LM.plSportBasket rozbity w czwartej kwarcie

Basket rozbity w czwartej kwarcie

Przez trzy kwarty koszykarki Basketu Konin dzielnie opierały się mistrzowi Polski Wiśle Can-Pack Kraków, by ostatecznie zostać wysoko pokonane w czwartej kwarcie. Koninianki przegrały w Krakowie 49:88.

To, że starcie z Wisłą będzie niezwykle trudnym meczem dla Basketu wiedzieli wszyscy jeszcze przed pierwszym gwizdkiem. W pierwszej kwarcie koszykarki Tomasza Grabianowskiego podjęły jednak rękawicę i przez długi czas prowadziły wyrównaną grę z wiślaczkami. Bardzo dobre zawody grała Anna Dąbek, której udało się nawet w ósmej minucie wyprowadzić swój zespół na prowadzenie 16:15 po akcji 2+1. W odpowiedzi jednak Agnieszka Kaczmarczyk zdobyła sześć punktów z rzędu i lepsza końcówka krakowianek przesądziła o ich zwycięstwie 23:18.

Druga kwarta to indywidualny popis Jantel Lavender. Amerykanka zdobyła jedenaście z dziewiętnastu punktów Wisły, a defensywa Basketu nie była sobie w stanie z nią poradzić. Koninianki miały natomiast problemy z celnością w ataku, przez co przegrały tę część spotkania 12:19.

W trzeciej kwarcie wyczynu Lavender pozazdrościła Aaryn Ellenberg i również dała mały pokaz swoich umiejętności. Amerykanka rzuciła wszystkie czternaście punktów dla Basketu, w tym trzykrotnie trafiając z dystansu. Krakowianki jednak również regularnie punktowały i to one minimalnie wygrały kwartę 17:14.

Prawdziwym pogromem zakończyła się natomiast ostatnia część meczu. Koszykarki Tomasza Grabianowskiego trafiły do kosza zaledwie dwukrotnie – w pierwszej minucie z dystansu rzuciła Ellenberg, a w dziewiątej dwa oczka zdobyła Jessica Lawson. Ponadto koninianki faulowały na potęgę, dając łatwe okazje do punktowania dla wiślaczek. Zawodniczki z Krakowa wygrały kwartę aż 29:5, zwyciężając jednocześnie w całym meczu 88:49.

Była to ósma porażka zespołu Tomasza Grabianowskiego w Tauron Basket Lidze Kobiet. Za tydzień koninianki czeka kolejne wyjazdowe spotkanie – we Wrocławiu mierzyć będą się z tamtejszą Ślęzą.

Wisła Can-Pack Kraków – Basket Konin 88:49 (23:18, 19:12, 17:14, 29:5).
Basket Konin: Aaryn Ellenberg (21), Anna Dąbek (10), Jessica Lawson (8), Klaudia Sosnowska (4), Aleksandra Kaja (2), Żaneta Durak (2), Marta Urbaniak (2), Iwona Płóciennik, Julia Drop.