Dzisiaj jest poniedziałek 26 lipca 2021, imieniny: Anny, Mirosławy, Grażyny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (16173) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (75) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 19oC
Jutropogoda
23 / 19oC
Pojutrzepogoda
26 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

IMGW: Do godz. 9.00 burze z gradem. Opady deszczu do 40 mm, porywy wiatru do 80 km/h.

Polecamy:

Od 20 lat bez zmian

Dodano: 8.11.2014 19:04

Konin jest miastem niewykorzystanych szans – powiedział Piotr Florek, wojewoda wielkopolski, wspierając tym samym Małgorzatę Waszak na prezydenta miasta.

Piotr Florek i Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina, wyrazili swoje poparcie dla kandydatki PO na prezydenta Konina. Wojewoda uważa, że zmiana na szczeblach władzy może zapewnić rozwój. - Od 20 lat mamy rządy jednej opcji politycznej  - powiedział Piotr Florek. W Koninie jest wysoka stopa bezrobocia, nie wykorzystano możliwości wnioskowania o środki na budowę dróg, tzw schetynówki, podczas gdy powiat koniński skorzystał z tej możliwości. - Aby wyzwolić nową energię, potrzebne są zmiany. Małgorzata Waszak jest szansą dla Konina na dobrą zmianę - powiedział P. Florek. 

Wojewoda mówił także o budowie drogi 25, na którą trzeba stworzyć nową dokumentację, a to zdaniem wojewody może potrwać około dwóch lat - To i tak będzie dobrze – powiedział Piotr Florek. - Jest jednak szansa, żeby w najbliższej kadencji taka budowa się rozpoczęła. W nowym unijnym rozdaniu konieczna jest umiejętności pisania dobrych wniosków. W mijającej kadencji miejskiego samorządu nie udało się pozyskać takich środków na inwestycje drogowe.

Potwierdził to Wiesław Steinke. - W tej kadencji nie udało się pozyskać żadnych środków na inwestycje drogowe. Winą za to obarczył Marka Waszkowiaka, który jako zastępca prezydenta Konina do spraw gospodarczych nie wykorzystał szans.- Marek Waszkowiak w tej kadencji nie dopilnował pozyskania środków na inwestycje drogowe w ramach "schetynówek", a więc narodowego porgramu budowy i przebudowy dróg lokalnych. Nie otrzymaliśmy dofinasowania na żadną, co świadczy o braku zaangażowanai w należyte przygotowanie wniosków - powiedział W. Steinke.

I to trzeba zmienić zdaniem działaczy PO, którzy popierają kandydaturę Małgorzaty Waszak na prezydneta Konina. - Mam wystarczająco dużo energii aby wprowadzić Konin na nową ścieżkę gospodarczą – zadeklarowała kandydatka. 

 

 

  • Od 20 lat bez zmian

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.



DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Panie Florek to dzięki Panu nie ma zbudowanego II etapu trasy nr 25
Dodano: 8.11.2014 20:22    Przez: ~pozdrawiamy mieszkań ...
Pan Piotr Florek część swoich pretensji, powinien skierować do swoich kolegów, radnych z PO, a także do pana Wiesława Steinke. Wypowiadając się w taki sposób, ocenił negatywnie kompetencje radnych PO. Jak można było dopuścić do tego, żeby urzędnicy nie potrafili pisać wniosków o dofinansowanie? Nie słyszałem o tym, żeby wnioskowano o zmiany, na stanowiskach kierowników wydziałów urzędu miejskiego. Podsumować to można jednym zdaniem: Jaki pan, taki kram!
Dodano: 8.11.2014 19:31    Przez: ~Henryk Szczepankiewic ...
może kilka słów o kandydacie Lipińskim panie wojewodo :-)
Dodano: 8.11.2014 21:18    Przez: ~prośba!
To zakrawa na układ mafijny...
Dodano: 8.11.2014 21:35    Przez: ~observer
A co potraficie zrobić sami? Czy tylko unijne pieniądze się liczą? A jak się skończą to co? Zęby w ścianę i żreć tynk, tak? Następni uzdrowiciele narodu przed wyborami.
Dodano: 8.11.2014 22:43    Przez: ~CHEMITZ

KOMENTARZE

Pan Piotr Florek część swoich pretensji, powinien skierować do swoich kolegów, radnych z PO, a także do pana Wiesława Steinke. Wypowiadając się w taki sposób, ocenił negatywnie kompetencje radnych PO. Jak można było dopuścić do tego, żeby urzędnicy nie potrafili pisać wniosków o dofinansowanie? Nie słyszałem o tym, żeby wnioskowano o zmiany, na stanowiskach kierowników wydziałów urzędu miejskiego. Podsumować to można jednym zdaniem: Jaki pan, taki kram!
Dodano: 08.11.2014 19:31    Przez: ~Henryk Szczepankiewic ...
MOderatrorze tego portalu...możesz mnie pocałować tam gdzie nie sięga słońce....aczkolwiek na pieszczoty trzeba zasłużyć...także nie będę ci robił tej przyjemności.....
Dodano: 08.11.2014 22:38    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Pan Szczepankiewicz co dzień ujawnia nowe afery
Dodano: 08.11.2014 23:32    Przez: ~dzielnicowy
PO wlasnie ocenilo swoje kompetencje i osiagniecia. Brawo. Nie myslalem, ze doczekam w tej kampanii samozaorania. Brawo PO ! Pierwszy raz szczerzy jestescie. Gratuluje. Czas na zmiany i czas POZEGNAC UKLAD PO-SLD.
Dodano: 09.11.2014 00:14    Przez: ~dobranoc
TRÓJCA OBŁUDY(na zdjęciu)składa obietnice stare jak świat ale nowym sPOsobem.Robienie maseczki z gówna i gliny i nakładanie z chirurgiczną dokładnością ludziom na oczy.
Dodano: 09.11.2014 07:32    Przez: ~Q
Masakra i tylko masakra.
Dodano: 08.11.2014 19:31    Przez: ~kotlet
Jak tam obiecany po powodzi polder Golina. Miały być wykupy gruntów, miała powstać infrastruktura i co jest NIC czekamy na kolejną powódź i znów będziemy mówić o powodzi. Partią już dziękujemy nie głosujemy na PO , PiS i SLD teraz pora na bezpartyjnych.
Dodano: 08.11.2014 19:58    Przez: ~wodnik szuwarek
Masz bardzo małą wiedzę o tym co jest realizowane
Dodano: 08.11.2014 20:44    Przez: ~pikun
Panie Florek to dzięki Panu nie ma zbudowanego II etapu trasy nr 25
Dodano: 08.11.2014 20:22    Przez: ~pozdrawiamy mieszkań ...
A co Pan, Panie Florek ZROBIŁ dla Konina jako wojewoda ( wszak Pan jest z Konina)? Pani Starosta i część członków Rady Miasta w tym Przewodniczący Rady oraz Wiceprezydent ( to ile wiem jedne z najważniejszych stanowisk w mieście) - mieli nie mało do powiedzenia. I co Pan na to? Wystawił Pan sobie i im trafną opinię: "Konin jest miastem niewykorzystanych szans"
Dodano: 13.11.2014 20:36    Przez: ~lobo
avatar A co to jest ten florek-czyż by jakiś urzędas obecnego reżymu. Jak mi już ktoś zarzucił, że nie wiem co to jest reżym- to odpowiadam. Otóż reżym, to upadek władzy sądowniczej i wymiaru sprawiedliwości(dotyczy to państw o ugruntowanej demokracji-nie tego kraiku)-co przejawia się kradzieżami prokuratorów w sklepach spożywczych i jeździe po alkoholu. Ponadto wykorzystywanie pełnionych funkcji w reżymie do dodatkowego zarobku np. na balach u olewników(były urządzane dla prokuratorów oddzielnie, jak dla sędziów i milicjantów przemianowanych na policjantów. I to ma być demokracja, to jest dupokracja-a wam urzędasom obecnego reżymu,, kury szczać prowadzać" jako rzecze klasyk.
Dodano: 08.11.2014 20:55    Przez: Krewa
ej krewo wiesz kto u cyganów chodzi po wodę? no to jedziesz z tym tematem ha ha ha ha
Dodano: 09.11.2014 23:09    Przez: ~Marek
Do "Wyborca". Myślę, że tylko pasjonujesz się rządami w mieście, które doprowadziły przez 20 lat do problemów, których dzisiaj się dyskutuje. To nie jest problem rządów za ostatnie cztery lata...tylko niestety za poprzednie. Tak więc może najpierw pomyśl a potem pisz te banały...
Dodano: 08.11.2014 21:11    Przez: ~Też wyborca
może kilka słów o kandydacie Lipińskim panie wojewodo :-)
Dodano: 08.11.2014 21:18    Przez: ~prośba!
To zakrawa na układ mafijny...
Dodano: 08.11.2014 21:35    Przez: ~observer
avatar Wybory zbliżają się, więc wszelka wesz pomaga gnidom doróść do- właśnie czego?
Dodano: 08.11.2014 21:57    Przez: Krewa
Ta plasticzana lala ma ''wystarczająco dużo energii'' niezłe jaja!!!
Dodano: 08.11.2014 22:32    Przez: ~aglomeracja
1 z 4
1234>>