Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18079) SPORT FORUM FIRMY (5390) PRACA (45) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 13oC
Jutropogoda
15 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Puchar Polski. Te mecze wyłonią finalistów. Już w ... (0)Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)

Zastępca wraca do gabinetu

Dodano: 10.12.2014 10:43
Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Od dzisiaj Józef Nowicki już oficjalnie ma zastępcę. Ponieważ wraz z objęciem tego stanowiska Sławomir Lorek przestanie być radnym, jego miejsce zajmie Witold Nowak.

Bez dziennikarzy, kamer i błysków fleszy prezydent Józef Nowicki wręczył dzisiaj Sławomirowi Lorkowi akt powołania go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych, które piastuje już od dwóch lat, to jest od chwili zawarcia w Koninie koalicji SLD i PO. Wiadomość nie jest zaskoczeniem, bo w podpisanej dwa dni temu nowej, powyborczej umowie koalicyjnej zapisano, że to Platforma Obywatelska obsadzi to stanowisko. Było raczej przesądzone, że wskaże Sławomira Lorka, który pełni tę funkcję już od dwóch lat, to jest od chwili podpisania przez obie partie pierwszej umowy o współpracy.

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie stanowisko drugiego zastępcy prezydenta ds. gospodarczych, które – jak wynika z poniedziałkowej umowy - obejmie osoba zaakceptowana przez obie strony PO i SLD. Przez minione cztery lata zajmował je Marek Waszkowiak z PiS.

Ponieważ z chwilą objęcia stanowiska zastępcy prezydenta Sławomir Lorek złoży mandat radnego, nowym radnym na jego miejsce zostanie Witold Nowak, który uzyskał trzeci wynik (209 głosów) wśród kandydatów PO w tym okręgu, po Sławomirze Lorku (682 głosy) i Marku Cieślaku (457 głosów).

  • DSC_6245
  • Zastępca wraca do gabinetu
  • Zastępca wraca do gabinetu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo Nam przykro Panie Prezydencie że dokonał Pan takiego wyboru. Pan Lorek jest najbardziej pyszałkowatą osobą jaką znamy. Z tym panem nie ma dyskusji i dialogu. On zawsze wie najlepiej.
Dodano: 10.12.2014 12:32    Przez: ~Konińska Oświata
To są chyba kpiny! Biedni nauczyciele i dyrektorzy....
Dodano: 10.12.2014 11:01    Przez: ~Ola
Panie Prezydencie Słąwku ! Pańskie powołanie ma wice prezydenta przyjmujemy z uszanowaniem woli wyborców, ale chwilowo powstrzymujemy się z gratulacjami. Prosimy o przeanalizowanie kolejnych budzetów miasta w tym podczas trwania Pańskiej Kadencji. Niestety upokarzająco niskie są nakłady na wyposażenie szkół. Obdarte ławki, stare niewygodne krzesła, infrastruktura techniczna i informatyczna mocno zestarzała. Konin negatywnie wyróżnia się na tle innych miast. Życzymy Panu nie tylko trwania na urzędzie v-ce prezydenta w duchu poprawności politycznej, ale skuteczności w zabieganie w mądrym gospodarowaniu środkami publicznymi. Kolejne oszczędności na szkolnictwie - jeśli Pański Klub PO nie zobaczy lawiny potrzeb szkół będą dla Pana kompromitacją. Prosimy o tym pamiętać także, a zwłaszcza na wysokości urzędu.
Dodano: 10.12.2014 11:17    Przez: ~Nauczyciele i Rodzice ...
Dlaczego LM nie informuje o pewnym incydencie autorstwa jednego z byłych kandydatów na Prezydenta m. Konina podczas ślubowania obecnego Prezydenta m. Konina?
Dodano: 10.12.2014 11:34    Przez: ~Lok.
To za to, że w kampanii latał z ulotkami i długopisami Waszakowej? Czy za co??
Dodano: 10.12.2014 11:02    Przez: ~Precz_ze_zdrajcą

KOMENTARZE

no pięknie!! jedna wielka rodzina!! cudnie:)
Dodano: 10.12.2014 12:17    Przez: joanna nowak
Bardzo Nam przykro Panie Prezydencie że dokonał Pan takiego wyboru. Pan Lorek jest najbardziej pyszałkowatą osobą jaką znamy. Z tym panem nie ma dyskusji i dialogu. On zawsze wie najlepiej.
Dodano: 10.12.2014 12:32    Przez: ~Konińska Oświata
Niestety to szczera prawda.Pracowalem z tym czlowiekiem rok ,dluzej sie nie dalo ,smutne
Dodano: 10.12.2014 12:40    Przez: ~Rychu
Zgadzam się, to najgorszy wybór z możliwych. Panie Prezydencie w Koninie jest wiele osób które dużo lepiej sprawdziłby się w tej roli.
Dodano: 10.12.2014 13:23    Przez: ~Oświata
Pyszałkowaty to prawda ale za to wierny jak pies. A to jest najważniejsze. Działa na dwa fronty. Zresztą nie tylko on jest takim pyszałkiem z PO i stołek ma.
Dodano: 10.12.2014 16:25    Przez: ~Zyga
na układy nie ma rady
Dodano: 10.12.2014 18:02    Przez: ~korupcja
Oswiata - dlaczego nie glosowaliscie na radnych z SLD wtedy wszystko byloby jasne! SLD nie PiS nie PO nie to KTO?????
Dodano: 10.12.2014 18:17    Przez: ~jacek
Zyga - znam P. LORKA b. dlugo prosze nie wypisywac takich glupot. Jest czlowiekiem pracowitym ambitnym kulturalnym kompetentnym szanujacym ludzi starszych to rzadka cecha w dzisiejszych czasach!!!!
Dodano: 10.12.2014 18:34    Przez: ~darek
Nie rozśmieszaj ludzi, pracowity - aż za bardzo zwłaszcza jako likwidator szkół
Dodano: 11.12.2014 13:49    Przez: ~zocha
Zocha - dzieci jezdza do szkol oddalonych od 5 do 10 km a wy macie problem z pokonaniem ok.500 m zastanow sie co ty wypisujesz!!!!! Mniej przed komputerem a wiecej na swiezym powietrzu moze mozg bedzie lepiej pracowal telewizorem. POWODZENIA!!!!!!!
Dodano: 11.12.2014 15:25    Przez: ~koninianka
Lorek liczyc potrafi ha ha w koncu matematyki uczyl Dzieki Ci Panie ze juz nie mieszkam w tym QninieLudzie uciekajcie z tego bagna poki jeszcze mozna !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Dodano: 10.12.2014 12:37    Przez: ~Rychu
Należy zająć się REWITALIZACJĄ STAREGO KONINA !!!
Dodano: 10.12.2014 13:16    Przez: ~koninianin
Lipszyc wykupi całą starówkę Konina za grosze.
Dodano: 10.12.2014 13:32    Przez: ~ecik
Ula na ciebie czeka emerytura :)
Dodano: 10.12.2014 13:43    Przez: ~we
Ufam Prezydentowi Nowickiemu nie miał wyjścia bo to polityka a nie kompetencje zadecydowały o takim wyborze. Mam nadzieję, że chorym pomysłom oszczędzaniu na oświacie zapali czerwone światło - stop....Oświata to nie dochody ale inwestycja w młode pokolenie, która się zwróci.
Dodano: 10.12.2014 14:13    Przez: ~-oświata-
Zwróci się - ku zachodowi, bo tam wyjedzie szukać pracy. Czy wy naprawdę nic nie rozumiecie? Nie widzicie, że polityka obecnych władz zmierza do zaszlachtowania tago miasta? Do zdegradowania go do wsi powiatowej, gdzie trząść wszystkim będą wójt i pleban? Że styl prezydentury tego pana, to wypisz wymaluj rządy pierwszego sekretarza pzpr?
Dodano: 10.12.2014 18:55    Przez: ~blee
Gratulacje dla radnego Witolda Nowaka wspaniały organizator :)
Dodano: 10.12.2014 14:34    Przez: ~pani
Czego jest takim wspaniałym organizatorem? Przegranych kampanii?
Dodano: 10.12.2014 15:04    Przez: ~wyborca
Choćby kolejnego projektu Klubu Seniora w parafii :)
Dodano: 10.12.2014 15:11    Przez: ~mieszkanka zatorza
To, że kilkanaście osób skorzystało z opłacanego przez unię projektu nie znaczy, że ten człowiek potrafi zrobić coś dla kilkudziesięciu tysięcy mieszkańców. Jakie ma zasługi dla powiatu, gdzie pracuje? Będzie głosował jak mu każą i tyle.
Dodano: 10.12.2014 18:58    Przez: ~masztalerz
do masztalerz: masz kompletny brak wiedzy. Totalny nawet. Więc proponuje odważ się i porozmawiaj z p. Witkiem na te tematy, o których nic, albo niewiele wiesz i wtedy się rozpisuj oki?
Dodano: 11.12.2014 10:45    Przez: ~kapsel
Kierowniczka Oświaty ma emeryture i pracuje jeszcze, czas na zmiany w tym wydziale i kulturę na naradach bo żaby na języku ma