Dzisiaj jest sobota 18 listopada 2017, imieniny: Klaudyny, Romana, Filipiny WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (23837) SPORT FORUM FIRMY (5096) PRACA (79) KINA IMPREZY WIDEO

5 / 3oC
5 / 4oC
4 / 1oC

Konin wymaga radykalnej zmiany sposobu i stylu zar ... (44)Piłkarska kolejka: Powrót Marcina Woźniaka, Sokół ... (13)
jesteś tutaj: Strona głównaAktualnościSenny Medyk POLOmarket wygrał z KKP Bydgoszcz

Senny Medyk POLOmarket wygrał z KKP Bydgoszcz

Aktualizacja 13.04.2015 00:21

Zrobiły co trzeba było – tak podsumować można niedzielną wygraną Medyka POLOmarket z KKP Bydgoszcz. Koninianki zwyciężyły najmniejszym nakładem sił, jakim się dało.

Zespół Romana Jaszczaka bardzo szybko wyszedł na prowadzenie. Już w ósmej minucie po zagraniu z głębi pola Anny Gawrońskiej piłka dotarła do Oli Sikory. Piłkarka z Konina znalazła się naprzeciwko bramkarki z Bydgoszczy i lobem umieściła piłkę w siatce. Dwadzieścia minut później było już 2:0. W polu karnym sfaulowana została Sandra Žigić, a jedenastkę na bramkę zamieniła Anna Gawrońska.

Po drugim strzelonym golu gra praktycznie stanęła na 40 minut. Koninianki nie forsowały tempa, kontrolowały spotkanie, ale nie było widać w nich charakterystycznej dla Medyka POLOmarket chęci strzelenia kolejnych bramek. W pewnym momencie trener Roman Jaszczak wręcz krzyknął: „Dziewczyny, nic się nie dzieje!”. Trudno znaleźć lepsze podsumowanie tego okresu gry.

W końcu jednak medyczki obudziły się i ponownie zaczęły zagrażać bramce rywalek. Między słupkami świetnie spisywała się jednak Anna Palińska, wielokrotnie ratując skórę swoim koleżankom skutecznymi interwencjami. W 69. minucie przerzuciła nad poprzeczką uderzenie Ewy Pajor, chwilę później zatrzymała również konińską napastniczkę na piątym metrze, a trzy minuty przed końcem spotkania fenomenalnie obroniła równie genialny strzał z rzutu wolnego Patrycji Balcerzak. Bydgoszczankom sprzyjało również szczęście – w 80. minucie bomba Marty Woźniak trafiła w poprzeczkę ich bramki.

Piłkarki KKP przez cały mecz praktycznie nie zagroziły bramce Anny Szymańskiej. Jedyny strzał w 32. minucie z rzutu wolnego konińska bramkarka odbiła na rzut rożny. Spotkanie ostatecznie zakończyło się zwycięstwem medyczek 2:0.

Oprócz wygranej fanów Medyka POLOmarket może cieszyć powrót na boisko Pauliny Dudek. Zmagająca się z kontuzją pomocniczka dała dobrą zmianę w 72. minucie, a już cztery minuty później jej podanie zainicjowało groźną akcję pod bramką bydgoszczanek.

Zwycięstwo pozwoliło zachować medyczkom pierwsze miejsce w Ekstralidze z dorobkiem 37 punktów i przewagą trzech oczek nad Zagłębiem Lubin. W przyszły weekend zespół Romana Jaszczaka czeka wyjazdowe spotkanie z Mitechem Żywiec.

Medyk POLOmarket Konin: Anna Szymańska – Gabriela Grzywińska, Radoslava Slavcheva, Maria Ficzay, Sandra Žigić (46’ Marta Woźniak), Patrycja Balcerzak, Sylwia Matysik, Aleksandra Sikora (46’ Katarzyna Konat), Ewa Pajor, Ewelina Kamczyk (72’ Paulina Dudek), Anna Gawrońska.