Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19629) SPORT FORUM FIRMY (5363) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
16 / 8oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Mieszkańcy starówki na spotkaniu z prezydentem i k ... (1)Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (3)

Mieszkania dla ośmiu rodzin

Dodano: 5.11.2014 15:14
Źródło: LM.pl

Kolejne cztery socjalne domki kanadyjskie zostały dzisiaj oddane do użytku przy ulicy Marii Dąbrowskiej w Koninie. W odróżnieniu od pozostałych dziewiętnastu te będą ogrzewane z miejskiego cieplika.

Prezydent Józef Nowicki wręczył klucze do nowym mieszkań ośmiu szczęśliwym rodzinom. W każdym z domków (o powierzchni 53 m kw.) są po dwa mieszkania składające się z trzech pomieszczeń: niedużego pokoju, kuchni i łazienki. Dodatkowo w osobnym budynku lokatorzy mają do dyspozycji pomieszczenie nieco mniejsze od standardowej piwnicy w bloku. Drewniane domki zostały ocieplone wełną mineralną.

- W 2002 r. zostało tutaj wybudowane dziewiętnaście takich domków i wtedy ich koszt wyniósł nieco powyżej 1000 zł za m kw. - powiedział Marek Libertowski, prezes Miejskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, które w imieniu miasta nadzorowało tę inwestycję. - Koszt tych czterech jest oczywiście wyższy i bez uzbrojenia wyniósł około 2,7 tys. zł za metr kw.

Kiedy dwanaście lat temu budowano osiedle przy ul. Marii Dąbrowskiej, zabrakło pieniędzy na cztery domki i dopiero teraz wolne place zostały zabudowane. - W ciągu 15 lat MTBS wybudował 34 obiekty mieszkalne – dodał Marek Libertowski, przypominając, że MTBS obchodzi w tym roku piętnastolecie swego istnienia.

  • Mieszkania dla ośmiu rodzin
  • Mieszkania dla ośmiu rodzin
  • Mieszkania dla ośmiu rodzin
  • Mieszkania dla ośmiu rodzin

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Świetnie. Nowe (co prawda liche, ale zawsze nowe) domki dla nierobów. Obiecuję panie prezydencie, że na pewno NIE zagłosuję na człowieka, który lekką ręką wydaje setki tysięcy złotych marginesowi.
Dodano: 5.11.2014 15:59    Przez: ~kiniu
Niech ktoś mnie uszczypnie bo nie wierzę. Trzech prezydentów przy otwarciu czterech drewniaków. Oni naprawdę nie mają co robić ?
Dodano: 5.11.2014 15:34    Przez: ~xyz
I pewnie to przypadek, ze akurat teraz przed wyborami sa oddawane do uzytku. Nie dajcie sie nabrac ludzie ! Przez 3 lata podnosil podatki i nie robic NIC a nagle kilka miesiecy przed wyborami co chwile cos sie dzieje. Zabral pieniadze pracujacym zeby pobudowac mieszkania dla tych, ktorym robic sie nie chce i czekaja az ktos im da.
Dodano: 5.11.2014 16:20    Przez: ~prawda
Chyba ktos nie wie co to umowa na niepelny wymiar czasowy. To sa podstawy. A na podatki lapie sie kazdy. Podatek od nieruchomosci jest tego najlepszym przykladem. A kwota wolna od podatku to 3100 zl wiec nawet ktos z zarobkami 700 na miesiac lapie sie na dochodowy. Wroc do szkoly.
Dodano: 5.11.2014 17:04    Przez: ~on
dlatego proszę wszystkich sflustrowanych tym faktem i tych, którzy się wahają - oddajcie głos tak aby nie dopuścić lewicy do władzy. Socjalizm to ustrój demotywujący ludzi. Lewica tylko udaje, że coś daje za darmo, bo tak naprawde wiecej zabiera w podatkach. Dlaczego ktos inny uważa że lepiej zagospodaruje naszymi pieniędzmi? Dajcie ludziom pracę, stwórzcie warunki do rozwoju biznesu i samozatrudnienia, a takie inicjatywy, domki, dotacje zasiłki nie będą wogóle potrzebne. Każdy człowiek jest w stanie zarobić na siebie, tylko nie można mu w tym utrudniać. Chcemy wędkę a nie rybę!!!!
Dodano: 5.11.2014 17:34    Przez: ~Apeluję

KOMENTARZE

Od 20 lat nie zbudowano żadnego porządnego bloku czy apartamentowca na Nowym Koninie! Ludzie nie chcą mieszkać na Starym! 4 domki ale sukces..
Dodano: 05.11.2014 15:26    Przez: ~xxxxxxxz
kto miałby ci zbudować ten apartamentowiec-miasto?
Dodano: 05.11.2014 15:50    Przez: ~developer
I pewnie to przypadek, ze akurat teraz przed wyborami sa oddawane do uzytku. Nie dajcie sie nabrac ludzie ! Przez 3 lata podnosil podatki i nie robic NIC a nagle kilka miesiecy przed wyborami co chwile cos sie dzieje. Zabral pieniadze pracujacym zeby pobudowac mieszkania dla tych, ktorym robic sie nie chce i czekaja az ktos im da.
Dodano: 05.11.2014 16:20    Przez: ~prawda
Chyba ktos nie wie co to umowa na niepelny wymiar czasowy. To sa podstawy. A na podatki lapie sie kazdy. Podatek od nieruchomosci jest tego najlepszym przykladem. A kwota wolna od podatku to 3100 zl wiec nawet ktos z zarobkami 700 na miesiac lapie sie na dochodowy. Wroc do szkoly.
Dodano: 05.11.2014 17:04    Przez: ~on
To sobie zarób i kup w Nowym Koninie jak ne odpowiada stary,jak normalni ludzie ciężko pracujący i spłacający kredyty przez wiele lat na własne mieszkanie
Dodano: 05.11.2014 17:10    Przez: ~sylwia
dlatego proszę wszystkich sflustrowanych tym faktem i tych, którzy się wahają - oddajcie głos tak aby nie dopuścić lewicy do władzy. Socjalizm to ustrój demotywujący ludzi. Lewica tylko udaje, że coś daje za darmo, bo tak naprawde wiecej zabiera w podatkach. Dlaczego ktos inny uważa że lepiej zagospodaruje naszymi pieniędzmi? Dajcie ludziom pracę, stwórzcie warunki do rozwoju biznesu i samozatrudnienia, a takie inicjatywy, domki, dotacje zasiłki nie będą wogóle potrzebne. Każdy człowiek jest w stanie zarobić na siebie, tylko nie można mu w tym utrudniać. Chcemy wędkę a nie rybę!!!!
Dodano: 05.11.2014 17:34    Przez: ~Apeluję
NIE PŁACĄ 700 ZŁ??? JESTEŚ W BŁĘDZIE!!! znam osobę, która zarabia "legalnie" 5 zł/h i słyszy, ze ma pracować dobrze, bo na jej miejsce czeka 10! pytasz jakim cudem??? proszę bardzo, na umowę zlecenie, 8h dziennie,... tylko gdybyś chciał się starać o taką posadę, to musisz posiadać orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
Dodano: 05.11.2014 18:45    Przez: ~!!!!!!!
Twój komentarz to strzał w dziesiątkę.nic dodać nic ująć.Brawo!!!
Dodano: 05.11.2014 19:46    Przez: ANIA NOWAK
Ale w tych komentarzach festiwal kłamstw. Zobaczcie kochani do czego sztaby wyborcze kontrkandydatów Nowickiego się posuwają. Zobaczcie tez jak określają ubogich ludzi, którym dano to 26 m2: "nieroby", alkoholicy", "margines". Przy czym narzekają, że pracy nie mają, bogacze jedni. "Nowicki dzieciom od ust odbiera". Coś wam się nie klei w tych komentarzach? Wiecie co? Te sztaby i warczące pieski traktują was jak idiotów i nie zapomnijcie o tym przy głosowaniu.
Dodano: 05.11.2014 20:08    Przez: ~aWa
Nowicki podatki biedaczkom podnosi??? Opodatkował kłamliwy bełkot, czy co??
Dodano: 05.11.2014 20:15    Przez: ~Miecz Prawdy
Wiecie gdzie pracuje syn i synowa prezydenta? Wiecie kto jest wlascicielem zasianej kukurydzy i jakich ma przyjaciol w UM ?Wiecie jaka jest srednia wieku urzednikow oraz ilu z nich to ludzie kiedykolwiek powiazani z SLD? Wiecie ile kosztuje Was limuzyna prezydenta oraz kto jest trollem internetowym wynajetym przez SLD? Wszystko juz niebawem.
Dodano: 05.11.2014 20:42    Przez: ~prawda_wyjdzie
Z podatków od nieruchomości nie finansuje się budownictwa socjalnego, to raz. Dwa, przy dochodach jak wyżej oraz dwójce dzieci, cały zapłacony podatek wraca do płatnika.Nie jestem w temacie odnośnie przydziału mieszkań socjalnych i nie wiem kto tam zamieszkuje, ale mam nadzieję że jeśli (odpukać) Ty lub autorka (J.N.) postu z 16:38 stracicie lokum z powodu np. pożaru, to po zakwaterowaniu nikt nie nazwie was nierobami, alkoholikami i marginesem....
Dodano: 05.11.2014 21:48    Przez: ~Tropiciel Absurdu
JESZCZE ZOSTAŁO COŚ DO OTWARCIA PRZED WYBORAMI ?? Czekać jak 15 tego piedro.lnie gorąca woda z ODWIERTU !!!
Dodano: 05.11.2014 22:11    Przez: ~WŚCIEKŁY
Nawet od zasiłku dla bezrobotnych i od emerytury płaci się podatki, nawet jak one nie pozwalają na godne życie. Kwota "wolna" od podatku w Polsce to 3100 zł. W Wielkiej Brytanii nie płaci się podatku od zarobków, nieprzekraczających 45 tys. funtów rocznie. Policzcie sobie ile to jest i pomyślcie sobie dlaczego tak jest w Polsce, dlaczego najwięcej muszą płacić ci, co zarabiają najmniej. I nie jojczyć, tylko wnioski wyciągnąć i pokazać mały palec w następnych wyborach tym złodziejom, co nas okradają.
Dodano: 06.11.2014 00:33    Przez: ~pusta kieska
Jak pamiętam cała moja rodzina wraz z nieletnimi dziećmi nosiliśmy cegły i urabialiśmy beton i zaprawę murarską na budowę swojego małego domku i teraz mieszkamy .Sąsiedzi jeżdzili na wczasy i odwiedzali grile całe lata,nie stronili od monopolu a teraz chcą mieszkać i to miasto (MY WSZYSCY) mamy im domy budować?Trzeba było nygusy budować wtedy kiedy ludzie to robili to byście mieli gdzie mieszkać,a tak to pod most i niema zmiłuj.
Dodano: 06.11.2014 08:18    Przez: ~Q
trzeba było jeździć na wczasy...
Dodano: 06.11.2014 09:21    Przez: ~sąsiad
Do nawiedzonej J.N jestes ordynarna perfidna niewyrozumiala zakompleksiona zdesperowana DEWOTA . Bezdomny tez czlowiek to tez obywatel POLSKI a nie zeby zaraz tak bezczelnie ublizac to wedlug ciebie wszyscy ktorzy sa zarejestrowani w biurze pracy to nieroby a jest ich ponad 5 tysiecy no to teraz odpowiedz mi na pytanie dlaczego twoj mezus szukal pracy 7 miesiecy? bo jest dupa nie fachowiec sama napisalas ze pracy jest duzo to w takim razie dlaczego nie przyjal sie do pracy za 2000 tys ? tylko jakis ochlap wzial no skoro jest tyle pracy to moze wybierac i przebierac tak samo ty po co sie meczysz za 1500 zl jak jest tyle pracy to sie zwolnij i przyjmij sie do lepjej platnej teraz mi odpowiedz gdzie maqja mieszkac mlodzi ludzie jak sie ozenia? tez by musieli isc pod most gdyby nie rodzice no bo kogo stac na kupno mieszkania wedlug ciebie pracy jest bardzo duzo to dlaczego ludzie wyjezdzaja za granice za chlebem ? wiesz co? zanim cos napiszesz to pol dnia sie zastanow czy wogole masz napis ...
Dodano: 06.11.2014 10:09    Przez: ~normalny
Jak pisala, ze jest tyle pracy to byla ironia. Naucz sie czytac ze zrozumieniem. I sluszna uwaga z liczba bezrobotnych w Koninie. Czas wymienic prezydenta i radnych. To jedyna szansa aby udalo sie jeszcze cokolwiek naprawic. A jak chcesz poznac realia i zobaczyc, ze w 80% lokali socjalnych pije sie codziennie i jaki tam syf panuje to zostaw namiary. Mieszkam 400 metrow od takich lokali i codziennie obok nich przechodze. Imprezy, alkohol, papierosy i balangi do rana przy otwartym oknie zima to norma.
Dodano: 06.11.2014 14:30    Przez: ~Viking
Z własnej pensji niech biednym pomaga ,nie mam nic przeciwko Bardzo łatwo wydawać cudze pieniądze , choć zaskoczony nie jestem , obłuda zawsze była ich mocną stroną.
Dodano: 07.11.2014 00:19    Przez: ANIA NOWAK
mów za siebie, ja mieszkam na Starym od 11 lat i chcę tu mieszkać, choć wcześniej mieszkałem na 3 oś. ale już nigdy bym tam nie wrócił.
Dodano: 07.11.2014 22:58    Przez: ~były 3-ciak
Ma się to parcie na szkło.Strach pomyśleć co jeszcze się wydarzy do 16.11.
Dodano: 05.11.2014 15:29    Przez: ~Telewizor
Niech ktoś mnie uszczypnie bo nie wierzę. Trzech prezydentów przy otwarciu czterech drewniaków. Oni naprawdę nie mają co robić ?
Dodano: 05.11.2014 15:34    Przez: ~xyz
a CO ONI ROBIA ogolnie ???
Dodano: 05.11.2014 15:40    Przez: ~ciekawa........
to sobie przypomnij,xyz,co się wyprawiało na wiadukcie briańskim,normalnie histeria samorządowa.a powinien chłop w kufajce odsunąć barierkę do przejazdu i finito.
Dodano: 05.11.2014 16:01    Przez: ~zappa
i komu taka ciasno sie przyda> 1 pokoj? no moze dla jednej osoby emeryta takie mieszkanie?Naprawde szkoda pieniedzy na takie badziewie
Dodano: 05.11.2014 15:50    Przez: ~normalna
TO IDZ DO PRACY ! I PRZESMRADZAJ ! a jednak wynajmuje ktos 10 lat i MA KASE ! I NA SOCJAL SIE KWALIFIKUJE ! tak bylo w poprzednich rozdaniach ........................
Dodano: 05.11.2014 23:07    Przez: ~znajaca temat z kwiat ...
Panie Nowicki stwórz pan nową tradycję i do jakiegoś otwarcia zaproś pan grupkę dzieciaków,niech coś zaśpiewają i daj im pan paczkę cukierków i kocki lego.
Dodano: 05.11.2014 15:54    Przez: ~grego
Świetnie. Nowe (co prawda liche, ale zawsze nowe) domki dla nierobów. Obiecuję panie prezydencie, że na pewno NIE zagłosuję na człowieka, który lekką ręką wydaje setki tysięcy złotych marginesowi.
Dodano: 05.11.2014 15:59    Przez: ~kiniu
Nie każdy jest doskonały, są ludzie mniej "ogarnięci" którzy nie potrafią się odnaleźć i trzeba im pomóc , system na pewno nie jest doskonały ale nikt nic lepszego nie wymyślił, zobacz na Niemcy , Skandynawię itd , sprawdza się!!
Dodano: 11.11.2014 22:48    Przez: ~das
SAM JESTES MARGINES,MLODZI LUDZIE ZARABIAJA 12OOZL W UPADAJACYCH FABRYKACH LUB MARKETACH A ZA WYNAJEM TRZEBA DAC OKOLO 1000ZL A GDZIE TU COS NA ZYCIE...NARZEKALI NA KOMUNE ALE ZA KOMUNU PRZYJMOWALES SIE DO PRACY DOSTALES MIESZKANIE A TERAZ KTOREGO MLODEGO CZLOWIEKA STAC 200000 NA MIESZKANIE CZY KREDYT PRZY TYM JAK ZARABIA 12000ZL
Dodano: 12.11.2014 15:11    Przez: ~MLODZI Z OS ROBOTNICZ ...
Komuch BIAŁKOWSKI ma parcie na szkło-liczy na drugą kadencję
Dodano: 05.11.2014 16:01    Przez: ~roger
A potem znowu powiedzą ze nie mają na opłaty i miasto zapłaci za pieniądze podatników
Dodano: 05.11.2014 16:10    Przez: ~Blacky
Prawda! i tak nie będą płacić chociaż to tylko 20,zł Biedni? ale 20,- zł na papierosy i alkohol to codziennie mają .Dosyć z tym dziadowaniem przez nierobów,dosyć z tym rozdawaniem z naszych podatków.Owszem są rodziny ubogie ale to tylko niewielka grupa reszta to cwaniacy i nieroby ,którzy znalezli sobie sposób na życie
Dodano: 05.11.2014 17:21    Przez: ~wkurzony
Ciekawe czy władze na otwarcie tych zacnych czterech domków jechały ulicą DMOWSKIEGO. Stan tej ulicy świadczy o ich "właściwym" wydawaniu publicznych pieniędzy.
Dodano: 05.11.2014 16:41    Przez: ~wyborca
tez bym chciala dostac za darmo mieszkanie