Dzisiaj jest piątek 22 listopada 2019, imieniny: Cecylii, Marka, Maura WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19892) SPORT FORUM FIRMY (5418) PRACA (41) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
7 / 3oC
Jutropogoda
3 / 1oC
Pojutrzepogoda
2 / 1oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Medyk zakończył granie w lidze, ale rozpoczyna w P ... (0)Konin. Parking przy ulicy Przemysłowej będzie jutr ... (5)

Podwyżka dla radnych

Dodano: 22.12.2014 18:15

Konińskim radnym wzrosną diety. Za podwyżką głosowali między innymi radni PO i SLD.  Przeciw byli radni PiS. Trzy osoby wstrzymały się od głosu w tej sprawie.

Do Rady Miasta dołączył na trzeciej sesji Witold Nowak z PO, który zajął miejsce Sławomira Lorka, powołanego na zastępcę prezydenta Konina. Nowy radny złożył ślubowanie, a potem uczestniczył w bieżących glosowaniach, między innymi nad podwyżką diet. Na 21 obecnych radnych: 10 osób było "za" zmianą wysokości diet, 8 było "przeciw", a trzy osoby wstrzymały się od głosu. Przeciwko był klub PiS. Karol Skoczylas, przewodniczący klubu radnych PiS, uważa, że to niepotrzebny ruch i dlatego głosował przeciwko podnoszeniu diet. Nadwyżkę chce przeznaczyć na cele charytatywne.

- Beneficjentami są wszyscy radni, troszeczkę niepoważne jest więc głosowanie przeciwko – uważa Wiesław Steinke, przewodniczący Rady Miasta Konina. - Taka dwoistość w postępowaniu. To nie są kosmiczne pieniądze – 100.000 złotych w skali roku przy budżecie 400 milionów złotych – przekonywał przewodniczący. - Radni poświęcają wiele czasu kosztem pracy. Jeśli ktoś zrozumie, że to to rekompensata za to, zrozumienie dlaczego dietę należało podwyższyć.

Bez zmian pozostała tylko dieta przewodniczącego Rady Miasta – 1987 złotych. Dieta radnego wzrosła z 1053, 25 zł do 1291,73 zł. Wiceprzewodniczący Rady Miasta, którzy otrzymywali po 1430,80 zł, teraz będą mieli po 1589,82 zł. Dieta przewodniczącego komisji wzrosła z 1192,36 zł do 1391,09 zł. 

  • Podwyżka dla radnych
  • Podwyżka dla radnych
  • Podwyżka dla radnych

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Rada Miasta,   Konin,   dieta,   podwyżka,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

To nie są kosmiczne pieniądze – mówił przewodniczący RM Konina. Ale też to nie są prywatne pieniądze,tylko miasta i podatników,czyli mieszkańców miasta i firm które działają w mieście...że Wam nie wstyd ,zero honoru macie,przyszliście jako radni dla pieniędzy z tego wychodzi...gardzę Wami
Dodano: 22.12.2014 18:53    Przez: ~LEON NOWA PRAWICA
Ale się już napracowali , że musieli sobie podnieść kasę , a pamiętacie co Wam obiecali w kampanii wyborczej Drogi Wyborco radni mają nas głęboko w d.......
Dodano: 22.12.2014 19:21    Przez: ~wyborca
do roboty nygusy
Dodano: 22.12.2014 19:20    Przez: ~juh
Może dla kogoś, kto zarabia tyle, to nie są kosmiczne pieniądze, ale dla osób które zarabiają najniższą krajową albo mniej, już nie wspominając o bezrobotnych to są duże pieniądze.. Dla przeciętnego człowieczka to pieniądze na życie często na tydzień lub nawet dwa!
Dodano: 22.12.2014 19:15    Przez: ~asdfg
Co ze Skoczylasem, Szadkowskim i Wanijasem?
Dodano: 22.12.2014 19:25    Przez: ~ciekaw

KOMENTARZE

panie Steinke weź dupe w garści i won od naszych pieniędz
Dodano: 22.12.2014 21:58    Przez: ~podatnik
Ludzie bez honoru i krzty przyzwoitości , miesiąc po wyborach i podwyżki , żenada , popatrzcie w lustro i zastanówcie się jakimi ludźmi jesteście . Oby wasze dzieci nie czytały tych opinii , bo One na pewno będą się wstydzić za rodziców.
Dodano: 22.12.2014 22:19    Przez: ~Mieszkaniec
900 zł mają radni w Kazimierzu Bp, w Turku 1149 zł i podobnie radni w powiecie konińskiem.Nie wiem, czemu najbogaszy samorząd w regionie miałby wypłacać radnym mniej...hipokrytami nie bądźcie!!! I sprawdżcie komu nadwyżkę diety przekaże radny, który będzie nim do czasu odwołania :)
Dodano: 22.12.2014 22:28    Przez: ~szczerze pisane
Jakie bezrobocie w Koninie?,Jaka bieda?.W ogłoszeniach na LM dam pracę 576 ofert ,szukam pracy 262. Do roboty nieroby.
Dodano: 22.12.2014 22:43    Przez: ~radny
Dla zwykłych ludzi takich jak Ja to sa "kosmiczne" pieniądze. Jak mozna tak mowić wstyd i tyle. Żal tych głosów. Brawo dla Karola Skoczylasa spoko gosc z Ciebie
Dodano: 22.12.2014 22:59    Przez: ~Wstyd
ludzie! do kogo macie żal? sami ich wybraliście! ocknijcie się wreszcie i zmieńcie układ sił politycznych w naszym mieście! wkurza mnie wasze oburzenie! a WASZE władze niech podadzą nie ile pieniędzy sobie dołożyły, ale że wreszcie zakasały rękawy i w końcu stworzyły jakieś nowe miejsca pracy w koninie...
Dodano: 22.12.2014 23:18    Przez: ~mieszkaniec
Tak wszystko za kasę podatników!!!co mamy powiedzieć my podatnicy wszystko w górę Zusy itd....z pracą ciężko i trzeba wszystko opłacać na czas co my z tego mamy?!kombinowanie jak tu przeżyć z miesiąca na miesiąc a po jakimś czasie zamykamy działalność bo nam nie wystarcza na życie ale czy kogoś to obchodzi!!!!
Dodano: 23.12.2014 01:20    Przez: ~Tomek
milczec, glupie koninskie sobaki, jak nas wybraliscie to morda w kubel i sluchac naszych zarzadzen i bulic pieniazkido urzedu , mysle ze jestescie tak glupi ze bedziecie nas wybierac ciagle , dlatego mamy gleboko w tyle wasze jeki niezadowolenie , bo kto sie liczy z przyglupiastym wyborca...