Dzisiaj jest poniedziałek 25 maja 2020, imieniny: Grzegorza, Magdy, Marii Magdaleny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18500) SPORT FORUM FIRMY (5493) PRACA (17) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
11 / 8oC
Jutropogoda
17 / 8oC
Pojutrzepogoda
18 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

KORONAWIRUS:
Polecamy:

Ciągle wieje

Dodano: 11.01.2015 17:37

We wschodniej Wielkopolsce największe spustoszenie wiatr poczynił na terenie powiatu konińskiego. Jak na razie najspokojniej jest w powiecie tureckim.

Prawie trzystu strażaków PSP i OSP usuwało skutki silnego wiatru w powiecie konińskim. Komenda Miejska PSP w Koninie odnotowała od wczoraj łącznie 42 zdarzenia, związane z wichurą. - Strażacy wyjeżdżali najczęściej do naderwanych i zwisających nad drogami konarów drzew, zerwanych linii energetycznych oraz oberwanych opierzeń dachów - poinformował naszą redakcję mł. kpt. Sebastian Andrzejewski, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Koninie. - Jednym z poważniejszych zdarzeń było zerwanie dachu remizy Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrosołowie, gdzie część dachu spadła na zaparkowane samochody, uszkadzając sześć z nich.

Ponadto w Wola Podłężnej, Wierzbinku, Słomkowie oraz Rudzicy silny wiatr zerwał dachy budynków mieszkalnych. W Szyszyńskich Holendrach wiatr porwał blaszany garaż i przemieścił go na ogrodzenie pobliskiej oczyszczalni. Na szczęście obyło się bez osób poszkodowanych.

Kolscy strażacy wyjeżdżali do zdarzeń spowodowanych silnym wiatrem 28 razy. Najczęściej były to powalone drzewa lub ich części, kilka linii energetycznych. - W Dąbiu i Lubotyniu (gm. Babiak) wichura zerwała całe dachy, w innych miejscowościach strażacy byli wzywani do pomocy w zabezpieczeniu częściowo uszkodzonych pokryć dachowych - przekazał nam w rozmowie telefonicznej asp. sztab. Mariusz Sanigórski z KPP PSP w Kole.

Od wczoraj rano strażacy z powiatu słupeckiego wzywani byli do usuwania skutków wichury 29 razy. Wiatr zerwał pięć pokryć dachowych, powalił kilka drzew i liczne gałęzie, które trzeba było usuwać z jezdni. Przygniecionych zostało kilka samochodów. - Zerwana została też linka od telefonii komórkowej na wieży ciśnień w Słupcy - poinformował naszą redakcję mł. kpt. Sławomir Gołębiak z KPP PSP w Słupcy.

Najspokojniej jest jak do tej pory na terenie powiatu tureckiego. Tam strażacy byli wzywani do pomocy w usuwaniu skutków silnego wiatru tylko siedem razy. Głownie chodziło o usuwanie powalonych drzew i konarów.

Poznańskie Biuro Prognoz Meteorologicznych IMiGW zapowiada, że dzisiaj wieczorem wiatr powinien się nieco uspokoić.

Fot. JRG nr 1 w Koninie, OSP Kazimierz Biskupi

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat: silny wiatr,   huragan,   skutki wichury,   KM PSP Konin,   PSP Koło,   PSP Turek,   PSP Słupca,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

niedojrzalosc komentujących az w oczy kole widać ze to osoby młode i bardzo młode które siedzą na garnuszku mamusi i tatusia ale zycie przed nimi
Dodano: 11.01.2015 20:20    Przez: ~mm
Czy ktoś wreszcie zrobi porządek z remontem drogi 25 w Pątnowie to co tam się dzieje to jakaś paranoja. Rozgrzebano odcinek drogi 1 grudnia, teraz powiększono remont o kolejny odcinek w godzinach szczytu korki jakich świat nie widział. Czy jest jakaś osoba odpowiedzialna za ten bałagan czy to miasto ma jakieś władze. Panowie redaktorzy proszę przejechać się w to miejsce i opisać cała sytuacje.
Dodano: 12.01.2015 10:26    Przez: ~dąb

KOMENTARZE

Bieda w budownictwie to bylejakość a tylko o takim zjawisku POd tym nierządem możemy mówić.Każdy chce mieć dach nad głową i tak kraje jak materii staje.Zobaczycie jakie odszkodowania zaproPOnuje rzad kopary POszkodowanym,może to być współczucie typu "sory taki mamy klimat"
Dodano: 11.01.2015 18:16    Przez: ~Q
do pobożnego a jeszcze gromnice zapalić.
Dodano: 11.01.2015 19:04    Przez: ~qń
co się nie zawali to się spali
Dodano: 11.01.2015 20:11    Przez: ~wow
niedojrzalosc komentujących az w oczy kole widać ze to osoby młode i bardzo młode które siedzą na garnuszku mamusi i tatusia ale zycie przed nimi
Dodano: 11.01.2015 20:20    Przez: ~mm
to jest tak jak SZFAGIER murarzem ..................
Dodano: 11.01.2015 22:30    Przez: ~zlota raczka do wszys ...
Czy ktoś wreszcie zrobi porządek z remontem drogi 25 w Pątnowie to co tam się dzieje to jakaś paranoja. Rozgrzebano odcinek drogi 1 grudnia, teraz powiększono remont o kolejny odcinek w godzinach szczytu korki jakich świat nie widział. Czy jest jakaś osoba odpowiedzialna za ten bałagan czy to miasto ma jakieś władze. Panowie redaktorzy proszę przejechać się w to miejsce i opisać cała sytuacje.
Dodano: 12.01.2015 10:26    Przez: ~dąb
avatar Ogień woda i wiatr to są żywiołami na które nie mamy żadnego wpływu cieszmy sie ze nie mieszkamy na terenach tektonicznych jak inne kraje a tragedie były są i będą i musimy z tym żyć
Dodano: 12.01.2015 11:48    Przez: Piter
W Rudzicy pozrywalo dachy? Pierwsze slysze..
Dodano: 12.01.2015 13:08    Przez: ~ciekawe
Do złota rączka do wszystkiego. Taki żeś mądry i masz złotą rączkę to najpierw naucz się pisać bo poprawna pisownia słowa szwagier jest właśnie taka a nie SZFAGIER. Żeby Ciebie takie krzywdy spotkały....
Dodano: 12.01.2015 16:58    Przez: ~zły
Samowolki tak wylatują potem z wiatrem... Towarzystwa Ubezpieczeniowe powinny sprawdzić najpierw projekt architektoniczny...
Dodano: 13.01.2015 03:05    Przez: ~koniniak
Nowy serwis z tanimi aukcjami bez ceny minimalnej:link/tanio stronkę, można kupić np. laptopa za kilkanaście złotych :D
Dodano: 13.01.2015 11:56    Przez: ~areks
1 z 2
12>>

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.