Dzisiaj jest wtorek 22 października 2019, imieniny: Halki, Kordiana, Kordelii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18502) SPORT FORUM FIRMY (5387) PRACA (42) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 12oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
16 / 13oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Luźna gierka: Dwa trudne testy przed Medykiem na k ... (0)Baja Europe łupem Kamena Rally Team. Pierwsi w gen ... (0)

Podwyżka dla radnych

Dodano: 22.12.2014 18:15

Konińskim radnym wzrosną diety. Za podwyżką głosowali między innymi radni PO i SLD.  Przeciw byli radni PiS. Trzy osoby wstrzymały się od głosu w tej sprawie.

Do Rady Miasta dołączył na trzeciej sesji Witold Nowak z PO, który zajął miejsce Sławomira Lorka, powołanego na zastępcę prezydenta Konina. Nowy radny złożył ślubowanie, a potem uczestniczył w bieżących glosowaniach, między innymi nad podwyżką diet. Na 21 obecnych radnych: 10 osób było "za" zmianą wysokości diet, 8 było "przeciw", a trzy osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko był klub PiS. Karol Skoczylas, przewodniczący klubu radnych PiS, uważa, że to niepotrzebny ruch i dlatego głosował przeciwko podnoszeniu diet. Nadwyżkę chce przeznaczyć na cele charytatywne.

- Beneficjentami są wszyscy radni, troszeczkę niepoważne jest więc głosowanie przeciwko – uważa Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina. - Taka dwoistość w postępowaniu. To nie są kosmiczne pieniądze – 100.000 złotych w skali roku przy budżecie 400 milionów złotych – przekonywał przewodniczący. - Radni poświęcają wiele czasu kosztem pracy. Jeśli ktoś zrozumie, że to to rekompensata za to, zrozumienie dlaczego dietę należało podwyższyć.

Bez zmian pozostała tylko dieta przewodniczącego Rady Miasta – 1987 złotych. Dieta radnego wzrosła z 1053, 25 zł do 1291,73 zł. Wiceprzewodniczący Rady Miasta, którzy otrzymywali po 1430,80 zł, teraz będą mieli po 1589,82 zł. Dieta przewodniczącego komisji wzrosła z 1192,36 zł do 1391,09 zł. 

  • Podwyżka dla radnych
  • Podwyżka dla radnych
  • Podwyżka dla radnych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta,   Konin,   dieta,   podwyżka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie są kosmiczne pieniądze – mówił przewodniczący RM Konina. Ale też to nie są prywatne pieniądze,tylko miasta i podatników,czyli mieszkańców miasta i firm które działają w mieście...że Wam nie wstyd ,zero honoru macie,przyszliście jako radni dla pieniędzy z tego wychodzi...gardzę Wami
Dodano: 22.12.2014 18:53    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Ale się już napracowali , że musieli sobie podnieść kasę , a pamiętacie co Wam obiecali w kampanii wyborczej Drogi Wyborco radni mają nas głęboko w d.......
Dodano: 22.12.2014 19:21    Przez: ~wyborca
do roboty nygusy
Dodano: 22.12.2014 19:20    Przez: ~juh
Może dla kogoś, kto zarabia tyle, to nie są kosmiczne pieniądze, ale dla osób które zarabiają najniższą krajową albo mniej, już nie wspominając o bezrobotnych to są duże pieniądze.. Dla przeciętnego człowieczka to pieniądze na życie często na tydzień lub nawet dwa!
Dodano: 22.12.2014 19:15    Przez: ~asdfg
Co ze Skoczylasem, Szadkowskim i Wanijasem?
Dodano: 22.12.2014 19:25    Przez: ~ciekaw

KOMENTARZE

To nie są kosmiczne pieniądze – mówił przewodniczący RM Konina. Ale też to nie są prywatne pieniądze,tylko miasta i podatników,czyli mieszkańców miasta i firm które działają w mieście...że Wam nie wstyd ,zero honoru macie,przyszliście jako radni dla pieniędzy z tego wychodzi...gardzę Wami
Dodano: 22.12.2014 18:53    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
W zwykłej firmie, żeby pracownik dostał podwyżkę to musi na to zasłużyć i ciężko zasuwać, a czym sobie zasłużyli radni, że na początku kadencji już daja sami sobie podwyżkę? Za te "niekosmiczne" pieniądze można np wyremontować drogę, bo te w całym mieście były tylko połatane na szybko przed wyborami, wiosną dziury będą jeszcze większe. Pracujecie dla nas, za nasze pieniądze i te 100 tysięcy również jest nasze i chcemy, aby były inaczej wykorzystane.
Dodano: 23.12.2014 01:25    Przez: ~max
Jaki gest, niech ZMNIEJSZĄ SWOJĄ PENSJĘ do 200zł ZŁODZIEJE
Dodano: 23.12.2014 05:56    Przez: ~bezrobotny :-(((
avatar KOBRZYCKI PRAGNĘ CI PRZYPOMNIEĆ ŻE SKŁAD DZISIEJSZEJ RM TO W DUŻEJ MIERZE ZASŁUGA PIS. SKUMALIŚCIE SIĘ Z SLD ŻEBY WYGRYŹĆ PO. NIESTETY PO TYM JAK NOWICKI OSIĄGNĄŁ CEL - FOTEL WYPIĄŁ SIĘ NA WAS I PODPISAŁ KOALICJĘ Z PO. TERAZ PLUJESZ NA TO CO POPIERALIŚCIE ???
Dodano: 23.12.2014 08:26    Przez: noidupazbita
Nowi młodzi radni potrzebują kasy. Skąd mają brać jak takie bezrobocie. Co się dziwicie. Niech zarabiają. Przecież to my ich wybraliśmy.
Dodano: 23.12.2014 09:06    Przez: ~prawicowiec
Wieczorem po ukazaniu się informacji na LM złożyłem telefoniczny protest do szefowej portalu za nierzetelne i zgodne z prawdą przedstawianie faktów w sprawie głosowania. Do chwili obecnej nie nastapiła zmiana informacji w ty temacie. Jest to kolejny raz kiedy tematy zostają w sposób tendencyjny przedstawianie dla zwiększenia czytelności i wpisów.
Dodano: 23.12.2014 11:01    Przez: ~Jarosław Sidor
Czas to pieniądz,kiedy mieliśmy podnieść diety-za rok jak kadencja trwa tylko 4 lata ?Już jestem miesiąc do tyłu.Na szczęście za miesiąc pies z kulawą nogą nie będzie o tej podwyżce pamiętał.Nie jestem frajerem -cała reszta to frajerzy.Trzeba doić,strzyc to bydło,a na końcu zrobić mydło.
Dodano: 23.12.2014 11:59    Przez: ~radny zaradny
NO PRZECIEŻ TO TO JEST NAJWAŻNIEJSZA UCHWAŁA RADNYCH MAŁO MAJA ZWŁASZCZA WIESIU...DOBRZE ZE ODDAŁEM NIE WAŻNY GŁOS
Dodano: 22.12.2014 18:59    Przez: ~drkwe
Wiesiek cały czas myślę co Ty robisz z forsą ?? Stówami sobie dupe ucierasz czy co ???
Dodano: 23.12.2014 04:45    Przez: ~Chorzy ludzie
Płacę,więc wymagam. Do roboty!
Dodano: 22.12.2014 19:06    Przez: ~wyborca
Może dla kogoś, kto zarabia tyle, to nie są kosmiczne pieniądze, ale dla osób które zarabiają najniższą krajową albo mniej, już nie wspominając o bezrobotnych to są duże pieniądze.. Dla przeciętnego człowieczka to pieniądze na życie często na tydzień lub nawet dwa!
Dodano: 22.12.2014 19:15    Przez: ~asdfg
no dobra, ale pytanie - czy to jest dieta miesięczna, czy za każde posiedzenie ?
Dodano: 22.12.2014 22:10    Przez: ~kari
Sobie dołożyli,ciekawi mnie o ile podniosą podatek od nieruchomosci:)złodziejska jest ta RM Konin.
Dodano: 22.12.2014 19:16    Przez: ~fotel
do roboty nygusy
Dodano: 22.12.2014 19:20    Przez: ~juh
Mało,że nygusy to jeszcze kłamcy.Na pasku TV Wielkopolska podali,że podnieśli sobie diety o 100 złotych.
Dodano: 28.12.2014 10:51    Przez: ~tfffuuu
Ale się już napracowali , że musieli sobie podnieść kasę , a pamiętacie co Wam obiecali w kampanii wyborczej Drogi Wyborco radni mają nas głęboko w d.......
Dodano: 22.12.2014 19:21    Przez: ~wyborca
Co ze Skoczylasem, Szadkowskim i Wanijasem?
Dodano: 22.12.2014 19:25    Przez: ~ciekaw
moment
Dodano: 22.12.2014 19:40    Przez: ~chwila
Zmowa milczenia, chociaż fakty są niezaprzeczalne, których nie ukrywają już nawet sami konińscy radni z terenu powiatu. Za 4 lata w radzie zostanie może kilka osób, którzy będą mieszkańcami Konina. Pozostałe miejsca zajmą desantowcy. Camorra, to jest mafia sycylijska i na terenach opanowanych przez nią, obowiązuje zmowa milczenia!
Dodano: 23.12.2014 06:22    Przez: ~xyz
Też dostaną.
Dodano: 23.12.2014 12:21    Przez: ~Qń
5 zł jeden posiłek dla dziecka 100000 zł / sto tysięcy zł/ : 5 zł = 20 tyś posiłków dla naszych dzieci rocznie i pomnóżcie razy 4 lata jaka to kasiora. Brak słów tylko kasa się dla nich liczy.
Dodano: 22.12.2014 20:01    Przez: ~bezrobotny
chcialo sie zachodu ,demokracji,szlachty ,bolka
Dodano: 22.12.2014 20:19    Przez: ~czesio
To nie zachód tylko wschód.
Dodano: 22.12.2014 20:52    Przez: ~xYz
To się q..a napracowali.Co to za prawo,że sami sobie wyznaczają wysokosć wypłat z pieniędzy podatników?
Dodano: 22.12.2014 20:55    Przez: ~xYz
nie ich pieniądzę a dzielą jakby to prywatne konto było. to tak jakbym pracodawcy na konto wszedł i zlecił sobie stały przelew np:250zł...
Dodano: 23.12.2014 00:21    Przez: ~wyborca, ale na pewno ...
1 z 6
123456>>