Dzisiaj jest środa 20 stycznia 2021, imieniny: Fabiana, Sebastiana, Dobroniegi WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17024) SPORT FORUM FIRMY (5573) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 2oC
Jutropogoda
3 / 2oC
Pojutrzepogoda
3 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
W Domu Pomocy Społecznej ruszyły szczepienia przec ... (3)Urząd Marszałkowski świętuje zaprzysiężenie prezyd ... (14)

Na swoim miejscu

Dodano: 6.10.2014 09:48
Źródło: LM.pl

Przez wiele na ścianie sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Kole, na której widnieją herby wszystkich gmin było puste miejsce. Teraz zajął je herb Grzegorzewa.

Gmina Grzegorzew o swój herb starała się przez sześć lat. Cel udało się osiągnąć pod koniec czerwca tego roku. Gdy radni powiatowi spotkali się po wakacyjnej przerwie herb przedstawiający ceglany mur z wieżami na białym polu mógł zająć puste miejsce na specjalnej ścianie. Tarczę herbową osobiście zawiesił starosta powiatu kolskiego.

Dla mieszkańców gminy to duże wydarzenie, nie dziwi więc, że w tej historycznej chwili obecni byli w kolskim starostwie przedstawiciele władz Grzegorzewa: wójt Bożena Dominiak oraz przewodniczący rady gminy Grzegorzew.

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Koło,   Grzegorzew,   powiat kolski,   herb GrzegorzewaDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Warto by POmyśleć o uzupełnieniu galerii POrtretów o POrtret Cieślaka zasłużonego w dojeniu kolskich chłopów w ramach PEESELOWA.POdwyżka ceny litra mleka przed wyborami pewna a PO? PO toH.j dupa i kamieni kupa nawet w Kole.
Dodano: 06.10.2014 15:48    Przez: ~Q
Cale szczescie ze k siundz nie powiesil k rzyzyka w nocy na wolnym miejscu, jak w sejmie.
Dodano: 06.10.2014 15:55    Przez: ~Leon
Miasto i Gmina Koło posiadają dwa odrębne herby.Grzegorzew też miał herb nadany przez Kazimierza Wielkiego nie jako miastu ,lecz jako grodowi obronnemu. Do chwili odebrania Grzegorzewowi praw miejskich w 19.w. eksponowanie go było legalne nawet za czasów carskich.Teraz jego wizerunek z godłem w stylu gotyckim był dumą i symbolem pradawnych tradycji.Aż nadszedł rok 2014 i naszej "Stolicy " herb został zagrabiony i przemianowany w symbol gminy. Dziwne ,że trwało to aż 6 lat,gdzie z gotowego herbu zrobiono gotowy. Należy tez domniemywać,że Komisja Heraldyczna miała wątpliwości, co do oddawania tego samego komuś innemu.To ile lat trwało sporządzanie herbu Gminy Koło.Chyba z lat 50. bo różnice są widoczne pomiędzy godłami Koła.i Gminy Koło.O wizerunku grzegorzewskiego herbu zapomniano w okresie międzywojennych w obliczu ustawy zawieszającej tytuły szlacheckie i eksponowanie znakó ...
Dodano: 07.10.2014 17:55    Przez: ~" Krawaciorz &q ...
Ciąg dalszy od "Krawaciorza" w sprawie przewłaszczenia herbu grzegorzewa :(...) eksponowanie znaków rodowych. W latach 60.XX w. amator badania dziejów swego gniazda rodowego Zbigniew Nuszkiewicz odkrył w starej literaturze historycznej wizerunek herbu Grzegorzewa.Wykonał szkice.Znalazło to później potwierdzenie w Kronice Tysiąclecia z r.1966.Może i mieszkańcy Gminy G-ew odebrali to jako znaczące wydarzenie,ale wydarzenie puste.Gdyby nie poczty sztandarowe straży i szkół oraz orkiestra na grzegorzewskim rynku pozostaliby p.wójt i kilku radnych.Mieszkańców było kilkunastu. Jestem pewien,że w tej hucpie chodziło o głosy w nadciągających wyborach.A teraz wyobraźcie sobie ,że Grzegorzew w odległych czasach otrzymuje prawa miejskie. Już tego,własnego herbu używać mu nie będzie wolno..
Dodano: 07.10.2014 18:40    Przez: ~" Krawaciorz &qu ...

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.