Dzisiaj jest czwartek 1 października 2020, imieniny: Danuty, Remigiusza, Romana WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18086) SPORT FORUM FIRMY (5537) PRACA (51) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
12 / 10oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
15 / 16oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Samorządowcy o modernizacjach dróg w gm. Ślesin i ... (2)E-mail z groźbą rozpylenia gazu bojowego. Alarm w ... (3)

Skontrolować gospodarowanie mieszkaniami komunalnymi

Dodano: 28.04.2015 10:17

Kontrolę przyznawania mieszkań komunalnych burmistrz Turku chce powierzyć komisji rewizyjnej Rady Miejskiej. Zamierza też umożliwić zadłużonym mieszkańcom odpracowanie długu.

O swoich planach burmistrz Romuald Antosik poinformował na konferencji prasowej, podsumowującej jego pierwsze cztery miesiące na urzędzie. Kontrolę trybu przyznawania mieszkań komunalnych, którą komisja rewizyjna rozpocznie najprawdopodobniej jeszcze w maju, wywołała pytaniem o rządzące nim zasady jedna z radnych, przytaczając przykład rodziny, która takiego mieszkania otrzymać nie powinna.

Gmina miejska Turek posiada 984 mieszkania komunalne i 17 w swoim zarządzie (to mieszkania, co do których nie można ustalić spadkobierców), a na koniec ubiegłego roku lista oczekujących zawierała 159 nazwisk.

Miasto nie buduje nowych mieszkań i pozyskuje je jedynie w wypadku śmierci najemcy lub eksmisji. Aż sześć spośród budynków komunalnych, których właścicielem jest miasto, nadaje się do remontu kapitalnego lub rozbiórki. Spośród mieszkających tam 34 rodzin tylko sześciu udało się znaleźć inne lokale. - Stąd podjęta w marcu uchwała Rady Miejskiej o tym, że miasto nie będzie sprzedawało w drodze przetargu wolnych lokali w budynkach wspólnot mieszkaniowych, w których posiada jeden lub dwa lokale na własność – poinformowała Anna Michalak, kierownik Biura Promocji i Informacji Urzędu Miejskiego w Turku. - W ten sposób odzyskiwać będziemy mieszkania dla ludzi, których dotychczasowe lokum jest w fatalnym stanie technicznym.

Burmistrz Turku chce też pomóc rodzinom, które nie dają sobie rady w regulowaniu opłat za zajmowane lokale. Na koniec 2014 r. zadłużenie lokatorów 573 mieszkań komunalnych sięgnęło 2 mln 127 tys. zł. - Planujemy umożliwić zadłużonym rodzinom spłatę ich zadłużenia w formie świadczenia rzeczowego – wyjaśniła Anna Michalak.

Owo świadczenie rzeczowe to praca na rzecz miasta i jego jednostek organizacyjnych, polegająca na przykład na sprzątaniu terenów zielonych, czy porządkowaniu miasta, w zależności od posiadanych umiejętności. – Czekamy jeszcze na wydanie przez dyrektora Izby Skarbowej w Poznaniu indywidualnej dla miasta Turek interpretacji prawa podatkowego, dotyczącej podatku dochodowego od osób fizycznych – wyjaśnia Anna Michalak. - Chodzi o to, że świadczenia wykonywane przez zadłużone rodziny nie będą pracą w rozumieniu prawa pracy, ale świadczeniem rzeczowym. Z pierwszego rozeznania wynika, że nasze jednostki organizacyjne zgłosiły zapotrzebowanie na 18 mężczyzn. 

 

*** *** ***

Koronawirus w Polsce stał się faktem. Bądź na bieżąco! Nie panikujemy, rzetelnie informujemy. Każdą informację weryfikujemy u źródła, nie publikujemy plotek ani informacji niesprawdzonych. Nie ścigamy się.

 

Regionalne informacje dot. koronawirusa znajdziecie pod adresem https://www.lm.pl/tagi/koronawirus

*** *** ***

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:Turek,   UM Turek,   mieszkania komunalne w TurkuDODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

KOMENTARZE

Socjalizm pełną parą. Budowanie mieszkań za nasze pieniądze po zawyżonych cenach u dewelopera, który da najwięcej w kopercie i wmawianie ludziom, że im się tak pomaga. No i pytanie ilu znajomków siedzi w tych mieszkaniach
Dodano: 28.04.2015 16:26    Przez: ~korwinista
to nie socjalizm-to obłudny kapitalizm pełną gębą. Jak się komuś nie podoba, to może ewentualnie pomodlić się....
Dodano: 28.04.2015 20:03    Przez: ~zx
Możliwość ,,odrobienia ,, za zgodą obopólną powinna być już dawno.
Dodano: 29.04.2015 09:20    Przez: ~Dzidek
=Zdecydowanym kupować tanio polecam stronke:www.tinyurl.com/licytujau okazje, licytacje za grosze.Ja kupiłem sobie nowy TV 46cali za 180 zł :)
Dodano: 29.04.2015 11:36    Przez: ~arek

NAJPOPULARNIEJSZE WIDEO

UWAGA
zamknij

Próbujesz wgrać za duże zdjęcie.

Wgrywane zdjęcie nie może być większe niż 500 kB.
Spróbuj zmniejszyć zdjęcie jakimś darmowym programem np. dostępnym w systemie Windows programem Paint lub skorzystaj ze strony internetowej: zmniejszacz.pl.
Jeżeli tego nie zrobisz, ogłoszenie zostanie dodane bez zdjęć. Będziesz je mógł dodać później.