Dzisiaj jest sobota 14 grudnia 2019, imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20505) SPORT FORUM FIRMY (5434) PRACA (37) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
4 / 3oC
Jutropogoda
4 / 4oC
Pojutrzepogoda
5 / 5oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Sprawdzali dostępność konińskich gabinetów ginekol ... (1)Hit w Pucharze Polski. Medyk w ćwierćfinale z Górn ... (1)

Zastępca wraca do gabinetu

Dodano: 10.12.2014 10:43
Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Od dzisiaj Józef Nowicki już oficjalnie ma zastępcę. Ponieważ wraz z objęciem tego stanowiska Sławomir Lorek przestanie być radnym, jego miejsce zajmie Witold Nowak.

Bez dziennikarzy, kamer i błysków fleszy prezydent Józef Nowicki wręczył dzisiaj Sławomirowi Lorkowi akt powołania go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych, które piastuje już od dwóch lat, to jest od chwili zawarcia w Koninie koalicji SLD i PO. Wiadomość nie jest zaskoczeniem, bo w podpisanej dwa dni temu nowej, powyborczej umowie koalicyjnej zapisano, że to Platforma Obywatelska obsadzi to stanowisko. Było raczej przesądzone, że wskaże Sławomira Lorka, który pełni tę funkcję już od dwóch lat, to jest od chwili podpisania przez obie partie pierwszej umowy o współpracy.

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie stanowisko drugiego zastępcy prezydenta ds. gospodarczych, które – jak wynika z poniedziałkowej umowy - obejmie osoba zaakceptowana przez obie strony PO i SLD. Przez minione cztery lata zajmował je Marek Waszkowiak z PiS.

Ponieważ z chwilą objęcia stanowiska zastępcy prezydenta Sławomir Lorek złoży mandat radnego, nowym radnym na jego miejsce zostanie Witold Nowak, który uzyskał trzeci wynik (209 głosów) wśród kandydatów PO w tym okręgu, po Sławomirze Lorku (682 głosy) i Marku Cieślaku (457 głosów).

  • DSC_6245
  • Zastępca wraca do gabinetu
  • Zastępca wraca do gabinetu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo Nam przykro Panie Prezydencie że dokonał Pan takiego wyboru. Pan Lorek jest najbardziej pyszałkowatą osobą jaką znamy. Z tym panem nie ma dyskusji i dialogu. On zawsze wie najlepiej.
Dodano: 10.12.2014 12:32    Przez: ~Konińska Oświata
To są chyba kpiny! Biedni nauczyciele i dyrektorzy....
Dodano: 10.12.2014 11:01    Przez: ~Ola
Panie Prezydencie Słąwku ! Pańskie powołanie ma wice prezydenta przyjmujemy z uszanowaniem woli wyborców, ale chwilowo powstrzymujemy się z gratulacjami. Prosimy o przeanalizowanie kolejnych budzetów miasta w tym podczas trwania Pańskiej Kadencji. Niestety upokarzająco niskie są nakłady na wyposażenie szkół. Obdarte ławki, stare niewygodne krzesła, infrastruktura techniczna i informatyczna mocno zestarzała. Konin negatywnie wyróżnia się na tle innych miast. Życzymy Panu nie tylko trwania na urzędzie v-ce prezydenta w duchu poprawności politycznej, ale skuteczności w zabieganie w mądrym gospodarowaniu środkami publicznymi. Kolejne oszczędności na szkolnictwie - jeśli Pański Klub PO nie zobaczy lawiny potrzeb szkół będą dla Pana kompromitacją. Prosimy o tym pamiętać także, a zwłaszcza na wysokości urzędu.
Dodano: 10.12.2014 11:17    Przez: ~Nauczyciele i Rodzice ...
Dlaczego LM nie informuje o pewnym incydencie autorstwa jednego z byłych kandydatów na Prezydenta m. Konina podczas ślubowania obecnego Prezydenta m. Konina?
Dodano: 10.12.2014 11:34    Przez: ~Lok.
To za to, że w kampanii latał z ulotkami i długopisami Waszakowej? Czy za co??
Dodano: 10.12.2014 11:02    Przez: ~Precz_ze_zdrajcą

KOMENTARZE

To są chyba kpiny! Biedni nauczyciele i dyrektorzy....
Dodano: 10.12.2014 11:01    Przez: ~Ola
dyrektory i nauczyciele nie są biedni biedni to jesteśmy my sól ziemi czarnej
Dodano: 10.12.2014 17:58    Przez: ~babas
Ola - To Ty jestes biedna!!!!
Dodano: 10.12.2014 18:24    Przez: ~kotek
bobas - dlaczego jestes biedny bo jestes glupi dlaczego jestes glupi bo jestes biedny!!!!
Dodano: 10.12.2014 18:44    Przez: ~przedsiebiorca
A Karolkowi S. marzyła się taka fucha - śmieszne, choć PATRZĄC jak LEPPER daleko zaszedł....kto wie
Dodano: 11.12.2014 05:42    Przez: ~vip
DOBRE ! Obśmiałam sie jak norka , ale niestety to był śmiech przez łzy.Czy Konin naprawde na to zasługuje ? II-ga wojna światowa 50 lat komuny i teraz ...
Dodano: 11.12.2014 09:48    Przez: ~Zocha Kulebiakowa
To za to, że w kampanii latał z ulotkami i długopisami Waszakowej? Czy za co??
Dodano: 10.12.2014 11:02    Przez: ~Precz_ze_zdrajcą
Brawo Witek, nie tylko za projekty dla seniorów! Fajnie dla mieszkańców, że to Ty :)
Dodano: 10.12.2014 11:55    Przez: ~ola
właśnie, że za mało latał :P
Dodano: 10.12.2014 13:29    Przez: ~:P
A wielkość stypendiów szkolnych to kto ustalał w tym roku? dziwnie, od kiedy ten Pan został wice pomoc dla biednych uczniów zmalała. Zbieg okoliczności?
Dodano: 10.12.2014 14:44    Przez: ~Ja
Ja - nie trzeba zanosic ksiedzu na tace a wspomoc biednych uczniow!!!!
Dodano: 10.12.2014 18:40    Przez: ~ateista
Ciekawe jakie w tej kadencji będzie miał "piorytety"?
Dodano: 10.12.2014 11:08    Przez: ~Priorytet
Takie jak poprzednio. "Ruki pa paszwam" i stosowanie się do zasady "tisze jedziesz, dalsze budiesz". Priorytety takie jaki zostaną podyktowane przez politycznych mocodawców z PO ...Posiadanie swojego zdania na tym stanowisku graniczy z ryzykiem utraty stanowiska
Dodano: 10.12.2014 11:41    Przez: ~Obserwatorka
Likwidacja kolejnej szkoły bo tylko to potrafi, dla dzieci nic ale dla siebie jak najwięcej nazałatwiać
Dodano: 10.12.2014 13:58    Przez: ~nie dla likwidatora
Teraz żałuję,że w drugiej turze w ogóle PO-szedłem głosować i to na Józefa, Jeszcze namówiłem kilkanaście osób za co ich bardzo przepraszam.
Dodano: 10.12.2014 11:13    Przez: ~ehhh
ehhh - nalezalo glosowac na radnych SLD wtedy koalicja bylaby zbedna - czy wy nic nie rozumiecie.
Dodano: 10.12.2014 18:28    Przez: ~ja
Panie Prezydencie Słąwku ! Pańskie powołanie ma wice prezydenta przyjmujemy z uszanowaniem woli wyborców, ale chwilowo powstrzymujemy się z gratulacjami. Prosimy o przeanalizowanie kolejnych budzetów miasta w tym podczas trwania Pańskiej Kadencji. Niestety upokarzająco niskie są nakłady na wyposażenie szkół. Obdarte ławki, stare niewygodne krzesła, infrastruktura techniczna i informatyczna mocno zestarzała. Konin negatywnie wyróżnia się na tle innych miast. Życzymy Panu nie tylko trwania na urzędzie v-ce prezydenta w duchu poprawności politycznej, ale skuteczności w zabieganie w mądrym gospodarowaniu środkami publicznymi. Kolejne oszczędności na szkolnictwie - jeśli Pański Klub PO nie zobaczy lawiny potrzeb szkół będą dla Pana kompromitacją. Prosimy o tym pamiętać także, a zwłaszcza na wysokości urzędu.
Dodano: 10.12.2014 11:17    Przez: ~Nauczyciele i Rodzice ...
To jakie są ławki w szkole zależy od gospodarności gospodarza - bierzcie przykład z Nijakowskiego on nie czeka na dotacje - w tej szkole dzieci nie siedzą w w obdartych ławkach i na niewygodnych krzesłach. Trójka górą. Brawo tak trzymać.
Dodano: 10.12.2014 12:21    Przez: ~lolek
Przykładów zaradności gospodarzy można by mnożyć w nieskończoność. I tych rodziców z klas i trójek klasowych gdzie robią to co nalezy do Urzędu. Płacę podatki w Koninie nie po to, aby tylko robiono nowe chodniki i uliczki koło domów urzędników, radnych i szefów lokalnych struktur partyjnych.To z moich podatków wyposażane winny być szkoły, a nie z łaski gospodarzy, trójek etc....
Dodano: 10.12.2014 12:57    Przez: ~Podatnik
obdarte ławki to pikuś. Niech ktoś coś zrobi z niewygodnymi krzesłami. W 1 liceum dzieciaki wracają do domu i narzekają na ból kręgosłupa, bo krzesła są tragiczne. Z własnym krzesłem nie da się chodzić do szkoły. Proponuję przekazać krzesła do urzędu, a te z urzędu do szkoły. Jak posiedzą na nich 8 godzin dziennie, to szybko kupią nowe
Dodano: 10.12.2014 13:29    Przez: ~Matka licealisty
Matka licealisty - mniej na kosciol wiecej na szkole matko licealisty!!!!!
Dodano: 10.12.2014 18:22    Przez: ~ateistka
I jeszcze do Roboty trzeba chodzić, i między świętami, a nowym rokiem nie ma wolnego! Przerąbany jest los nauczyciela w Polsce!
Dodano: 17.12.2014 07:07    Przez: ~ja uczeń
Życzę Panu Lorkowi pomyslności w spłacie kredytów hipotecznych zaciągniętych na dom, o czym pisał kiedyś Przegląd Koniński. No i niech jeszcze Pan poza uprawieniem polityki coś dla Konina zrobi. Pierwszej szansy Pan nie wykorzystał. :-(
Dodano: 10.12.2014 11:22    Przez: ~Czytelnik
Pozdrawiam Pana Lorka ... :) Jest taki menski
Dodano: 10.12.2014 11:32    Przez: ~Zdzisław
Pan Lorek to nasz koniński Jeff Goldblum.
Dodano: 10.12.2014 13:28    Przez: ~Andrzej Wajda
taki menski jak menisk wklesly
Dodano: 10.12.2014 18:00    Przez: ~matetee
Dlaczego LM nie informuje o pewnym incydencie autorstwa jednego z byłych kandydatów na Prezydenta m. Konina podczas ślubowania obecnego Prezydenta m. Konina?
Dodano: 10.12.2014 11:34    Przez: ~Lok.
Napisz coś więcej na ten Temat. Który coś wykręcił i o co poszło. media to media
Dodano: 10.12.2014 13:39    Przez: ~Hexa
A, to Szubert, którego właśnie wyrzucili z pracy w MPEC, przyszedł na sesję i krzyczał "precz z czerwonym dyktatorem". Inne media się nie szczypią i piszą o tym otwarcie. Tylko tutaj L ojalne M edia.
Dodano: 10.12.2014 19:07    Przez: ~obserwator
Obserwator - ZWARIOWAL I TAKI CZLOWIEK CHCIAL BYC PREZYDENTEM JEST PAN ZALOSNY PANIE SZUBERT NIE TEDY DROGA!!!!!
Dodano: 11.12.2014 13:33    Przez: ~tez czerwona
obserwator - PRZED WYBORAMI KRZYCZL I OBRAZAL WYPOMINAL WIEK DO TEJ PORY MU NIE PRZESZLO W DALSZYM CIAGU OBRAZA MOZE Z NIM COS NIE TAK? PODOBNO MA TYTUL DOKTORA WATPLIWA SPRAWA!!!!!!!!!!
Dodano: 11.12.2014 18:11    Przez: ~Maniek
Dla Sławka, Józia, Uli i innych dedykuje kawałek bajki Krasickiego:„Chłopcy, przestańcie, bo się źle bawicie!Dla was to jest igraszką, nam idzie o życie".
Dodano: 10.12.2014 12:07    Przez: ~nauczycielprzedmiotow ...
Żadnych zmian na lepsze, którą szkołę w tej kadencji zamkniemy ? Macie co żeście chcieli. Pakować się wyjeżdżać droga młodzieży tu już nie przyszłości.
Dodano: 10.12.2014 12:14    Przez: ~wow
1 z 4
1234>>