Dzisiaj jest sobota 29 lutego 2020, imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (20852) SPORT FORUM FIRMY (5461) PRACA (50) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
2 / 5oC
Jutropogoda
8 / 4oC
Pojutrzepogoda
7 / 4oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Koniec sezonu II ligi w Koninie. KKF wciąż w walce ... (0)Zmarła Łucja Pawlicka-Nowak. Przez wiele lat szefo ... (0)

Jeszcze więcej kultury

Dodano: 19.12.2014 13:22

To był dobry rok – uważa Elżbieta Miętkiewska-Markiewicz, dyrektor Konińskiego Domu Kultury.

W mijającym 2014 roku udało się wprowadzić, umocnić, rozpropagować kilka kulturalnych projektów. W KDK na dobre zadomowił się krakowski Salon Poezji, który doczekał się jedenastu edycji. Poezję, a ostatnio także fragmenty prozy, prezentują najlepsi polscy aktorzy. Salon ma wielu bywalców, którzy z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania. Koniński salon znalazł się w specjalnie wydanym katalogu, jako jeden z ciekawszych w Polsce. Przyjąły się także satelitarne transmisje spektakli z teatru londyńskiego. - Pokazaliśmy sześć spektakli, jeden na żywo i spotkało się to z bardzo dobrym odbiorem – powiedziała dyrektor KDK. - To będzie kontynuowane, a poza spektaklami z Londynu, będzie można zobaczyć w nowym roku transmisje z The Metropolitan Opera. Już 17 stycznia 2015 roku „Wesoła wdówka”.

Rok 2014 to także odświeżenie i umocnienie marki Międzynarodowego Dziecięcego Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie. W tegorocznym festiwalu udział wzięło kilkuset młodych artystów z 17 krajów. To marka kulturalna Wielkopolski w Unii Europejskiej. Kolejny festiwal dziecięcy zapowiada się równie atrakcyjnie.

Warto odnotować, że 2014 był również bogaty w koncerty. Dyrektor KDK przypomniała inaugurację roku kulturalnego z Edytą Górniak, wcześniej koncert zespołu Bajm podczas Dni Konina. Znaczącym wydarzeniem były sierpniowe „Panny Wyklęte” z okazji obchodów 70 rocznicy powstania Warszawskiego. Poza tym wiele wydarzeń teatralnych, plastycznych, muzycznych (grudniowy Rock z Mikołajem), które mają swoje cykliczne wydania. A tymczasem na zakończenie roku - miejski Sylwester w hali Rondo i na placu Wolności w Koninie.

 

 

 

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:KDK,   kultura,   Konin,   Elżbieta Miętkiewska,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Tu podziemna Rebelia. Czytacie nas ale nas nie widzicie. To piracka transmisja Dystryktu 13. Wiadomość brzmi: KOSOGŁOS ŻYJE!
Dodano: 19.12.2014 13:34    Przez: ~d13
a o co tu chodzi z tym kosoglosem?
Dodano: 20.12.2014 08:54    Przez: ~jola
to jest dom kultury czy impresariat ??????
Dodano: 20.12.2014 08:50    Przez: ~wow
Gdyby "kultura" miała się utrzymać sama, a nie być finansowana z różnych źródeł (czyt. pieniędzy podatników) to takie "ambitne" inicjatywy by zaraz zniknęły - bo takie jest na nie zapotrzebowanie.
Dodano: 22.12.2014 10:13    Przez: ~poor

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.