Dzisiaj jest czwartek 19 września 2019, imieniny: Januarego, Konstancji, Teodora WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (19638) SPORT FORUM FIRMY (5362) PRACA (60) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
14 / 8oC
Jutropogoda
14 / 11oC
Pojutrzepogoda
17 / 12oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Zmarł wieloletni dyrektor SP3 - Ryszard Nijakowski ... (2)Szczepionka poróżniła konińskich radnych. Zadecydu ... (5)

Słupca. Wybuch butli z gazem w bloku. Są ranni

Dodano: 1.05.2015 08:30
Źródło: LM.pl

Dzisiaj około godz. 5.00 w jednym z bloków przy ul. Kilińskiego w Słupcy doszło do wybuchu butli z gazem.

Do wybuchu doszło w mieszkaniu na parterze bloku. Po eksplozji ewakuowano mieszkańców jednej klatki, w sumie kilka rodzin, w tym kilkoro dzieci. Do szpitala trafiły trzy osoby. Właściciel mieszkania, w którym doszło do wybuchu, z poprzeniami ciała zostal przewieziony do Poznania. 

W akcji gaśniczej po wybuchu brało udział 16 zastępów straży pożarnej. Na miejscu był powiatowy inspektor nadzoru budowlanego i wraz z pracownikami spółdzielni mieszkaniowej ocenił straty. Wiele wskazuje na to, że mogło dojść do rozszczelnienia butli z gazem. Ewakuowanym mieszkańcom burmistrz Słupcy, prezes spółdzielni zaproponowali tymczasowe miejsca do schronienia. Większość udała się jednak do rodzin i znajomych.

Wiadomo, że dwa mieszkaniach: na parterze i na pierwszym piętrze nie nadają się do zamieszkania, konieczny będzie gruntowny remont. Do pozostałych lokali mieszkańcy będą mogli wkrótce wrócić. 

  • 11195360_889724831092381_1122517527_n
  • 11199030_889724827759048_1256355932_n
  • 11178612_889724797759051_1614204831_n
  • 11198776_889724787759052_910557128_n
  • słupca
  • słupca1

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

Czytaj więcej na temat:pożar,   eksplozja,   wybuch butli z gazem,   straż pożarna,   Słupca,   ranni,  

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Butla nie wybucha (chyba, że ktoś przerobi ją na bombę i zamontuje zapalnik), wybucha gaz ulatniający się z nieszczelnego zaworu butli, który tworzy w zamkniętym pomieszczeniu mieszankę z powietrzem.
Dodano: 1.05.2015 08:58    Przez: ~Fizyka IV KL. PODST.
Dlatego chyba warto zakręcić butle na noc
Dodano: 1.05.2015 08:40    Przez: ~OPP
Jak by wszyscy mieszkańcy bloku zrezygnowali z gazu i zaczęli gotować na prądzie to instalacja poszła by z dymem a Polska musiała by w końcu zdecydować się na budowę elektrowni atomowej.
Dodano: 1.05.2015 11:04    Przez: ~Istota pozaziemska

KOMENTARZE

Dlatego chyba warto zakręcić butle na noc
Dodano: 01.05.2015 08:40    Przez: ~OPP
Mieszkanie spalone doszczętnie !! Jaki był czas przyjazdu straży pożarnej i dlaczego sikali jak po piwie ??
Dodano: 01.05.2015 13:07    Przez: ~POMPA NYGUS
I gaz do dechy i wypuszczam czad z aparatury co ma 1000 Wat
Dodano: 04.05.2015 09:03    Przez: ~siemka
Butla nie wybucha (chyba, że ktoś przerobi ją na bombę i zamontuje zapalnik), wybucha gaz ulatniający się z nieszczelnego zaworu butli, który tworzy w zamkniętym pomieszczeniu mieszankę z powietrzem.
Dodano: 01.05.2015 08:58    Przez: ~Fizyka IV KL. PODST.
Nie ma czegoś takiego jak FIZYKA kl.IVFizyka jest w programie nauczania od kl.V
Dodano: 01.05.2015 11:30    Przez: ~nauczyciel
Pięknie zdemaskowałeś tego okropnego kombinatora.Masz u mnie plusa,jak chcesz.
Dodano: 01.05.2015 11:54    Przez: ~babcia
Babciu, nauczycielko, czy to coś zmienia? Trzy pierwsze klasy to nauczanie wczesnoszkolne od klasy czwartej, zaczyna się "normalna" szkoła z podziałem na przedmioty. Ja mam dziecko w II klasie a sam kończyłem szkołę, kiedy nie było podziału na podstawkę i gimnazjum. Wiec czy coś to zmienia, że pomyliłem się o rok? Chyba tylko daje satysfakcję trollom internetowym, bo nie ważne, w której klasie wchodzi do programu fizyka, ważne, że nawet dziecko wie, że butla nie wybucha, ale ulatniający się gaz. O jakim więc zdemaskowaniu piszecie oszołomy?
Dodano: 01.05.2015 12:22    Przez: ~Fizyka IV KL. PODST.
Może i miałeś rację z tymi wybuchami,ale z fizyką w klasie IV to nas wprowadziłeś w błąd,delikatnie mówiąc.
Dodano: 01.05.2015 19:32    Przez: ~babcia
Babciu, w kontekście tej dyskusji i komentowanego tematu nie ma najmniejszego znaczenia czy dzieci zaczynają uczyć się fizyki rok wcześniej czy rok później. Trzeba było mieć złą wolę, aby czepiać się tej kwestii w w/w kontekście. Osoba podpisująca się "nauczycielka" zachowała się jak typowa nauczycielka, czyli wydaje jej się, że jak zna podstawy programowe to zjadła wszystkie rozumy. Przez takie jak ona uczniowie nie uczą się z książek, ale "bryków”, bo bryki to nic innego jak podstawy programowe.
Dodano: 01.05.2015 20:35    Przez: ~Fizyka IV KL. PODST
Człowieczku, fizyka to dopiero w gimnazjum a nie w SP!
Dodano: 02.05.2015 23:01    Przez: ~anula
BARDZO WAŻNA SPRAWNA czysta ! KRATA WENTYLACYJNA
Dodano: 01.05.2015 09:29    Przez: ~kominiarz.....
Racja 100%
Dodano: 01.05.2015 09:45    Przez: ~d
I co to Ci da, skoro gaz propan-butan jest cięższy od powietrza? Dlatego też nie wolno trzymać butli gazowych między innymi w piwnicy.
Dodano: 01.05.2015 23:19    Przez: ~someone
Wietrzyć, wietrzyć i jeszcze raz wietrzyć.
Dodano: 01.05.2015 10:11    Przez: ~przeciąg
E tam,dzięki temu wybuchowi o Słupcy jest głośno w całej Polsce.
Dodano: 01.05.2015 11:55    Przez: ~sikórka
Pewnie na rozgłosie zależało p-osłowi o żabim głosie.
Dodano: 01.05.2015 19:34    Przez: ~Grzesiu
Nie wiem w ogóle po co wy ludzie trzymacie taką bombę w domu? Chwila nieuwagi, małe niedopatrzenie i z domu może nie zostać nic a w gorszym wypadku ktoś zginie. Czy na prawdę warto zaoszczędzić te kilka złotych na kuchence gazowej niż wydać troszkę więcej na elektryczną i mieć pewność, że nie będzie żadnego wybuchu? Ja w domu nie mam wcale gazu i jakoś żyję
Dodano: 01.05.2015 10:32    Przez: ~gościu
Jak by wszyscy mieszkańcy bloku zrezygnowali z gazu i zaczęli gotować na prądzie to instalacja poszła by z dymem a Polska musiała by w końcu zdecydować się na budowę elektrowni atomowej.
Dodano: 01.05.2015 11:04    Przez: ~Istota pozaziemska
Co jest złego w budowie elektrowni atomowej? Ludzie są ograniczeni i ciągle patrzą na Czarnobyl a technika poszła o lata świetlne do przodu. Ale ludzie jeszcze nie wyszli z jaskiń i wypowiadają się na tematy o których nie mają pojęcia
Dodano: 02.05.2015 09:51    Przez: ~onn
i teraz na bank okarze się , że mieszaknia nie są ubespieczone i będzie płacz i lamęt i pewnie żebranie o pomoc i pieniondze?
Dodano: 01.05.2015 10:45    Przez: ~Koniniak
Nieźle
Dodano: 01.05.2015 11:07    Przez: ~Hożuf
do szkoły nauczyć się pisać ''pieniondze"
Dodano: 01.05.2015 15:05    Przez: ~nieuku
Do pompa nygus. PSP SLUPCA dojechala w max dwie minuty bo to jest zaraz obok. Poczatku na filmiku nie widac. Widzisz jak sie wypala reszta. To byl wybuch ktory byl slyszany przy Jeziorze Slupeckim czylii kawal dalej i to on narobil takie szkody. Ogien byl tutaj juz malo istotny.
Dodano: 01.05.2015 16:29    Przez: ~terenowy
Woda niesie,to i wybuch był pożąnny.
Dodano: 01.05.2015 19:35    Przez: ~słup.
Masakra , blok prawie poszed z dymem . Dobrze że nic nie stało sie dzieciom
Dodano: 01.05.2015 18:36    Przez: ~patka
Ciekawe co z właścicielem mieszkania podobno do 90% ma poparzone ciało
Dodano: 02.05.2015 00:08    Przez: ~asw
właściciel nie żyje !
Dodano: 02.05.2015 01:22    Przez: ~słupczanka
Właściciel żyje i nie wiem, kto rozpowiada takie głupoty ! Ludzie nie macie co robić i zajmujecie się nie tym co potrzeba ! Plotki to jedyna rzecz, która was interesuje, najwidoczniej macie mało kolorowe życie !
Dodano: 02.05.2015 11:10    Przez: ~xx
ja na tej ulicy miszka moja babcia i to widziała jak straż tam stojała i gasiła o 5:00 wstała i poszła zobaczyć przez okno