Dzisiaj jest sobota 21 września 2019, imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19510) SPORT FORUM FIRMY (5364) PRACA (63) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
15 / 10oC
Jutropogoda
19 / 13oC
Pojutrzepogoda
19 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Krajowy Fundusz Dróg. Posłanka powalczy o pieniądz ... (2)Szlaban na ryzyko. Warsztaty PKP PLK dla instrukto ... (0)

Wraca do... starostwa

Dodano: 1.12.2014 00:51
Źródło: LM.pl

Wieczór wyborczy w sztabie Małgorzaty Waszak zaczął się optymistycznie od wiadomości, że w największych polskich miastach - Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu czy Krakowie - kandydaci Platformy Obywatelskiej lub przez nią popierani pokonali konkurentów. Rozległy się oklaski, na twarzach pojawiły się uśmiechy.

Wyniki napływające stopniowo z poszczególnych obwodowych komisji też dawały powody do ostrożnego optymizmu. Początkowo kandydatka PO wygrywała z Józefem Nowickim 53 do 47 proc. Jednak nikt nie wyciągał z tego wniosku, że oto zbliża się zwycięstwo. Przeważały głosy, że walka będzie się toczyć do ostatniej chwili. I faktycznie, z czasem liczba głosów oddanych na Józefa Nowickiego rosła, a wraz z tym wiara sztabowców jego konkurentki w końcowy sukces topniała. Widać to była na twarzach wszystkich obecnych. Kiedy brakowało już tylko wyników z jednej komisji, a przewaga dotychczasowego prezydenta nad kandydatką PO sięgała siedmiuset głosów, Tomasz Nowak zdecydował się na ogłoszenie przegranej.

- To był piękny pojedynek - zaczął swoje wystąpienie. - To jest czas dobrej zmiany i Małgorzata Waszak jest jednym z gwarantów tego, że ta dobra zmiana się dokona. Małgorzato, dziękuję ci za piękną walkę.

Małgorzata Waszak podziękowała swojemu sztabowi za pracę włożoną w kampanię wyborczą i tym swoim konkurentom, którzy odpadli w pierwszej turze i udzielili jej poparcia. - Szanuję demokratyczny wynik. Dziękuję wszystkim mieszkańcom Konina, którzy wzięli udział w wyborach. Dziękuję za wyrównaną walkę mojemu kontrkandydatowi panu Józefowi Nowickiemu. Gratuluję wygranej. Liczę na to, że Konin będzie jednak się rozwijał, czego przede wszystkim życzę koninianom.

Tomasz Nowak przypomniał, że Platforma odniosła zwycięstwo w skali kraju, bo rządzi we wszystkim sejmikach z wyjątkiem jednego i że zwyciężyła w większości wielkich miast, w tym i w Poznaniu. - Uważamy, ze Platforma Obywatelska jest przepustką dla tego miasta, by uzyskało szansę na poważną zmianę. - Jednocześnie poseł PO uchylił się od odpowiedzi na pytanie o ewentualną koalicję w Radzie Miasta Konina.

Zapytaliśmy też Małgorzatę Waszak, gdzie będzie teraz pracować. - Byłam delegowana ze Starostwa Powiatowego w Koninie i pewnie wrócę do ośrodka dokumentacji geodezyjnej i kartograficznej - przypomniała. - A jutro (w poniedziałek - dop. red.) jadę do Poznania i przyjmę mandat radnej Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

  • Wraca do... starostwa
  • Wraca do... starostwa
  • Wraca do... starostwa
  • Wraca do... starostwa
  • IMG_2041
  • IMG_2044
  • IMG_2047
  • IMG_2051
  • IMG_2055

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

jestem szczęśliwy że pani Waszak nie wygrała!!
Dodano: 1.12.2014 01:44    Przez: ~mieszkaniec konina
Swoją zadufana postawą przegrała. Ludzie traktowali ją jak urzędniczkę partyjną. Nowicki wygrał bo oprócz swojego elektoratu nie przyciągnęła nikogo. Wybory PiS nie poszli na wybory bo Komuna i POstkomuna ich nie interesuje .
Dodano: 1.12.2014 01:03    Przez: ~adam
Pycha i buta kroczyły przed klęską... Tak to mniej więcej wyglądało w tej kampanii PO...
Dodano: 1.12.2014 02:24    Przez: ~Ufff
No i nic nie pomogły najazdy poparcia na Konin premierki, ministrów i wojewody. A Pani starosta nieźle zabezpieczyła sobie tyły. Widać w tym jest biegła jak wszyscy z tej branży. A poza tym oni mają do dyspozycji czas i nasze pieniądze z budżetu ( ciekawe kto zaplacil za wizyty notabli partyjnych i rządowych, którzy tak namiętnie odwiedzali ostatnimi czasy Konin ). Co by jednak nie powiedzieć to w naszym mieście przy starym nowym prezydencie dalej będą rządy PO, która od lat rozdaje karty w Koninie, a Nowickiemu się tylko wydaje, że rządzi.
Dodano: 1.12.2014 01:48    Przez: ~andreos
Hura, HURA
Dodano: 1.12.2014 01:42    Przez: ~Koniniak

KOMENTARZE

Przystojnych młodych współpracowników ma Pani Waszak.. Pozdrawiam kolegę z 4 zdjęcia :) A Pani Waszak gratuluję wyniku, bo walka była wyrównana.
Dodano: 01.12.2014 01:00    Przez: ~konin
a na piątym zdjęciu p. Waszak- kobieta górą bo ci lewo i prawostronni wyglądają jak by umieli czytać gorzej z pisaniem to mi przypomina dowcip o 2 policjantach jeszcze z czasów PRL.....................
Dodano: 01.12.2014 07:56    Przez: ~kabaret
Przy takiej różnicy głosów nie ma mowy o wyrównanej walce.
Dodano: 01.12.2014 08:02    Przez: ~:)
~kabaret. Czasy PRL-u, to złote czasy Twojego idola Józefa Nowickiego. Czytać i pisać nauczył się w moskiewskich szkołach. Można powiedzieć (za przykładem jednego z kandydatów do samorządu w W-wie), Józef Nowicki jest "WYKSZTAŁCONY W CH*J" :)
Dodano: 01.12.2014 08:54    Przez: ~szkoda dziadka
Na uroczystości nie widzę byłego wójta no i akordeonu brak ,jak tak można świętować?Lorek udziela jej lekcji pisania a Nowak syczy przez swoje cudowne zęby "POlacy nic się nie stało"
Dodano: 01.12.2014 09:24    Przez: ~Q
Ludzie! Co wam przeszkadza ten wpis ? Pięć procent różnicy przy tej ilości głosów to jest niewiele. Przecież "konin" napisał prawdę !
Dodano: 01.12.2014 09:38    Przez: ~czyt.
Pani Małgorzato,"romans "z lanserami ,oszołomami z KKS Twój Ruch wyszedł pani bokiem.Zupełny brak rozsądku,pokory,skromności i wyobraźni politycznej.To towarzystwo nadaje się jedynie do grania w klipę ,a nie do władzy sprawowania.
Dodano: 01.12.2014 15:35    Przez: ~jaro
Swoją zadufana postawą przegrała. Ludzie traktowali ją jak urzędniczkę partyjną. Nowicki wygrał bo oprócz swojego elektoratu nie przyciągnęła nikogo. Wybory PiS nie poszli na wybory bo Komuna i POstkomuna ich nie interesuje .
Dodano: 01.12.2014 01:03    Przez: ~adam
Ciekawe, co teraz zrobią pozostali kandydaci, którzy gremialnie poparli Małgorzatę Waszak...
Dodano: 01.12.2014 08:03    Przez: ~Uuuuuuuuuuuu
Szczególnie Lorek. Już prawie oświadczył,że nadal jest wickiem. W rozmowach dawał do zrozumienia, że oboje kandydaci bardzo go chcą. Narcyz!
Dodano: 01.12.2014 09:11    Przez: ~niunia
Hura, HURA
Dodano: 01.12.2014 01:42    Przez: ~Koniniak
Vox populi.
Dodano: 01.12.2014 06:34    Przez: ~...
jestem szczęśliwy że pani Waszak nie wygrała!!
Dodano: 01.12.2014 01:44    Przez: ~mieszkaniec konina
Ja też. I proszę już ogonek podwinięty i bilet do Poznania. Gdzieżby tam zrobiła coś dla Konina...
Dodano: 01.12.2014 07:35    Przez: ~aWallet
A co ma robić dla Konina skoro jej nie chcieliście to zrobi teraz coś dla siebie i ma rację
Dodano: 01.12.2014 08:59    Przez: ~skubi
Wstyd mi na całą Polskę czy wiecie że tylko u nas wygrywa od początku w wolnych wyborach komunista? No cóż zabór rosyjski jeszcze we krwi został
Dodano: 01.12.2014 09:03    Przez: ~byłakoninianka
Nieprawda. Waszkowiak był prezydentem. Kłamczuszku.
Dodano: 01.12.2014 10:22    Przez: ~Lokalny Patriota
A mam głosować na PO, które dla ludzi nie robi nic? Tylko podnosi podatki, bogatym podatki obniża. Pluję na PO!!!!
Dodano: 01.12.2014 17:39    Przez: ~v
TU NIE CHODZI O TO ZE WASZAK PRZEGRAŁA, TO K O N I N PRZEGRAŁ !!!! PRZEGRAŁ, BO POPRZEDNI I OBECNY PREZYDENT NIE MA NA SWOIM KONCIE ŻADNYCH SUKCESOW I TAK NIESTETY BEDZIE NADAL, NIESTETY W SLD BRAK POMYSŁU I UMIEJĘTNOŚCI NA ROZWÓJ MIASTA. a WIEC PRZEGRAŁ KONIN , BO NIE DALIŚMY MU NAWET SZANSY NA ZMIANĘ. SZKODA...........
Dodano: 04.12.2014 16:31    Przez: ~ROZCZAROWANY
No i nic nie pomogły najazdy poparcia na Konin premierki, ministrów i wojewody. A Pani starosta nieźle zabezpieczyła sobie tyły. Widać w tym jest biegła jak wszyscy z tej branży. A poza tym oni mają do dyspozycji czas i nasze pieniądze z budżetu ( ciekawe kto zaplacil za wizyty notabli partyjnych i rządowych, którzy tak namiętnie odwiedzali ostatnimi czasy Konin ). Co by jednak nie powiedzieć to w naszym mieście przy starym nowym prezydencie dalej będą rządy PO, która od lat rozdaje karty w Koninie, a Nowickiemu się tylko wydaje, że rządzi.
Dodano: 01.12.2014 01:48    Przez: ~andreos
Ci notable jeździli do Poznania popierać swojego kandydata, który tam wygrał a tylko po drodze wpadali do Konina tak przy okazji. Leszek Miller teź był wcześniej w Koninie i poparł Nowickiego. Z PISu tylko nikogo ważnego nie było bo nie wierzyli w Waszkowiaka. Ciekawe, że elektorat PiS-u w większości zagłosował na Nowickiego. Tusk z Kaczyńskim tak skłócili wzajemnie swoje elektoraty, że ludzie woleliby zagłosować za "Putinem" byleby nie poprzeć kandydata z PIS czy PO. To jest wszystko chore, zamiast patrzeć na kompetencje i pomysły na nasze miasto wybieramy łatki partii politycznych znane z telewizji i innych mediów.
Dodano: 01.12.2014 02:10    Przez: ~Status quo
Żadnego "tyłu" sobie nie zabezpieczała - poucz się przepisów. Pracowała w starostwie i gdy w wyborach została radną dalej tam pracowała, ale gdy została starostą dostała z mocy prawa urlop bezpłatny na czas trwania kadencji starosty. Tak samo jest z wszystkimi starostami/prezydentami/itd.w Polsce.
Dodano: 01.12.2014 07:52    Przez: ~aaa
WIELKIE BRAWA p MALGOSIU JAK SIE ludziska obudza co robia to juz TYLKO swiatlo gasic na tej wsi ILE LAT Moze Konin i ludzie wytrzymac na HAMULCU ....
Dodano: 01.12.2014 02:12    Przez: ~Tylko torby pakowac . ...
A TY uważasz, że jakby Waszakowa wygrała to coś by się zmieniło? Nie rozśmieszaj mnie.
Dodano: 01.12.2014 17:41    Przez: ~v
A derektorom od kultury coś bardzo smutno, oj smutno. Zdrajcy lewicy mają smutne minki.
Dodano: 01.12.2014 02:13    Przez: ~Lewicowiec
Pycha i buta kroczyły przed klęską... Tak to mniej więcej wyglądało w tej kampanii PO...
Dodano: 01.12.2014 02:24    Przez: ~Ufff
Podobnie było 4 lata temu. Steinke już rozdawał stołki.
Dodano: 01.12.2014 07:44    Przez: ~a
Steinke przegrał, bo miał obok siebie znienawidzonego Lorka i Waszakową ciągle przegraną.
Dodano: 01.12.2014 09:03    Przez: ~Bogdan
To przykre,że tak mało ludzi idzie głosować,a narzekać i psioczyć to potrafią,Pani Małgosi gratuluję wysokiego wyniku!
Dodano: 01.12.2014 02:27    Przez: ~koninianka
Nie głosowałam na starościnę, ani na prezydenta w I turze, więc dlaczego chciałeś/aś mnie zmusić, aby złamała swoje zasady. Nie jestem sprzedawczykiem, jak niektórzy. Przyjmuję wyniki wyborów II tury i tyle. Nikt mi nie będzie w twarz pluł, że wybrałam nieodpowiedniego kandydata. Prezydent nie ma co się cieszyć ze zwycięstwa patrząc po frekwencji. Ilu na niego głosowało widać - 9917 osób, czyli około TYLKO 15% mieszkańców Konina. Uważasz to za sukces? Dla mnie to powód do wstydu. Pani Waszak nie wyszła lepiej. Obydwoje powinni się zastanowić, dlatego około 70% mieszkańców Konina ich nie chciało. Przegrali obydwoje sromotnie, więc gorzkie te zwyciestwa i przegrane.
Dodano: 01.12.2014 12:03    Przez: ~Przeciwniczka SLD i P ...
Hellooooow! Mają prawo narzekać i psioczyć. Są wyborcami, nie? W demokracji ten, kto nie był na wyborach nadal pozostaje obywatelem, tak? I nadal może wypowiadać opinię, tak? Czy wg Twojej demokracji nie może?
Dodano: 01.12.2014 15:43    Przez: ~Demokracja socjalisty ...
Walka nie byłaby WYRÓWNANA, gdybyśmy tak bardzo nie chcieli konkretnych zmian "starych komuchów" i odsunięcia ich troszkę od skarbca. Szczere gratulacje dla pana Nowickiego!" I od nowa Polska Ludowa". W następnej kadencji to nie jest już możliwe...
Dodano: 01.12.2014 04:41    Przez: ~S.B.Waszkowiaku
...wybierzemy sobie zjadaczy ośmiornic i amatorów eleganckich zegarków.
Dodano: 01.12.2014 10:34    Przez: ~as
1 z 7
1234567>>