Dzisiaj jest poniedziałek 30 marca 2020, imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (17778) SPORT FORUM FIRMY (5467) PRACA (26) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
0 / -1oC
Jutropogoda
4 / -2oC
Pojutrzepogoda
5 / 3oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Prezydent odwołał się od decyzji o zamknięciu stra ... (2)W konińskim szpitalu kilkanaście osób czeka na wyn ... (5)

Spalarnia ruszy za 300 dni

Dodano: 24.02.2015 18:48
Źródło: LM.pl

Kocioł konińskiej spalarni pomyślnie przeszedł próbę ciśnieniową i dzisiaj nastąpiło jego uroczyste ostemplowanie (na fot. 2). Do zakończenie inwestycji, planowanego na 21 grudnia tego roku, pozostało jeszcze 300 dni.

Prace budowlano-montażowe Zakładu Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych w Koninie rozpoczęto niewiele ponad rok temu. Powstał już główny budynek technologiczny, a w nim hala kotła i bunkier, na co poszło 17 tys. m sześc. betonu. To prawie dwie trzecie z zaplanowanych prac. Sam kocioł  ma 30 m wysokości, jest na 35 m długi i 10 m szeroki. Przy jego montażu wykonano około 11 tys. styków spawanych. Konsorcjum firm Integral-Erbud-Introl wydało już 152 mln zł, to jest 52 proc. przewidzianej na sfinansowanie inwestycji pieniędzy.

- Prace postępują zgodnie z harmonogramem - poinformowali przedstawiciele konsorcjum na dzisiejszej konferencji prasowej - i grudniowy termin zakończenia inwestycji nie jest niczym zagrożony.

Załoga spalarni będzie liczyć 48 osób i już rozpoczęto rekrutację pracowników. Ogłoszono nabór na operatorów spalarni, za chwilę firma zacznie szukać naczelnego inżyniera. 

  • Spalarnia ruszy za 300 dni
  • Spalarnia ruszy za 300 dni

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Wierzycie, że naczelnego inżyniera jeszcze nie ma wybranego? Proszę was, chętnie bym złożył kandydaturę ale wszystkie ważniejsze stanowiska są już dawno obstawione
Dodano: 24.02.2015 19:35    Przez: ~onn
Po przecięciu wstęgi, spalmy niespełnione obietnice wyborcze! Nazbierało się ich, nazbierało.
Dodano: 24.02.2015 19:33    Przez: ~xyz
Już wszystko dawno obstawione, kierowników i dyrektorów rok przed budowa juz pozatrudniali i spore pensje płacili.Tak tak spokojnie, wszystko obstawiła ekipa starej lewicowej gwardii z Konina,
Dodano: 24.02.2015 20:13    Przez: ~art
Nawet nigdzie w internecie nie ma ofert pracy w tej spalarni
Dodano: 24.02.2015 19:43    Przez: ~Aaa
znowu miejsca pracy dla znajomych i rodziny
Dodano: 24.02.2015 19:59    Przez: ~jet

KOMENTARZE

szkoda ze zadnego autobusu tam nie ma :(
Dodano: 24.02.2015 19:13    Przez: ~abc
Po przecięciu wstęgi, spalmy niespełnione obietnice wyborcze! Nazbierało się ich, nazbierało.
Dodano: 24.02.2015 19:33    Przez: ~xyz
A co zrobić z popiołem - jakieś fajne propozycje?!
Dodano: 24.02.2015 19:46    Przez: stewas
z popiołem nie bedzie chyba problemu ,wszystko bedzie magazynowane i przetwarzane.
Dodano: 24.02.2015 19:59    Przez: ~pracownik spalarni
kościoły bedą zaopatrywac na sirode popielcowe :P
Dodano: 24.02.2015 20:18    Przez: ~hehehe
Wierzycie, że naczelnego inżyniera jeszcze nie ma wybranego? Proszę was, chętnie bym złożył kandydaturę ale wszystkie ważniejsze stanowiska są już dawno obstawione
Dodano: 24.02.2015 19:35    Przez: ~onn
Naczelnego inżyniera jeszcze nie ma wybrano ale wszystkie ważniejsze stanowiska są już dawno obstawione. To wybrano czy nie wybrano? Gratuluję logiki myślenia. Nie składaj papierów - jako inżynier odpadłeś z konkursu.
Dodano: 24.02.2015 20:12    Przez: ~engineer
Człowieku, chyba nie rozumiesz sensu tego co napisałem. Poćwicz czytanie ze zrozumieniem
Dodano: 24.02.2015 20:52    Przez: ~onn
A Ty się teraz obudziłeś że ktoś będzie musiał tam pracować? Przecież o spalarni wiadomo już od dawna więc kto był zainteresowany to sam się zgłosił dużo wcześniej. Uwielbiam takie podejście najlepiej niech praca sama mnie znajdzie.
Dodano: 25.02.2015 14:35    Przez: ~Jeżon
Jak już to wziąć a nie wziąść...
Dodano: 25.02.2015 14:54    Przez: ~robochlop
Nawet nigdzie w internecie nie ma ofert pracy w tej spalarni
Dodano: 24.02.2015 19:43    Przez: ~Aaa
Już wszystko dawno obstawione, kierowników i dyrektorów rok przed budowa juz pozatrudniali i spore pensje płacili.Tak tak spokojnie, wszystko obstawiła ekipa starej lewicowej gwardii z Konina,
Dodano: 24.02.2015 20:13    Przez: ~art
Oczywiście że jest ogłoszenie, wystarczy wejść na BIP mzgok w Koninie.
Dodano: 25.02.2015 00:12    Przez: ~Przyjemnie
Prawdopodobnie glosno o ofertach pracy nie bylo i nie bedzie a dlaczego niech kazdy sobie odpowie,kto " tu rzadzi".
Dodano: 25.02.2015 08:02    Przez: ~bezpartyjny
Jak Ty mało wiesz
Dodano: 25.02.2015 14:37    Przez: ~:-)
Co to za facet w żółtym kitlu?
Dodano: 24.02.2015 19:47    Przez: ~heniek
naczelny inżynier?..
Dodano: 25.02.2015 10:39    Przez: ~hehe
znowu miejsca pracy dla znajomych i rodziny
Dodano: 24.02.2015 19:59    Przez: ~jet
przede wszystkim trzeba mieć o tym pojęcie, z pretensjami o wszystko, a ciekawe kto wie co oznacza kod 20 03 01? Najpierw trzeba wymagać od siebie, a następnie od innych. Bez elementarnej wiedzy możecie co najwyżej ręcznie sortować te odpady.
Dodano: 26.02.2015 13:05    Przez: ~Jeżon
20 03 01 to oczywiście: Niesegregowane (zmieszane) odpady komunalne. Nie tylko Ty znasz się na odpadach "Mądralo"...
Dodano: 03.03.2015 10:34    Przez: ~mysliweczka
ciemnosc widze,ciemnosc widze. nie ma ksiedza.gdzie jest ksiadz ?
Dodano: 24.02.2015 20:06    Przez: ~zaniepokojony
Zauważcie jak młotek panu prezydentowi wazeliniarze wylizali! Normalnie lustro.
Dodano: 24.02.2015 20:08    Przez: ~:)
gdzie mam składać aplikacje? na jakie stanowiska rekrutacja??
Dodano: 24.02.2015 20:12    Przez: ~mgr inz
Mgr inż - Biuletyn informacji publicznej MZGOK się kłania :)
Dodano: 25.02.2015 00:28    Przez: ~lic
Ten w mundurku to się lansuje . Wszędzie go pełno