Dzisiaj jest poniedziałek 23 września 2019, imieniny: Bogusława, Tekli, Liberta WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18792) SPORT FORUM FIRMY (5367) PRACA (62) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
17 / 14oC
Pojutrzepogoda
16 / 14oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

PILNE:

Wyborcze wydanie "Naszych Spraw". Jutro rozmawiamy z kobietami na listach. Pytania: alert@lm.pl

Polecamy:

Chustki, piłki do żonglowania, talerzyki do kręcenia i diabola

Dodano: 14.04.2015 10:48

Pedagogika cyrku w Koninie. Chustki i piłki do żonglowania, talerzyki do kręcenia, flowersticki i diabola. Takimi rekwizytami uczyli się posługiwać uczestnicy kursu pedagogiki cyrku.

Nauczyciele, opiekunowie i wychowawcy z różnych placówek edukacyjnych i wychowawczych. Kurs został zorganizowany przez Blues Hostel, Portal Żongluj.pl, Przedszkole nr 1 „Kosmatek”, oraz Park Makiet Mikroskala.

Pedagogika cyrku to efektywna metoda edukacyjno-terapeutyczna, która bardzo dobrze sprawdza się w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Jest to połączenie wykonywania aktywności ruchowych z pedagogicznymi i psychologicznymi treściami i celami. Ważne jest opanowanie umiejętności, ale jeszcze ważniejszy jest proces, który zachodzi w trakcie nauki (wewnętrzne przekonania, obawy, niepewność, realizowanie celów, radość, nadzieja, sukces, wytrwałość w pracy, frustracja, porażka, motywacja, samoocena itp.).

Szkolenie prowadził Mirek Urban - pedagog cyrku, psycholog, coach, trener umiejętności interpersonalnych, pasjonat i propagator żonglowania oraz iluzji. Od ponad 10 lat prowadzi warsztaty i szkolenia nauki żonglowania, metody pedagogiki cyrku oraz szkolenia umiejętności interpersonalnych. - Traktuję naukę umiejętności cyrkowych jako proces rozwoju osobistego. Szczególną uwagę zwracam na korzyści psychologiczno - pedagogiczne: rozwój koncentracji, uwagi, aktywizację potencjałów umysłowych, naukę cierpliwości i determinacji w pokonywaniu wyzwań, wyznaczanie i realizowanie celów, rozwój pewności siebie, prace z porażką i frustracją, doświadczanie zmian, poznanie siebie, satysfakcję z małych i dużych sukcesów - powiedział trener.

- To było bardzo intensywne szkolenie, które wymagało bardzo dużo zaangażowania. N pewno będę wykorzystywać poznane metody w swojej codziennej pracy. Warto propagować pedagogikę cyrku - mówi współorganizatorka warsztatów - Dorota Strzelczyńska, dyrektor Przedszkola nr 1 „Kosmatek” w Koninie.

- Uczestnicy warsztatów poznali bardzo dużo nowych i wartościowych metod i technik oraz doskonalili umiejętności, które będą przekazywać grupom, z którymi pracują na co dzień. Pedagogika cyrku niesie ze sobą bardzo dużo korzyści - mówi Łukasz Osajda, pomysłodawca i współorganizator warsztatów.

Blues Hostel planuje kontynuację szkoleń z pedagogiki cyrku, oraz stworzenie w Koninie Szkoły Żonglerki.

  • Chustki, piłki do żonglowania, talerzyki do kręcenia, flowersticki i diabola

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:blues hostel,   pedagogika cyrku,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Brawoooo Góral :) Bo warto mieć w życiu pasje ;)
Dodano: 14.04.2015 17:36    Przez: ~Koleżanka z pracy ;)
Autorowi tej informacji też przydałoby się szkolenie z koncentracji, bo ilość błędów stylistycznych i literówek kwalifikuje go na poprawkowy egzamin szóstoklasisty.
Dodano: 14.04.2015 21:42    Przez: ~circus maximus

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.