Dzisiaj jest poniedziałek 16 września 2019, imieniny: Edyty, Kornela, Kamili WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19065) SPORT FORUM FIRMY (5361) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 10oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 8oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Wspólny kandydat opozycji. Lewica poparła M ... (0)Mistrzostwa Okręgu za nami. 50-lecie świętował KŻ ... (0)

Śmierć w Osieku

Dodano: 8.12.2014 15:02
Źródło: KPP w Kole

Do tragicznego w skutkach zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło w sobotę w Osieku Wielkim. Kierowca jednego z nich zmarł w szpitalu.

- W sobotę, około godziny 14.00 w miejscowości Osiek Wielki doszło do wypadku drogowego - poinformował nasza redakcję sierż. szt. Krzysztof Jóźwiak. - Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki BMW 30-letni mieszkaniec Pińczowa podczas manewru wyprzedzania uderzył w bok, skręcającego w lewo, samochodu marki Toyota Carina, kierowanego przez 31-letniego mieszkańca gminy Osiek Mały.

Obydwaj kierowcy zostali przewiezieni do szpitala, gdzie po kilku godzinach zmarł kierujący toyotą. - Przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo – dodał Krzysztof Jóźwiak. - Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności na drogach, gdyż okres zimowy obfituje w zmienność aury.

  • dsc_1750
  • dsc_1754
  • dsc_1759

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Coś tu jest nie tak. Ciekawe kim był kierowca BMW? "Przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo". Po co śledztwo? Przecież sytuacja jest jasna, uderzył w bok skręcającego w lewo samochodu. Żadnych zdjęć, ani dokładniejszych szczegółów wypadku. przydało by się napisać o tym że uderzenie było bardzo mocne, co można było stwierdzić po zniszczeniach obu aut, a tam przecież podobno jest ograniczenie. Kim był kiwerowca BMW, że jest tak chroniony? Mam nadzieje że nie jakiś dobrze usytuowany i postawiony człowiek i że nie wyjdzie z tego wypadku bez winy. A należy pamiętać, że zmarły zostawił dzieci i żone :(
Dodano: 8.12.2014 18:01    Przez: ~czytelnik
Nie speszmy się ! Wolniej i ostrożnie.Na cmentarzu wystarczy miejsca dla każdego.
Dodano: 8.12.2014 15:23    Przez: ~Oliwia
To nie jest wina BMW tylko kierowcy.
Dodano: 8.12.2014 16:12    Przez: ~BMW
Jak wskazuje art. 24 ust. 5 ustawy prawo o ruchu drogowym, kierowcę, który ma zamiar skręcić w lewo, można wyprzedzić tylko z prawej strony o ile jest to możliwe. Natomiast kierowca, który widzi, że pojazd poprzedzający sygnalizuje zamiar skrętu w lewo nie może go wyprzedzić z lewej strony. Co więcej w polskim prawie nie ma przepisu, który nakładałby na kierowcę skręcającego w lewo obowiązek upewnienia się czy nie jest on wyprzedzany. Natomiast taki obowiązek nałożony jest na kierowcę, który zamierza rozpocząć manewr wyprzedzania w art. 24 ust. 1 pkt 3 ustawy prawo o ruchu drogowym. Przepis ten mówi wprost, że kierujący może wykonać manewr wyprzedzania, jeżeli pojazd jadący przed nim na tym samym pasie ruchu, nie zasygnalizował zmiany kierunku jazdy lub zmiany pasa ruchu.
Dodano: 8.12.2014 21:48    Przez: ~gosc
TO SIE NAZYWA BRAWORA JEDZIE DEBIL I MYSLI ZE MA SUPER BMW (BRYKE MLODEGO WIESNIAKA)I MYSLI ZE JEST BOGIEM!!!ZGINA NICZEMU WINNY CZLOWIEK ZOSTAWIL RODZINE -TO STRASZNE I WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA RODZINY.
Dodano: 8.12.2014 15:24    Przez: ~Mieszkanka Osieka

KOMENTARZE

Nie speszmy się ! Wolniej i ostrożnie.Na cmentarzu wystarczy miejsca dla każdego.
Dodano: 08.12.2014 15:23    Przez: ~Oliwia
TO SIE NAZYWA BRAWORA JEDZIE DEBIL I MYSLI ZE MA SUPER BMW (BRYKE MLODEGO WIESNIAKA)I MYSLI ZE JEST BOGIEM!!!ZGINA NICZEMU WINNY CZLOWIEK ZOSTAWIL RODZINE -TO STRASZNE I WYRAZY WSPOLCZUCIA DLA RODZINY.
Dodano: 08.12.2014 15:24    Przez: ~Mieszkanka Osieka
Kobieto, naucz Ty się pisać poprawnie, chyba z lekcji się urywałeś. Błąd na błędzie, a interpunkcja?
Dodano: 08.12.2014 15:29    Przez: ~polonistka
To nie jest wina BMW tylko kierowcy.
Dodano: 08.12.2014 16:12    Przez: ~BMW
WINA BMW POWINNI ZAKAZAĆ JEŹDZIĆ W POLSCE TA MARKA!!!
Dodano: 08.12.2014 17:37    Przez: ~LOLEK
Taka jest prawda że tu jest winny kierowca Toyoty a nie BMW zanim się skręci w lewo trzeba spojrzeć w lusterko i upewnić się czy można czy właśnie w tym momencie ktoś nie wyprzedza...moje kondolęcje dla rodziny zmarłego..
Dodano: 08.12.2014 19:22    Przez: ~J
A czy w kodeksie drogowym jest dozwolone wyprzedzanie na skrzyżowaniu ?! Nie wydaje mi się. Poza tym nie skręcał w lewo jadąc 90 km/h tylko musiał zwolnić, a to już jest sygnał, że ktoś wykonuje jakiś manewr i tylko idiota w tym momencie rozpocząłby manewr wyprzedzania. Wiec jeśli jesteś kierowcą to może kup sobie kijki i chodź na spacery zamiast jeździć po drogach samochodem.
Dodano: 08.12.2014 19:41    Przez: ~Ja
Nie znacie prawa to głupot nie piszce bo to nie jest wina kierowcy BMW !!!!!!!!!!
Dodano: 08.12.2014 19:53    Przez: ~J
Po pierwsze tak skrzyżowania nie ma bo kierowca Toyoty skręcał na posesję więc wyprzedzanie akurat tam jest dozwolone!!! A po drugie to jak się wyprzedza ciąg samochodów to nie widać czy któryś chce skręcić czy nie... poczytaj sobie kodeks!!!!!
Dodano: 08.12.2014 19:57    Przez: ~J
To może wytłumacz ciemnemu ludowi o jakie prawo chodzi i co ono głosi. Bo może nie wszyscy znają przepisy z krajów trzeciego świata, które mam wrażenie ze sobą reprezentujesz.
Dodano: 08.12.2014 20:02    Przez: ~Ja
Właśnie widać że ciemny jesteś bo nic nie rozumiesz każdy policjant Ci powie kto tu zawinił!!! I to nie był kierowca BMW
Dodano: 08.12.2014 20:14    Przez: ~J
A przy zmianie pasa też w lusterko nie patrzysz bo to praktycznie taka sama sytuacja !!!!!!
Dodano: 08.12.2014 20:18    Przez: ~J
a od kiedy to można wyprzedzać na skrzyżowaniu ????????????
Dodano: 08.12.2014 21:08    Przez: ~maniek
A tam jest teren zabudowany 50 kmh. Kierowca BMW jechał co najmniej 110 kmh. Myślę że winna obustronna w tym przypadku.
Dodano: 08.12.2014 21:38    Przez: ~symforian
Tam akurat skrzyżowania nie było!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! jak nic nie wiesz to głupot nie pisz!!!!!
Dodano: 09.12.2014 09:27    Przez: ~J
To była wina kierowcy BMW wiem bo widziałam byłam przy tym wypadku
Dodano: 10.12.2014 21:49    Przez: ~nowa
a co nie stac cie na tą marke i nie chcesz tego??? to jeździj sb starym golfem II a ludzi którzy umieją jedzic bmw zostaw w spokoju bo na mokrej nawieszchni to byś sie posrał jak by ci tył zaczoł uciekac.....
Dodano: 14.12.2014 18:11    Przez: ~cwaniak
BMW i wszystko kur.a jasne....
Dodano: 08.12.2014 15:38    Przez: ~kolilolololpo
Będziesz Miał Wyrzuty
Dodano: 08.12.2014 15:41    Przez: ~red
Zawsze czepiacie się BMW i golfow a prawda jest taka że to najbardziej porządne samochody. niektórzy kupują stare bo nie stać ich na nowsze i nie ma co się z nich śmiać bo stworzyli nam w polsce takie warunki życia. Jest mnóstwo wypadków innymi samochodami i to jakoś was nie gryzie
Dodano: 08.12.2014 15:49    Przez: ~gościu
Kierowca bmw.. normalne - wyprzedzanie i brawura. Zginal niewinny czlowiek, dlaczego???!!!
Dodano: 08.12.2014 16:17    Przez: ~jola
Bo przy skręcie nie zachował ostrożnośći nie spojrzał w lusterko a potem tak jest
Dodano: 08.12.2014 20:01    Przez: ~J
nawet na skrzyżowaniu wieśniactwo musi wyprzedzać ...
Dodano: 08.12.2014 16:51    Przez: ~wiesniakiDOFurmanek
ludzie na jakim skrzyżowaniu ??? on skręcam do posesji- do składu, nie było skrzyżowania!!
Dodano: 08.12.2014 20:10    Przez: ~osieczak
Coś tu jest nie tak. Ciekawe kim był kierowca BMW? "Przyczyny wypadku wyjaśni prowadzone w tej sprawie śledztwo". Po co śledztwo? Przecież sytuacja jest jasna, uderzył w bok skręcającego w lewo samochodu. Żadnych zdjęć, ani dokładniejszych szczegółów wypadku. przydało by się napisać o tym że uderzenie było bardzo mocne, co można było stwierdzić po zniszczeniach obu aut, a tam przecież podobno jest ograniczenie. Kim był kiwerowca BMW, że jest tak chroniony? Mam nadzieje że nie jakiś dobrze usytuowany i postawiony człowiek i że nie wyjdzie z tego wypadku bez winy. A należy pamiętać, że zmarły zostawił dzieci i żone :(
Dodano: 08.12.2014 18:01    Przez: ~czytelnik
zdjęcia masz na naszemiasto.pl i kpp.koło
Dodano: 08.12.2014 20:11    Przez: ~osiek
Tutaj tez już dożucili....
Dodano: 09.12.2014 06:20    Przez: ~młody
Zbyt małe kary dla sprawców takich wypadków!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 08.12.2014 18:04    Przez: ~a
BMW i wiadomo jakie skutki, pewnie 1.6 el pi dżi MPOWER, gwint, i gleba w fhooy