Dzisiaj jest czwartek 20 lutego 2020, imieniny: Leona, Ludomiła, Lubomira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (21022) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (46) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
3 / 3oC
Jutropogoda
5 / 2oC
Pojutrzepogoda
5 / 7oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zbliża się wiosna. Niedługo znowu ruszy Koniński R ... (3)Wsparcie finansowe dla młodzieży. Stypendia staros ... (0)

Tańsze leki

Dodano: 25.09.2014 09:05
Źródło: LM.pl

Pomoc finansowa dla przewlekle chorych i bezpłatne szczepienia – to elementy nowego programu, którym objęci zostali mieszkańcy gminy Przykona.

Gminny Program Osłonowy zakłada udzielenie dofinansowania na zakup leków. Samorząd pokryje 90% kosztów, jednak nie może być to więcej niż 150 zł w przypadku osoby samotnej, dla rodzin dwuosobowych będzie to maksymalnie 200 zł, a dla większych rodzin – 250 zł. Dodatkowo trzeba spełnić kilka warunków. Na pomoc będą mogły liczyć osoby starsze, przewlekle chore i członkowie rodzin, gdzie dochód nie przekracza 912 zł, a w przypadku osób samotnych – 1084 zł. Otrzymanie pomocy wiąże się także z dostarczeniem stosownych dokumentów. Potrzebny będzie wniosek, zaświadczenie lekarskiej potwierdzające chorobę przewlekłą, kserokopia recepty, rachunek za zakup leków oraz zaświadczenie o osiąganych dochodach.

To jednak nie koniec pomocy, którą w zakresie ochrony zdrowia oferuje gmina Przykona. Od początku października ruszy program bezpłatnych szczepień przeciwko grypie. Objęte zostaną nim osoby szczególnie narażone na zachorowanie – dzieci pomiędzy 8 i 18 rokiem życia oraz seniorzy, którzy ukończyli 65 lat.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To w ramach kampanii wyborczej czy profilaktyki zdrowotnej?
Dodano: 25.09.2014 09:46    Przez: ~Bartosz

KOMENTARZE

To w ramach kampanii wyborczej czy profilaktyki zdrowotnej?
Dodano: 25.09.2014 09:46    Przez: ~Bartosz
Lans przedwyborczy czerwonego barona w pełnej krasie!Jesteś chory to my ci pomożemy byleś na mnie głosował!Tego oczywiście nie powiedzą, tylko powiedzą Pan jest dobry ,Pan jest łaskawy i kropka.To że mieszkańcy te leki i tak kupią ze swoich podatków to nie ważne,ważny jest gest i tylko gest przed wyborami.Nie dajcie mieszkańcy sobą pomiatać!!!
Dodano: 25.09.2014 09:52    Przez: ~Q
dokumentów dużo,ale zapomnieli o zgodzie rodziców na leczenie emerytów.
Dodano: 25.09.2014 13:37    Przez: ~srus
" Gminny Program Osłonowy", "Samorząd pokryje 90 % kosztów" brzmi super. Skąd samorząd znajdzie pieniądze na zrealizowanie swojego pomysłu? Niestety o tym nie wspomniano. Tylko można się domyślać, że będą one pochodzić z podatków!!! Podatków wpłacanych przez mieszkańców gminy. Wybory się zbliżają, a władze tylko liczą na to że taka propozycja znajdzie zwolenników. Chorych, starszych i biednych nie brakuje a propozycja kusząca. A w dzień wyborów samorządowych, kiedy odliczycie się przy urnach to się dobrze zastanówcie czy warto czy na pewno to co władze obiecują jest realnie możliwe do spełnienia czy jest to kolejna " kiełbasa wyborcza".
Dodano: 25.09.2014 17:36    Przez: ~nata

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.