Dzisiaj jest środa 18 września 2019, imieniny: Stefanii, Irmy, Stanisława WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19360) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (59) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
9 / 8oC
Jutropogoda
14 / 8oC
Pojutrzepogoda
14 / 11oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Wilki szykują się do nowego sezonu. Sparingi i now ... (0)Po konsekracji, goście udali się do wyremontowanej ... (1)

Spadł z bloku energetycznego Elektrowni Pątnów

Aktualizacja 3.04.2015 11:43
Źródło: LM.pl

Upadek z wysokości 27 metrów był przyczyną śmiertelnego wypadku w elektrowni Pątnów, do którego doszło dzisiaj między godziną ósmą a dziewiąta rano.

Wypadkowi uległ 29-letni pracownik firmy zewnętrznej, która przeprowadzała modernizację bloku pierwszego elektrowni Pątnów I. Nie jest jasne, dlaczego mieszkaniec gminy Kramsk znalazł się w miejscu, w którym wczoraj zakończono już i oficjalnie odebrano wykonane prace.

Wszystkie okoliczności zdarzenia wyjaśniają obecni na miejscu przedstawiciele policji i prokuratury. To drugi już wypadek śmiertelny w Elektrowni Pątnów w tym roku. W styczniu dwutonowy metalowy element przygniótł 59-letniego pracownika, który zmarł w wyniku tego zdarzenia. Natomiast w marcu ubiegłego roku zginął jeden z dwóch mężczyzn przyciśniętych przez element konstrukcji remontowanego bloku energetycznego.

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Elektrownia śmierci!!! Kolejna ofiara i ludzie nadal gina czy w koncu ktoś zrobi z tym porządek? Wyrazy współczucia dla rodziny.
Dodano: 3.04.2015 10:19    Przez: ~szkoda gadac
Tragedia, dla jednej z rodzin święta WN juz nigdy nie będą wesołe...
Dodano: 3.04.2015 09:49    Przez: ~duchhh
Koleś teraz sobie siedzi na wolnym jak król do wtorku a ty jak mu powiesz ze chcesz się urwać godzinę to cie zjebie jak smiecia i powie albo robota albo spier...AJ!
Dodano: 3.04.2015 10:55    Przez: ~leszek
Piękne warunki pracy ....kolejny dramat. Może się ktoś temu przyjrzy !!! A przy okazji jak by w kopalni doszło do kolejnego wypadku byłoby w wiadomościach ogólnopolskich.A tak niewolnicy robią na urzywilejowanych
Dodano: 3.04.2015 09:59    Przez: ~reaped
Gdzie Ty pracujesz? W urzędzie miasta? Powiedz pracodawcy w jakieś prywatnej firmie, że odmawiasz wyjechania w trasę, bo masz łyse opony czy inną usterkę i już nie pracujesz. Urwałeś się z choinki? Jeszcze stoi u Ciebie od Bożego Narodzenia?
Dodano: 3.04.2015 11:38    Przez: ~Prywaciarz

KOMENTARZE

Tragedia, dla jednej z rodzin święta WN juz nigdy nie będą wesołe...
Dodano: 03.04.2015 09:49    Przez: ~duchhh
Ale kogo to interesuje? lepiej niech piszą coś o klerze to będzie co komentować
Dodano: 05.04.2015 09:55    Przez: ~Leon
Za pracę dla Niemca ginęli w 39r. , widzę że nic się nie zmieniło..
Dodano: 16.04.2015 01:24    Przez: ~Kierownictwo mądre
Więcej informacji oraz filmik ze zdarzenia
Dodano: 03.04.2015 09:54    Przez: ~adam
coś ostatnio często ktoś tam ginie... a tu jeszcze przed świętami, przykre...
Dodano: 03.04.2015 09:57    Przez: ~red
W PRL takich wypadków nie było.
Dodano: 04.04.2015 03:39    Przez: ~stary
Piękne warunki pracy ....kolejny dramat. Może się ktoś temu przyjrzy !!! A przy okazji jak by w kopalni doszło do kolejnego wypadku byłoby w wiadomościach ogólnopolskich.A tak niewolnicy robią na urzywilejowanych
Dodano: 03.04.2015 09:59    Przez: ~reaped
Kopalnia? Chyba brodzenie w błocie po kolana. Prawdziwe kopalnie są na południu Polski.
Dodano: 03.04.2015 11:37    Przez: ~rompopopm
i nie górnicy tylko torfowce co gdyby przyszło wejść do bunkrów na pątnowie stwierdzili by że boją się ciemności XD
Dodano: 03.04.2015 13:26    Przez: ~pak serw rulez ;)
a myslisz że brodzenie w błocie po kolana to branie pieniędzy za darmo!? idź w doły i zobacz jak Ci ludzie pod spółkami tam pracują. czasy kopalni, 13, i socjali dobiegły końca, a zaczął się wyzysk kosztem zwykłego kowalskiego.
Dodano: 03.04.2015 15:31    Przez: ~qwerty
jak to mówią : '' trzeba było się uczyć '' ;)
Dodano: 03.04.2015 19:23    Przez: ~pympyrympym
A CO ROBI INSPEKCJA PRACY
Dodano: 03.04.2015 21:10    Przez: ~ZXC
Oj, nie tylko. Z geografii gospodarczej - ocena wysoce mierna! A górnicy soli np. z Inowrocławia to "południe" naszej Ojczyzny? Do poprawki... Jawna szydera z górnictwa odkrywkowego, a takowe określenie jest znane i praktykowane. Pięknie?!? Gdyby nie "brodzenie w błocie po kolana" to Konin byłby miasteczkiem...
Dodano: 03.04.2015 21:16    Przez: ~szkoda dysputy...
"'pympyrympym" - gdyby wszyscy się wyuczyli to kto by pracował ? Pomyśl zanim coś napiszesz.
Dodano: 03.04.2015 21:22    Przez: ~kuzia
gdzie sa bunkry ??
Dodano: 03.04.2015 23:00    Przez: ~ciekawy
Panstwowa Inspekcje Pracy powinni zlikwidowac.Bierze kasa i nic wiecej.Gdzie sa kontrole i kary dla pracodawcow???
Dodano: 03.04.2015 23:01    Przez: ~Karac
A nie jest miasteczkiem ? Chyba nie nazwiesz go szumnie miastem ?
Dodano: 04.04.2015 01:55    Przez: ~Jacol
Kawę pije!
Dodano: 04.04.2015 10:11    Przez: ~lipka
Przynajmniej NIK powinien się zainteresować PIP w Koninie i tym całym Panem Hałke
Dodano: 04.04.2015 11:29    Przez: ~bkl
Naucz się najpierw poprawnie pisać nazwiska. Pozdrawiam.
Dodano: 04.04.2015 16:40    Przez: ~Koninianka
ja się uczyłam i co mi przyszło!!!! nie zatrudnię pani bo ma pani wyższe wykształcenie niż kierownik .... także pozdrooo
Dodano: 04.04.2015 21:26    Przez: ~marianna
a Bogdanka ?
Dodano: 05.04.2015 00:45    Przez: ~gornic
Do Jacol: Nie, nie jest miasteczkiem. Nazwę go miastem. Trzecie pod względem powierzchni i trzecie pod względem liczby ludności w Wielkopolsce. A Ty co? Z Turcji, przepraszam, z Turku? Kompleksów nie warto karmić. Warto być dumnym ze swojego miejsca zamieszkania i z historii tego miejsca. Poczytaj też o lokalizacji najstarszych polskich osad...
Dodano: 07.04.2015 16:32    Przez: ~:)))
Terminy,,hehe
Dodano: 03.04.2015 09:59    Przez: ~rudy
Przed samymi Świętami taka tragedia..straszne. W czasie remontu bloków 1-2 to już 3 wypadek śmiertelny.. niczego się Ci idioci z PAKu nie nauczyli. Strach iść do pracy ,nie wiadomo czy wrócisz do domu..Teraz znając życie to każdy gacie obsra, wielce przestrzeganie przepisów, kontrole, a potem i tak wszystko ucichnie i będzie po temacie..
Dodano: 03.04.2015 10:02    Przez: ~polo3
Bezpieczny zakład, tragedia za tragedią, ciekawe ile udało się "zaoszczędzić" tym razem
Dodano: 03.04.2015 10:11    Przez: ~Pn
Elektrownia śmierci!!! Kolejna ofiara i ludzie nadal gina czy w koncu ktoś zrobi z tym porządek? Wyrazy współczucia dla rodziny.
Dodano: 03.04.2015 10:19    Przez: ~szkoda gadac
Elektrownia śmierci ? Raczej Elektrownia która daje pracę bardzo dużej liczbie osób ;) Jeszcze nie wiadomo po której stronie stała wina więc nie osądzajcie tak łatwo :) Właśnie czy ktoś wreszcie zrobi porządek i skonczą się internetowe oszczerstwa ?
Dodano: 03.04.2015 10:25    Przez: ~^tiger^
@szkoda gadacChyba ci lejce odj***ły, że tak się wyrażę. Co to ma to rzeczy? Po pierwsze: nie znamy przyczyny dlaczego to się stało. Może nie wykonywał odpowiednio swojego zadania? Może nie zabezpieczył miejsca pracy? To samo się tyczy innych wypadków. Każda praca jest na swój sposób niebezpieczna i może mieć jakieś skutki - śmiertelne lub zdrowotne. Gadacie pierdoły i oszczerstwa kiedy na całym świecie dochodzi do podobnych wypadków. Podniecacie się na wpis w lokalnych mediach jak nie wiadomo na co. Ludzie nie karmcie tych trolli, ale widzę, że czytający nie lepsi, "łapkują" te idiotyczne komentarze jakichś niedorozwiniętych dziadów. Siedzą w domach i trollują na forach z nudów.
Dodano: 03.04.2015 11:34    Przez: ~Pogromca Trolli
Pogromca Trolli ty chyba nie wiesz co piszesz Tam ludzie pracuja po 12 Godz 6 dni w tygodniu! i jak po takiej orce człowiek ma normalnie funkcjonować w pracy?!!
Dodano: 03.04.2015 13:48    Przez: ~zal
do tych 12 godzin to ludzie Ich sami nauczyli bo są napaleni na nadgodziny
Dodano: 03.04.2015 15:39    Przez: ~tutejszy
tu albo pracujesz albo wylatujesz i tyle masz do gadania,a rodzinę trzeba wyżywić niestety.
Dodano: 03.04.2015 15:59    Przez: ~zdzichu
wypadek
Dodano: 05.04.2015 21:53    Przez: ~każda praca jest ...
Jutro wtorek i wszystko bedzie po staremu -szybko, szybko bo terminy gonią.Ciekawe czy bedzie czas na pogaduszke z BHP, czy też nie bo to strata czasu?Jesteśmy w Uni Eurpejskiej czy może w Rosji Putina gdzie życie takich roboli się nie liczy?
Dodano: 06.04.2015 21:31    Przez: ~podwykonawca
To jak Ci powiedzą" idź się zabij" to pójdziesz bo tak Ci kazali. Zadzwonisz do domu i powiesz ze dziś kończysz swój żywot aby nie wylecieć. Czy będziesz miał jaja, powiesz co o tym myślisz i pójdziesz żywy szukać nowej pracy, aby utrzymać rodzinę. Decyzja należy do Ciebie
Dodano: 08.04.2015 21:52    Przez: ~Pewny swego
kolejna śmierć.... ktoś powinien zrobic porządek na tej elektrowni bo tam ciągle ktoś ginie!!!
Dodano: 03.04.2015 10:23    Przez: ~[*]
Pierdoły opowiadasz. Według twojej teorii także ktoś powinien zrobić porządek z samochodami i na drogach bo codziennie ktoś ginie. Jakoś na ten temat nie masz swojego zdania.
Dodano: 03.04.2015 13:15    Przez: ~henol
A nie trzeba zrobić porządku z psychopatami na drogach?!
Dodano: 07.04.2015 16:34    Przez: ~???
Przede wszystkim to było na budowie/modernizacji bloku, więc odpowiada wykonawca, a nie bezpośrednio elektrownia. Dlaczego nie założył szelek bezpieczeństwa? Kodeks Pracy: "Art. 210. § 1. W razie gdy warunki pracy nie odpowiadają przepisom bezpieczeństwa i higieny pracy i stwarzają bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia lub życia pracownika albo gdy wykonywana przez niego praca grozi takim niebezpieczeństwem innym osobom, pracownik ma prawo powstrzymać się od wykonywania pracy, zawiadamiając o tym niezwłocznie przełożonego." Praca pracą, ale życie ma się tylko jedno, więc mniej brawury.Szkoda chłopaka.
Dodano: 03.04.2015 10:32    Przez: ~BHP
Gdzie Ty pracujesz? W urzędzie miasta? Powiedz pracodawcy w jakieś prywatnej firmie, że odmawiasz wyjechania w trasę, bo masz łyse opony czy inną usterkę i już nie pracujesz. Urwałeś się z choinki? Jeszcze stoi u Ciebie od Bożego Narodzenia?
Dodano: 03.04.2015 11:38    Przez: ~Prywaciarz
Na tej samej budowie pracuje jeśli chcesz wiedzieć.
Dodano: 03.04.2015 13:01    Przez: ~BHP
Jeden odmówi, później następny. W końcu twój pan i władca sam będzie musiał pracować, jak nie umie zadbać o pracownika.
Dodano: 03.04.2015 14:21    Przez: ~tak jest
jak masz łyse opony i będzie przez to wypadek to Twoja wina nie prywaciarza....Ty jesteś kierowcą i ty odpowiadasz...jak mu powiesz , że nie jedziesz z powodu stanu tech pojazdu to zrób zdjęcia jak cię zwolni to do sądu... Twoja wygrana....
Dodano: 03.04.2015 18:03    Przez: ~takse
po co zatrudniać więcej bhp-ów, niech ludzie ginom banda złodziei. powinni zamknoć te budowę.
Dodano: 03.04.2015 19:26    Przez: ~o.p
I przez takich jak TY kolego jest jak jest.A z oponami to sie jedzie pod patrol policji ..Naucza prywaciarza wymiany.Na co sie godzisz to masz
Dodano: 03.04.2015 22:59    Przez: ~obywatel
a ty sobie kup słownik, bo nie da się czytać tych wypocin, typowy łańcuch
Dodano: 04.04.2015 12:37    Przez: ~kalinka
Bhp-owiec przede wszystkim nie powinien 4/5 zmiany chować się po kątach.Natomiast kierownictwo..... :) Sami fachowcy.
Dodano: 16.04.2015 01:49    Przez: ~MojaStopaTamNieStanie
W tym miejscu nie potrzebował szelek
Dodano: 22.04.2015 13:42    Przez: ~na
1 z 17
1234567891011...17>>