Dzisiaj jest niedziela 25 sierpnia 2019, imieniny: Ludwika, Luizy, Patrycji WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19134) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (70) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
20 / 18oC
Jutropogoda
26 / 20oC
Pojutrzepogoda
28 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Strzelanie w Potażnikach

Dodano: 14.12.2014 12:45
Źródło: LM.pl

Pierwsze strzały z karabinków sportowych oddali uczniowie dwóch klas pierwszych konińskiej szkoły hutniczej.

- Na strzelnicy w Potażnikach stawili się najwytrwalsi i najwięksi fanatycy sportów strzeleckich z klas 1WB oraz dziewczyny z klasy 1WA - poinformowała naszą redakcję Daria Walczykiewicz z Zespołu Szkół Technicznych i Hutniczych w Koninie.

Zanim rozpoczęło się strzelanie, Lech Książczak, trener strzelectwa sportowego i nauczyciel matematyki w szkole hutniczej, omówił zasady bezpiecznego posługiwania się bronią i przedstawił regulamin strzelnicy. Dla uczniów był to pierwszy w życiu kontakt z bronią palną, więc zaczynali od podstaw: trzymanie karabinu, zgrywanie przyrządów celowniczych, a na koniec dopiero powolne ściąganie spustu i strzał w kierunku tarczy.

Po zakończeniu strzelań z postawy leżącej do tarcz (najlepsze wyniki osiągnęli kolejno: Mateusz Olejniczak, Jakub Konopacki, Krystian Walczak, Bartłomiej Stachowiak i Rafał Kałużny), uczestnicy stanęli do rywalizacji zespołowej. Podzieleni na trzyosobowe drużyny uczniowie rywalizowali systemem każdy z każdym w strzelaniu do tarcz biathlonowych. Utrudnieniem w strzelaniu był dobieg do stanowisk strzeleckich z odległości 50 metrów. W rywalizacji zespołowej zwyciężyła drużyna w składzie: Patryk Kaźmierczak, Miłosz Trawiński i Adrian Winiarski. Drugi wynik uzyskała trójka: Bartłomiej Stachowiak, Jakub Konopacki i Bartosz Lebioda, a na trzecim miejscu zostali sklasyfikowani: Rafał Kałużny, Mateusz Olejniczak i Arkadiusz Warzych.

- Na zakończenie każdy z wielką ochotą zjadł porcję gorącego bigosu, który serwował pan Michał Janaczyk, katecheta i miłośnik sportu - dodała Daria Walczykiewicz. - Szkoła hutnicza jest jedną z niewielu w kraju, gdzie całe klasy mogą uczestniczyć w  strzelaniach z broni kulowej gładkolufowej. Jest to przykład wyjścia placówki naprzeciw oczekiwaniom młodzieży. 

  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach
  • Strzelanie w Potażnikach

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

po pierwsze to nie jest strzelnica hutniczej tylko strzelnica myśliwska należąca do kół łowieckich
Dodano: 14.12.2014 13:59    Przez: ~xxx
Jest to strzelnica LOK-u, którą dzierżawi związek łowiecki. Gratuluję zapaleńcom, gratuluję nauczycielom, którzy przeznaczają swój czas na zarażanie pasją młodych - Lechu super sprawa.
Dodano: 14.12.2014 21:34    Przez: ~abc

KOMENTARZE

I to jest właśnie hutnicza nikt inny nie ma takiej strzelnicy jak ta szkoła :) pozdrawiam uczeń z hutniczej :)
Dodano: 14.12.2014 12:54    Przez: ~Hutnicza
po pierwsze to nie jest strzelnica hutniczej tylko strzelnica myśliwska należąca do kół łowieckich
Dodano: 14.12.2014 13:59    Przez: ~xxx
Jest to strzelnica LOK-u, którą dzierżawi związek łowiecki. Gratuluję zapaleńcom, gratuluję nauczycielom, którzy przeznaczają swój czas na zarażanie pasją młodych - Lechu super sprawa.
Dodano: 14.12.2014 21:34    Przez: ~abc
Ja jej to dałem. Zapraszam do LOKto sobie wszystko wytłumaczymy Lech Książczak :-)
Dodano: 15.12.2014 11:05    Przez: ~LK
Ale nikt nie jeździ co tydzien na ta strzelnice i systematycznie strzela jak Hutnicza :)
Dodano: 14.12.2014 14:17    Przez: ~Hutnicza
sympatyczną rozrywkę zapewniają dorośli młodzieży.
Dodano: 14.12.2014 14:52    Przez: ~matka poldka
Nikt? A myśliwi?
Dodano: 14.12.2014 16:22    Przez: ~Napewno?
Ładna dziewczyna na pierwszym zdjęciu. Oj postrzelał bym sobie z nią.
Dodano: 14.12.2014 14:34    Przez: ~Strzelec wyborowy
Do porzadnego strzelania potrzebny jest karabin kolego a Ty zapewne jestes w posiadaniu slepaka.Tak oto konczy samochwala.Pa.
Dodano: 14.12.2014 16:35    Przez: ~mysliwy
Panie myśliwy. Aby zamordować sarnę, która wyszła na kiełkujące zborze, na otwartą przestrzeń z odległości 200 metrów ze sztucera z celownikiem optycznym siedząc w ambonie nie trzeba żadnych umiejętności i można być tak jak to macie w zwyczaju mocno dziabniętym. Ja mam ambitniejsze zainteresowania a moja wypowiedź miała charakter żartu, których myśliwy- zazwyczaj sztywniak i konserwatysta nie zrozumie.
Dodano: 14.12.2014 16:42    Przez: ~Strzelec wyborowy
Nie masz pojęcia o gospodarce łowieckiej, ale czego wymagać od prostego człowieka.
Dodano: 14.12.2014 22:46    Przez: ~lek. med.
Mysliwy,to tylko chwilowy pseudonim,bo daleko mi osobiscie do strzelania do niewinnych zwierzatzek.Posiadanie broni i wynikajacy jak sie to co niektorym z tego wydaje prestiz mnie nie bawi.Ot tak chcialem zazartowac z "posiadajacego duza flinte" a Ty mnie nie zrozumiales,ale to juz jak pisales kwestia poczucia humoru i dystansu do wlsnej osoby,ze o inteligencji przez grzecznosc nie wspomne.
Dodano: 15.12.2014 10:42    Przez: ~"mysliwy"
gdzie Ty masz oczy ?
Dodano: 19.12.2014 20:59    Przez: ~wolebez
Umiejętność przyda się gdy trzeba będzie strzelać do strajkującego,głodnego społeczeństwa.
Dodano: 14.12.2014 14:51    Przez: ~władza
Mój zamiast brać udział w strzelaninie musi skończyć studia i zostać przyzwoitym człowiekiem.
Dodano: 14.12.2014 14:53    Przez: ~as
do czego ma służyć ta nauka zabijania?-do łatwiejszego znalezienia sobie pracy?
Dodano: 14.12.2014 18:09    Przez: ~kiszony kukumber
katecheta był-a kapelan od kropienia to gdzie?
Dodano: 14.12.2014 20:09    Przez: ~zx
Katecheta i kapelan sa od prania mozgow a nie od strzelania.
Dodano: 14.12.2014 20:28    Przez: ~wera
Czy nie za dużo tego strzelania w rezerwacie przyrody ?
Dodano: 14.12.2014 20:10    Przez: ~???
sie nauczymy strzelać,to pójdziemy na ruska,bronić ukraińców.
Dodano: 14.12.2014 20:59    Przez: ~zappa
Wszystko byleby robota była....kiedy nauczyciele matematyki zaczną śpiewać i tańczyć