Dzisiaj jest piątek 24 maja 2019, imieniny: Joanny, Marii, Zuzanny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19416) SPORT FORUM FIRMY (5334) PRACA (64) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
8 / 12oC
Jutropogoda
18 / 10oC
Pojutrzepogoda
14 / 10oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Historia konińskiego undergroundu odżyje w pałacu ... (4)Spotkanie z artystką i wspólne sadzenie rokitnika ... (5)

Strzelanie w Potażnikach

Dodano: 14.12.2014 12:45
Źródło: LM.pl

Pierwsze strzały z karabinków sportowych oddali uczniowie dwóch klas pierwszych konińskiej szkoły hutniczej.

- Na strzelnicy w Potażnikach stawili się najwytrwalsi i najwięksi fanatycy sportów strzeleckich z klas 1WB oraz dziewczyny z klasy 1WA - poinformowała naszą redakcję Daria Walczykiewicz z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Zanim rozpoczęło się strzelanie, Lech Książczak, trener strzelectwa sportowego i nauczyciel matematyki w szkole hutniczej, omówił zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i przedstawił regulamin strzelnicy. Dla uczniów był to pierwszy w życiu kontakt z bronią palną, więc zaczynali od podstaw: trzymanie karabinu, zgrywanie przyrządów celowniczych, a na koniec dopiero powolne ściąganie spustu i strzał w kierunku tarczy.

Po zakończeniu strzelań z postawy leżącej do tarcz (najlepsze wyniki osiągnęli kolejno: Mateusz Olejniczak, Jakub Konopacki, Krystian Walczak, Bartłomiej Stachowiak i Rafał Kałużny), uczestnicy stanęli do rywalizacji zespołowej. Podzieleni na trzyosobowe drużyny uczniowie rywalizowali systemem każdy z każdym w strzelaniu do tarcz biathlonowych. Utrudnieniem w strzelaniu był dobieg do stanowisk strzeleckich z odległości 50 metrów. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna w składzie: Patryk Kaźmierczak, Miłosz Trawiński i Adrian Winiarski. Drugi wynik uzyskała trójka: Bartłomiej Stachowiak, Jakub Konopacki i Bartosz Lebioda, a na trzecim miejscu zostali sklasyfikowani: Rafał Kałużny, Mateusz Olejniczak i Arkadiusz Warzych.

- Na zakończenie każdy z wielką ochotą zjadł porcję gorącego bigosu, który serwował pan Michał Janaczyk, katecheta i miłośnik sportu - dodała Daria Walczykiewicz. - Szkoła hutnicza jest jedną z niewielu w kraju, gdzie całe klasy mogą uczestniczyć w  strzelaniach z broni kulowej gładkolufowej. Jest to przykład wyjścia placówki naprzeciw oczekiwaniom młodzieży. 

  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

po pierwsze to nie jest strzelnica hutniczej tylko strzelnica myśliwska należąca do kół łowieckich
Dodano: 14.12.2014 13:59    Przez: ~xxx
Jest to strzelnica LOK-u, którą dzierżawi związek łowiecki. Gratuluję zapaleńcom, gratuluję nauczycielom, którzy przeznaczają swój czas na zarażanie pasją młodych - Lechu super sprawa.
Dodano: 14.12.2014 21:34    Przez: ~abc

KOMENTARZE

I to jest właśnie hutnicza nikt inny nie ma takiej strzelnicy jak ta szkoła :) pozdrawiam uczeń z hutniczej :)
Dodano: 14.12.2014 12:54    Przez: ~Hutnicza
po pierwsze to nie jest strzelnica hutniczej tylko strzelnica myśliwska należąca do kół łowieckich
Dodano: 14.12.2014 13:59    Przez: ~xxx
Jest to strzelnica LOK-u, którą dzierżawi związek łowiecki. Gratuluję zapaleńcom, gratuluję nauczycielom, którzy przeznaczają swój czas na zarażanie pasją młodych - Lechu super sprawa.
Dodano: 14.12.2014 21:34    Przez: ~abc
Ja jej to dałem. Zapraszam do LOKto sobie wszystko wytłumaczymy Lech Książczak :-)
Dodano: 15.12.2014 11:05    Przez: ~LK
Ale nikt nie jeździ co tydzien na ta strzelnice i systematycznie strzela jak Hutnicza :)
Dodano: 14.12.2014 14:17    Przez: ~Hutnicza
sympatyczną rozrywkę zapewniają dorośli młodzieży.
Dodano: 14.12.2014 14:52    Przez: ~matka poldka
Nikt? A myśliwi?
Dodano: 14.12.2014 16:22    Przez: ~Napewno?
Ładna dziewczyna na pierwszym zdjęciu. Oj postrzelał bym sobie z nią.
Dodano: 14.12.2014 14:34    Przez: ~Strzelec wyborowy
Do porzadnego strzelania potrzebny jest karabin kolego a Ty zapewne jestes w posiadaniu slepaka.Tak oto konczy samochwala.Pa.
Dodano: 14.12.2014 16:35    Przez: ~mysliwy
Panie myśliwy. Aby zamordować sarnę, która wyszła na kiełkujące zborze, na otwartą przestrzeń z odległości 200 metrów ze sztucera z celownikiem optycznym siedząc w ambonie nie trzeba żadnych umiejętności i można być tak jak to macie w zwyczaju mocno dziabniętym. Ja mam ambitniejsze zainteresowania a moja wypowiedź miała charakter żartu, których myśliwy- zazwyczaj sztywniak i konserwatysta nie zrozumie.
Dodano: 14.12.2014 16:42    Przez: ~Strzelec wyborowy
Nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej, ale czego wymagać od prostego człowieka.
Dodano: 14.12.2014 22:46    Przez: ~lek. med.
Mysliwy,to tylko chwilowy pseudonim,bo daleko mi osobiscie do strzelania do niewinnych zwierzatzek.Posiadanie broni i wynikajacy jak sie to co niektorym z tego wydaje prestiz mnie nie bawi.Ot tak chcialem zazartowac z "posiadajacego duza flinte" a Ty mnie nie zrozumiales,ale to juz jak pisales kwestia poczucia humoru i dystansu do wlsnej osoby,ze o inteligencji przez grzecznosc nie wspomne.
Dodano: 15.12.2014 10:42    Przez: ~"mysliwy"
gdzie Ty masz oczy ?
Dodano: 19.12.2014 20:59    Przez: ~wolebez
Umiejętność przyda się gdy trzeba będzie strzelać do strajkującego,głodnego społeczeństwa.
Dodano: 14.12.2014 14:51    Przez: ~władza
Mój zamiast brać udział w strzelaninie musi skończyć studia i zostać przyzwoitym człowiekiem.
Dodano: 14.12.2014 14:53    Przez: ~as
do czego ma służyć ta nauka zabijania?-do łatwiejszego znalezienia sobie pracy?
Dodano: 14.12.2014 18:09    Przez: ~kiszony kukumber
katecheta był-a kapelan od kropienia to gdzie?
Dodano: 14.12.2014 20:09    Przez: ~zx
Katecheta i kapelan sa od prania mozgow a nie od strzelania.
Dodano: 14.12.2014 20:28    Przez: ~wera
Czy nie za dużo tego strzelania w rezerwacie przyrody ?
Dodano: 14.12.2014 20:10    Przez: ~???
sie nauczymy strzelać,to pójdziemy na ruska,bronić ukraińców.
Dodano: 14.12.2014 20:59    Przez: ~zappa
Wszystko byleby robota była....kiedy nauczyciele matematyki zaczną śpiewać i tańczyć