrodzony 6 „niemieckimi Oscarami” komediodramat o młodym berlińczyku, który szuka sobie miejsca w świecie: rzuca studia, włóczy się po mieście, obserwuje ludzkie zachowania i staje się outsiderem.

20 września na scenie CKiS-DK Oskard zagości nietuzinkowy projekt Doroty Miśkiewicz & Kwadrofonik – „Lutosławski. Tuwim. Piosenki nie tylko dla dzieci”. Artystom towarzyszyć będzie chór Interwałki z Zespołu Szkół im. Jana Pawła II w Żychlinie. To będzie multimedialny koncert z piosenkami do wierszy Juliana Tuwima i muzyką Witolda Lutosławskiego. Prezentowane podczas koncertu piosenki, mające często formę zabawnych, rymowanych opowiastek, bawią i uczą najmłodszych, są dla nich podróżą do magicznych dźwięków wydobywanych z kilkudziesięciu instrumentów, a dorosłym odbiorcom koncert daje natomiast możliwość poznania typowej dla Lutosławskiego, nowoczesnej i złożonej harmonii. Początek koncertu o 18.00. A już o 22.00 na scenie pojawi się Teatr Dramatyczny z GOK w Brzeźnie ze spektaklem „Intryga”. O 22.30 odbędzie się koncert w ramach Nowych Brzmień MSTR.

20 września to także „Noc na Okólnej”. Centrum zaprasza do namiotu sztuki na placu przed budynkiem. Akcję dla najmłodszych poprowadzą instruktorzy z Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. To nie koniec atrakcji. Będzie spektakl teatralny z warsztatem, tańce integracyjne z Klanzą, filmowy pokaz starych polskich animacji dla dzieci, pokazy cyrkowe i warsztaty oraz fotograficzne eksperymenty. Wieczór zakończą bańki mydlane do nieba.

Noc Kultury zakończy niedzielny, wyjątkowy koncert Marcina Maseckiego, pianisty, kompozytora i improwizatora, który staje zawsze na bakier z konwencjami i szablonami. Artysta tym razem wystąpi wspólnie z jedną z najlepszych orkiestr dętych w Polsce, z Orkiestrą Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej w Słupcy pod wodzą kapelmistrza Jana Jasińskiego. Masecki napisał dla niej kompozycję – wielką formę – zatytułowaną Symfonia nr 1. Muzyka wspierał merytorycznie Antoni Beksiak – muzykolog, kurator i badacz muzyki tradycyjnej. Prawykonanie Symfonii nr 1 odbyło się 19 grudnia 2013 r. w Filharmonii Poznańskiej, w ramach wspólnego koncertu Orkiestry ze Słupcy oraz muzyków Filharmonii Poznańskiej.

Noc Kultury pozwoli odkryć i poczuć kulturalny klimat miasta. Bezpłatne wejściówki na wydarzenia odbywające się w Oskardzie można odbierać w kasach Oskardu. Na pozostałe wstęp jest wolny. Szczegółowy program znaleźć można na : www.ckis.konin.pl w zakładce Noc Kultury.

Kultura dzieje się nocą
Kultura dzieje się nocą
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole