Dzisiaj jest niedziela 25 lipca 2021, imieniny: Krzysztofa, Walentyny, Jakuba WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (15679) SPORT FORUM FIRMY (5613) PRACA (77) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
17 / 21oC
Jutropogoda
24 / 20oC
Pojutrzepogoda
24 / 21oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
#RazemDlaCypisa. Charytatywny Piknik Hiphopowy w p ... (2)Dorośli żeglarze na łódkach dla dzieci. Regaty na ... (0)

Laureatka powiatowego etapu olimpiady konsumenckiej

Dodano: 16.03.2015 10:50

Sandra Łukasiewicz została laureatką Powiatowego finału Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej im. Elżbiety Połczyńskiej.

Propagowanie prawa konsumenckiego wśród młodzieży, zachęcanie ich do zdobywania praktycznych umiejętności w tej dziedzinie oraz zwiększanie świadomości w zakresie obrony praw przez rzeczników konsumentów, to główne cele olimpiady organizowanej przez konińskie starostwo od 14 lat. Konkurs jest także zwieńczeniem procesu edukacji konsumenckiej prowadzonej w szkołach ponadgimnazjalnych powiatu konińskiego.

Honorowy patronat nad olimpiadą objął starosta koniński, a nad jej przebiegiem czuwała komisja w składzie: Bernadeta Szmytka Powiatowy Rzecznik Konsumentów w Koninie, Karolina Bartosik pracownik Biura Powiatowego Rzecznika Konsumentów, Ewelina Rapeła z Wydziału Rozwoju i Promocji, Eliza Nowaczyk z Wydziału Administracyjno – Organizacyjnego oraz Marta J. Bagrowska Powiatowy Rzecznik Prasowy.

W XI finale konkursu, który odbył się 13 marca w starostwie, wzięło udział 23 uczniów wyłonionych w eliminacjach przeprowadzonych przez zespoły szkół w Kleczewie, Sompolnie i Żychlinie. Zmagania finalistów rozpoczął pisemny test zawierający 40 pytań. Udzielenie prawidłowych odpowiedzi gwarantowała dobra znajomość zarówno starych, jak i nowych przepisów prawa konsumenckiego, zwłaszcza w zakresie: praw konsumenta, szczególnych warunków sprzedaży konsumenckiej, usług turystycznych, ochrony konkurencji i konsumentów, przeciwdziałania nieuczciwym praktykom rynkowym, czy kredycie konsumenckim.

Bardzo dobrze przygotowana do konkursu młodzież prezentowała wyrównany poziom. Stąd wyłonienie laureatów II i III miejsca wymagało przeprowadzenia dodatkowego egzaminu.

Bezkonkurencyjna okazała się Sandra Łukasiewicz (31 pkt) z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych z Sompolna, która zapewniła sobie zwycięstwo pokonując szkolnych kolegów – Rafała Tulisza i Angelikę Czarnkowską. Kolejne punktowane miejsca wywalczyli: Jakub Łukasiewicz z ZSP w Kleczewie, Iza Migdalska z ZSP w Sompolnie oraz Ewa Pietrowska z ZSP w Kleczewie.

Kolejny sprawdzian ze znajomości aktów prawa konsumenckiego odbędzie się 15 kwietnia w Poznaniu. W wojewódzkim finale olimpiady, powiat koniński reprezentować będą laureaci trzech pierwszych miejsc etapu powiatowego: Sandra Łukasiewicz, Rafał Tulisz i Angelika Czarnkowska.

  • Laureatka powiatowego etapu olimpiady konsumenckiej

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:starostwo konińskie,   olimpiada konsumencka,  DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Bojkot LM'u Konin, sprzedaliscie się. Jesli kopernik lub górnicza (tak piszę z małej z braku szacunku dla tych szkół) nie wygraja to pracownicy LM'u będą mieć problemy bo przecież największe szkoły muszą wygrać.Co do konkursu poloneza polecam lekturę Art. 919. § 1. Regulamin głosowania na poloneza pojawił sie pod koniec konkursu, dlatego regulamin dodany w pozniejszym czasie jest nie ważny. Jedyna czesc regulaminu to: "Głosowanie potrwa od 3 do 15 marca 2015r. Z jednego adresu mailowego można oddać jeden głos. Liczą się wyniki głosowania internetowego." Dlatego że był to jedyny regulamin i nikt nie zatrzegl sobie mozliwosci zmiany regulaminu > KONKURS NIE JEST WAZNY SKORO GLOSY ZOSTALY USUNIĘTE)Skoro miało być glosowanie z jednego adresu mailowego to tak było ,nie bylo mowy o dodawaniu głosów z jednej domeny mailowej tym bardziej w regulaminie nie ma ile jedna osoba moze oddać glosów. Na koniec chce was pozdrowic i życzyc utoni ...
Dodano: 16.03.2015 13:11    Przez: ~3v54235v243
Ładniutkie te dziewczyny i ładna ta pani w czerni!
Dodano: 16.03.2015 13:12    Przez: ~MEN
Angelika Czarkowska a nie Czarnkowska.
Dodano: 19.03.2015 09:47    Przez: ~ania

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.