Dzisiaj jest poniedziałek 22 lipca 2019, imieniny: Magdaleny, Bolesławy, Marii WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18975) SPORT FORUM FIRMY (5343) PRACA (52) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
23 / 17oC
Jutropogoda
17 / 17oC
Pojutrzepogoda
25 / 19oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Matuszak w 1/32 finału mistrzostw świata. Przegrał ... (0)Konin. Seans i warsztaty filmowe na koniec Festiwa ... (0)

Rozmawiano o straży pożarnej na specjalnej konferencji

Dodano: 3.03.2015 09:14

Porozmawiajmy o Straży Pożarnej – to temat konferencji, która odbyła się w Centrum Wykładowo - Dydaktycznym Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Koninie.

Konferencja poprzedziła konkurs ogłoszony przez posła Tomasza Nowaka pod hasłem „Zwycięski Florian”. W głosowaniu internetowym zostaną wyłonieni super druhowie z jednostek OSP z powiatu konińskiego, kolskiego, tureckiego, wrzesińskiego i średzkiego.

Konferencja była wprowadzeniem do tematu dotyczącego straży pożarnej i jesnodtke OSP. Omówiono m.in.: obecną sytuację oraz przyszłość Państwowej Straży Pożarnej i Ochotniczych Straży Pożarnych, kierunki działań Państwowej Straży Pożarnej w zakresie profilaktyki, jak i działań gaśniczo – ratowniczych, a także procesy legislacyjne związane z działalnością OSP.

W czasie konferencji poseł Tomasz Nowak projekt ustawy o zmianie Ustawy – Prawo energetyczne obejmujący zmiany w zakresie regulacji prawnych pozwalających na odrębne kalkulowanie stawek opłat za energię elektryczną dostarczaną na potrzeby zasilania jednostek OSP, a także projekt ustawy o zmianie Ustawy o ochronie przeciwpożarowej, którego głównym celem jest rozszerzenie uprawnień przysługujących strażakom z jednostek OSP o prawo do zasiłku chorobowego oraz świadczenia rehabilitacyjnego.

W konferencji udział wzięli: Stanisław Rakoczy – podsekretarz stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, Wiesław Leśniakiewicz – komendant główny PSP, Stefan Mikołajczak – wiceprezes Zarządu Głównego Związku OSP RP, Piotr Florek – wojewoda wielkopolski, Eugeniusz Grzeszczak – wicemarszałek Sejmu RP; Józef Nowicki – prezydent Konina, samorządowcy gminny, powiatowi oraz cała rzesza strażaków i ochotników.

  • Rozmawiano o straży pożarnej na specjalnej konferencji
  • Rozmawiano o straży pożarnej na specjalnej konferencji
  • DSC09323
  • DSC09324
  • DSC09325
  • DSC09328
  • DSC09329
  • DSC09330
  • DSC09331

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:straż pożarna,   poseł,   Tomasz Nowak,   zwycięski Florian,   konkurs,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

a kiedy skończymy rozmowy o kulturze, panie posle?
Dodano: 03.03.2015 10:39    Przez: ~cultural
Galeria bucy w wydaniu Nowaka!Nie rozumie tylko czemu strażak Grzeszczak bez mundurka i orjeł nielot bielik taki zadumany,chyba wczorajszy.
Dodano: 04.03.2015 07:01    Przez: ~Q
"jak szybko awansowałeś, tak szybko spadniesz...."
Dodano: 03.03.2015 16:54    Przez: ~jesienny powiew zrywa ...
"Strażaków i ochotników" wynika z tego że ochotnik to nie strażak. Brawo lm.pl. Żenada
Dodano: 03.03.2015 23:19    Przez: ~xxx
przez 3 lata z 3 na 12 - ale jaja
Dodano: 04.03.2015 19:56    Przez: ~kariera Nikosia Dyzmy

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.