Dzisiaj jest środa 16 października 2019, imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18033) SPORT FORUM FIRMY (5382) PRACA (43) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 12oC
Jutropogoda
15 / 12oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Konin. Inspektorzy Transportu Drogowego kontrolowa ... (4)Konin. Zaprotestują przeciwko tureckiemu atakowi n ... (5)

Zastępca wraca do gabinetu

Dodano: 10.12.2014 10:43
Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Od dzisiaj Józef Nowicki już oficjalnie ma zastępcę. Ponieważ wraz z objęciem tego stanowiska Sławomir Lorek przestanie być radnym, jego miejsce zajmie Witold Nowak.

Bez dziennikarzy, kamer i błysków fleszy prezydent Józef Nowicki wręczył dzisiaj Sławomirowi Lorkowi akt powołania go na stanowisko Pierwszego Zastępcy Prezydenta Miasta Konina ds. Społecznych, które piastuje już od dwóch lat, to jest od chwili zawarcia w Koninie koalicji SLD i PO. Wiadomość nie jest zaskoczeniem, bo w podpisanej dwa dni temu nowej, powyborczej umowie koalicyjnej zapisano, że to Platforma Obywatelska obsadzi to stanowisko. Było raczej przesądzone, że wskaże Sławomira Lorka, który pełni tę funkcję już od dwóch lat, to jest od chwili podpisania przez obie partie pierwszej umowy o współpracy.

Wciąż nie wiadomo, kto obejmie stanowisko drugiego zastępcy prezydenta ds. gospodarczych, które – jak wynika z poniedziałkowej umowy - obejmie osoba zaakceptowana przez obie strony PO i SLD. Przez minione cztery lata zajmował je Marek Waszkowiak z PiS.

Ponieważ z chwilą objęcia stanowiska zastępcy prezydenta Sławomir Lorek złoży mandat radnego, nowym radnym na jego miejsce zostanie Witold Nowak, który uzyskał trzeci wynik (209 głosów) wśród kandydatów PO w tym okręgu, po Sławomirze Lorku (682 głosy) i Marku Cieślaku (457 głosów).

  • DSC_6245
  • Zastępca wraca do gabinetu
  • Zastępca wraca do gabinetu

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Bardzo Nam przykro Panie Prezydencie że dokonał Pan takiego wyboru. Pan Lorek jest najbardziej pyszałkowatą osobą jaką znamy. Z tym panem nie ma dyskusji i dialogu. On zawsze wie najlepiej.
Dodano: 10.12.2014 12:32    Przez: ~Konińska Oświata
To są chyba kpiny! Biedni nauczyciele i dyrektorzy....
Dodano: 10.12.2014 11:01    Przez: ~Ola
Panie Prezydencie Słąwku ! Pańskie powołanie ma wice prezydenta przyjmujemy z uszanowaniem woli wyborców, ale chwilowo powstrzymujemy się z gratulacjami. Prosimy o przeanalizowanie kolejnych budzetów miasta w tym podczas trwania Pańskiej Kadencji. Niestety upokarzająco niskie są nakłady na wyposażenie szkół. Obdarte ławki, stare niewygodne krzesła, infrastruktura techniczna i informatyczna mocno zestarzała. Konin negatywnie wyróżnia się na tle innych miast. Życzymy Panu nie tylko trwania na urzędzie v-ce prezydenta w duchu poprawności politycznej, ale skuteczności w zabieganie w mądrym gospodarowaniu środkami publicznymi. Kolejne oszczędności na szkolnictwie - jeśli Pański Klub PO nie zobaczy lawiny potrzeb szkół będą dla Pana kompromitacją. Prosimy o tym pamiętać także, a zwłaszcza na wysokości urzędu.
Dodano: 10.12.2014 11:17    Przez: ~Nauczyciele i Rodzice ...
Dlaczego LM nie informuje o pewnym incydencie autorstwa jednego z byłych kandydatów na Prezydenta m. Konina podczas ślubowania obecnego Prezydenta m. Konina?
Dodano: 10.12.2014 11:34    Przez: ~Lok.
To za to, że w kampanii latał z ulotkami i długopisami Waszakowej? Czy za co??
Dodano: 10.12.2014 11:02    Przez: ~Precz_ze_zdrajcą

KOMENTARZE

GRATULUJE PANIE SLAWKU SWOIM ZAANGAZOWANIEM ZASLUZYL PAN NA TEN AWANS!!!!!!!
Dodano: 10.12.2014 15:37    Przez: ~jan
Jak to mówią, po trupach do władzy
Dodano: 10.12.2014 16:28    Przez: ~Wilkoow
Za Oświatę w Koninie odpowiedzialna jest kierownik Oświaty ,która ma aż 2 zastępców ..Proszę rozliczyć te Panie...-co zrobiły dla szkól ???. Pewnie już czas dla nich- na emeryturę / a może już mają emerytury i pracują dalej??????
Dodano: 10.12.2014 16:42    Przez: ~obiektywna
A próbowałeś uzyskać jakąś informację od tych zastępców - szkoda czasu na rozmowę z nimi. ZERO wiedzy i kompetencji
Dodano: 10.12.2014 19:40    Przez: ~petent
No i super! Ja tam się cieszę, zapracował sobie
Dodano: 10.12.2014 19:08    Przez: ~BD:)
Nie mòj prezydent!!! .... Teraz dobrze to widac ze same lizi dupy (czytaj pracownicy urzedu miasta) i czerwone scierwo głosowało w koninie na tego emeryta , ktory przez przypadek albo ludzką głupotę został wybrany na stanowisko prezydenta na druga kadencję.
Dodano: 10.12.2014 19:16    Przez: ~zniesmaczony mieszkan ...
zniesmaczony mieszkan - TO NIE ZABIERAJ GLOSU ZADBAJ O ZDROWIE BO O ROZUM JUZ ZA POZNO SOLIDARNOSCIOWE SCIERWO!!!! ZMUSILES MNIE DO ZNIZENIA SIE DO TWOJEGO POZIOMU PRZEPRASZAM LUDZI KTORZY MOGA TO PRZECZYTAC!!!!
Dodano: 11.12.2014 13:42    Przez: ~ateista
Sam ubeku nie zabieraj glosu(pewnie jestes jednym z jego pacholkow), idź się leczyć na nogi bo na głowę to juz za pozno!!! Aha co do zniżania sie to nizej jak ty juz nie mozna upasc pacholku rosji!!
Dodano: 12.12.2014 19:08    Przez: ~zniesmaczony....
To PO bufonie będzie MINISTRANT ?
Dodano: 10.12.2014 20:28    Przez: ~OWAK
Tak! on ci to,on.
Dodano: 10.12.2014 22:44    Przez: ~STJNEKEN też bufon
Ilu tych zastępców w kurczącym się miasteczku?Przecież wy wydacie ponad połowę budżetu na administrację.To woła o pomstę do nieba.
Dodano: 10.12.2014 23:43    Przez: ~xYz
W ramach oszczędnosci ma zostać powołany trzeci zastępca do redukcji kosztów administracyjnych.
Dodano: 10.12.2014 23:47    Przez: ~lipa
P.Prezydencie głosowałem na Pana a tu co? Lorek to pomyłka chyba jest drugi raz nie popełnię tego błędu a jednak prawdą jest że czerwone zawsze bedzie czerwone. Na ostatnie 4 lata Amen.
Dodano: 11.12.2014 06:50    Przez: ~Ambrozy Wiernichowsky
Ambrozy - CZERWIEN TO KOLOR MILOSCI I ZWYCIEZA MILOSC!!!!!
Dodano: 11.12.2014 13:43    Przez: ~czerwona
hmmm tak sobie patrze na te komentarze. A kogo Wy byście zaproponowali i dlaczego?
Dodano: 11.12.2014 08:57    Przez: ~Jan konin
.... powiem tak i mówię do nas wszystkich....niestety taką mamy paskundą mentalność, że ktokolwiek by nie wygrał, co by kto nie zrobił to zawsze będzie źle.....ciągle tylko narzekamy, wszystko nie tak........ :gorąco - źlezimno- -źlebrak wolnych dni- źledługie weekend- źle , spraw urasta do rangi tragedii i tak ze wszystkim....trochę pozytywnego myślenia....... kurcze.......nie ma ideałów....