Dzisiaj jest poniedziałek 26 sierpnia 2019, imieniny: Marii, Natalii, Sandry WIADOMOŚCI OGŁOSZENIA (18902) SPORT FORUM FIRMY (5346) PRACA (61) KINA IMPREZY WIDEO
Login:
Hasło:
Przypomnij hasło
zamknij

POGODA

Dziśpogoda
21 / 20oC
Jutropogoda
28 / 22oC
Pojutrzepogoda
29 / 22oC
Pogodę dostarcza twojapogoda.pl

POLECANE:
Przełamanie Majera, wygrana Górnika! Trzy czerwone ... (0)Medyk wciąż liderem, choć z AZS Wrocław nieźle się ... (0)

Antyterroryści, pies tropiący i śmigłowiec na drodze

Dodano: 29.05.2015 10:58

Policjanci z Koła, Konina i Turku wsparli działania funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu oraz Inspekcji Transportu Drogowego, Straży Granicznej i Służby Celnej ukierunkowane na przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierowców na drodze.

Ponadpowiatowe działania „Droga” zostały przeprowadzone na dwóch trasach wylotowych z Kalisza: drodze krajowej nr 25 oraz drodze wojewódzkiej nr 470. Oprócz funkcjonariuszy z wydziału ruchu drogowego w akcji uczestniczyli także policjanci z wydziału kryminalnego oraz z wydziału do walki z przestępczością gospodarczą. Mundurowi patrolowali drogi w pojazdach nieoznakowanych wyposażonych w wideorejestratory. Na trasy wyjechały również policyjne motocykle oraz radiowozy oznakowane. Jako wsparcie w działania włączeni zostali funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji w Poznaniu oraz śmigłowiec z Sekcji Lotnictwa Policyjnego KWP w Poznaniu.

- Oprócz sprawdzenia prędkości, z jaką poruszają się kierowcy, funkcjonariusze weryfikowali ich stan trzeźwości, sprawdzali także wyposażenie samochodów oraz wymagane dokumenty – dowiedzieliśmy się od sierż. szt. Anny Jaworskiej-Wojnicz z Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - W działaniach wziął udział również przewodnik psa policyjnego, który sprawdzał, czy w kontrolowanych pojazdach nie znajdują się narkotyki.

Podczas akcji sprawdzano legalność pochodzenia pojazdów, próbki paliwa, kontrolowano też wyroby akcyzowe oraz alkoholowe pod kątem legalności pochodzenia. W trakcie ośmiogodzinnych działań funkcjonariusze skontrolowali prawie 400 pojazdów i nałożyli na kierujących ponad 150 mandatów karnych za popełnione wykroczenia drogowe.

- Warto przy okazji przypomnieć kierowcom, jak należy się zachować podczas kontroli drogowej – dodała rzeczniczka kaliskiej policji. - Widząc znak drogowy B32e (kontrola drogowa) zatrzymaj pojazd w miejscu wyznaczonym, następnie uchyl szybę i połóż ręce na kierownicy.

Nie wychodź z pojazdu, nie wyłączaj silnika, chyba że zostaniesz o to poproszony przez funkcjonariusza. Poczekaj, aż funkcjonariusz przedstawi się (poda stopień, imię i nazwisko) oraz poinformuje o przyczynie zatrzymania pojazdu. Czekaj na dalsze polecenia.

Funkcjonariusz może poprosić kierowcę i pasażerów o opuszczenie pojazdu, by przeprowadzić kontrolę osobistą i (lub) kontrolę pojazdu. Pojazd może być kontrolowany pod kątem przewożonych towarów lub określenia stanu technicznego.

Źródło: KMP Kalisz

  • Antyterroryści, pies tropiący i śmigłowiec na drodze

Chcesz nas zainteresować tematem? Czekamy na sygnały/materiały. Piszcie na alert@lm.pl.

DODAJ SWÓJ KOMENTARZ

KOMENTOWAĆ MOGĄ TYLKO OSOBY ZALOGOWANE

max 1000 znaków (0)
max 28 znaków (0)

Twój komentarz może zostać przeczytany przez tysiące osób. Wydawca portalu LM.pl spółka LM LOKALNE MEDIA Sp. z o.o. nie bierze odpowiedzialności za jego treść. Komentarze zniesławiające lub mogące naruszać dobra osobiste osób trzecich grożą odpowiedzialnością karną i cywilną. Osoby pokrzywdzone mogą skutecznie dochodzić swoich praw w organach ścigania i w sądach. Zgodnie z ust. 16 Regulaminu Twój komentarz może zostać opublikowany nie tylko na tej stronie, ale również w innych mediach.
Komentarze nie na temat są usuwane.

POPULARNE KOMENTARZE

Włos się na głowie jeży. To wszystko wymierzone w biednego obywatela, podatnika tych służb. To jednak jest państwo policyjne.
Dodano: 29.05.2015 11:04    Przez: ~śmigłowcem w obywatela
Łapanka jak za okupacji, a przestępcy i tak już wcześniej pewnie o niej wiedzieli, więc działania były wymierzone tylko w zwykłych obywateli. Koniec miesiąca, limit mandatów nie wyrobiony trzeba było podjąć zmasowane działania aby uzupełnić braki.
Dodano: 29.05.2015 11:25    Przez: ~ceres
To już do sprawdzania trzeźwości kierowców potrzebni są antyterroryści i śmigłowiec. Strach pomyśleć jak będą łapać osoby przekraczające to 50/h wojskiem i czołgami ? Głosujcie dalej na PO-PIS-SLD itp......
Dodano: 29.05.2015 11:22    Przez: ~Absurd
"Działania ukierunkowane na przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierowców na drodze" a czym się skończyło, co jest dokładnie opisane poniżej? Prędkość, alkohol a doszło jeszcze szukanie nielegalnego towaru, nielegalnego paliwa, kontroli pojazdów. To ilu agresywnych kierowców było wśród tych 150 ukaranych? Chyba mundurowi zapomnieli jak nazywała się ta akcja.
Dodano: 29.05.2015 11:39    Przez: ~Ulrich von Jungingen
Jak strasznie się oburzano na niemieckie łapanki.Historia zatacza koło.Można się wkrótce spodziewać, kontroli pieszych w miejscach publicznych, pod kątem braku dokumentów itp.Władza poparta immunitetem szybko staje się totalitarna.25 lat wolności skończyło się, wraca stara, brunatno - czerwona szkoła.Żal.
Dodano: 29.05.2015 11:29    Przez: ~wald66

KOMENTARZE

Włos się na głowie jeży. To wszystko wymierzone w biednego obywatela, podatnika tych służb. To jednak jest państwo policyjne.
Dodano: 29.05.2015 11:04    Przez: ~śmigłowcem w obywatela
Śmigłowcem w pirata drogowego, zagrażającego ludziom, którzy chcą spokojnie dojechać z miejsca na miejsce.
Dodano: 29.05.2015 11:27    Przez: ~Spokojny kierowca
"Działania ukierunkowane na przeciwdziałanie agresywnym zachowaniom kierowców na drodze" a czym się skończyło, co jest dokładnie opisane poniżej? Prędkość, alkohol a doszło jeszcze szukanie nielegalnego towaru, nielegalnego paliwa, kontroli pojazdów. To ilu agresywnych kierowców było wśród tych 150 ukaranych? Chyba mundurowi zapomnieli jak nazywała się ta akcja.
Dodano: 29.05.2015 11:39    Przez: ~Ulrich von Jungingen
i jeszcze psem poszczują !!!
Dodano: 29.05.2015 12:39    Przez: ~max
Nie dość, że państwo policyjne to jeszcze wyznaniowe. Niebezpieczny mix.
Dodano: 29.05.2015 13:04    Przez: ~heniu
A to wyście dopiero zauważyli co to za państwo?Tylko Marsjanie mogą tego nie zauważyć i nie wiedzieć.Każdy samodzielnie i logicznie myślący Polak widzi i wie o tym od co najmniej ośmiu lat.Wyłączcie TVN,PO-lszmat oraz inne pralnie mózgów,a opadnie kłamstwa mgła.
Dodano: 29.05.2015 13:45    Przez: ~tyle
bardzo dobrze bo sie Polakom od wolności w dupie przewraca Policja jest po to by kontrolować. Po drugie nie każą wysiąść rodzinie na mrozie lub w deszczu. Brawo Policja z to płacimy wiecej takich akcji chcemy życ bez narkotyków bez przestępców.
Dodano: 29.05.2015 14:15    Przez: ~Obywatel !
POpieram,POpieram,kontrolujcie bo właśnie teraz lemingi bojąc się odPOwiedzialności mogą wywozić wiele przywłaszczonych rzeczy.POdPOwiadam że najwięcej mogą kontrabandy wywozić z Belwederu do Ruskiej Budy i z Urmu oraz ministerstw w różnych kierunkach.Radek i Vincent mogą wywozić na Zielona Wyspę.Wykonujcie kontrole dokładnie bo robicie to w imieniu Narodu.
Dodano: 29.05.2015 18:17    Przez: ~Q
I tylko Strażnika Teksasu zabrakło....
Dodano: 29.05.2015 21:38    Przez: ~cordel walker
Oni nie zapomnieli.Zatrzymywali kierowców,badali,mierzyli,sprawdza ,kierowca się wk...wiał i wtedy stawał się agresywny. Wtedy mogli przeciwdziałać :)
Dodano: 29.05.2015 21:49    Przez: ~wk...wiony kierowca
Do czego w tych działaniach przydał się śmigłowiec i kto zapłacił za jego lot? Niech zgadnę - właśnie Ci na których MILICJA urządziła tą łapankę. MILICJA w służbie obywatelowi - banda!!!
Dodano: 30.05.2015 08:57    Przez: ~MO
ale oni też płacą podatki.
Dodano: 30.05.2015 13:46    Przez: ~mon
Poczekajcie jak zasiądzie nowy prezydent, to przy kontroli drogowej oprócz dow rejestracyjnego i prawa jazdy trzeba będzie się okazać świadectwem chrztu i zaświadczeniem, że nie jest się z probówki
Dodano: 30.05.2015 22:32    Przez: ~jw
A co pewnie mamy włączyć TRWAM i RADIO MARYJA? to na pewno się dowiemy "prawdy" Grupka oszołomów robiących staruszkom wodę z mózgu
Dodano: 30.05.2015 23:23    Przez: ~jw
"W działaniach wziął udział również przewodnik psa policyjnego, który sprawdzał, czy w kontrolowanych pojazdach nie znajdują się narkotyki." przewodnik sprawdzał, czy pies? :)
Dodano: 29.05.2015 11:10    Przez: ~czytelnik
sic!
Dodano: 30.05.2015 08:33    Przez: ~x
To już do sprawdzania trzeźwości kierowców potrzebni są antyterroryści i śmigłowiec. Strach pomyśleć jak będą łapać osoby przekraczające to 50/h wojskiem i czołgami ? Głosujcie dalej na PO-PIS-SLD itp......
Dodano: 29.05.2015 11:22    Przez: ~Absurd
Jak przeczytałem artykuł to nie wierzyłem własnym oczom. To już normalne stanie w krzakach i łapanie kierowców nie wystarczy? Tyle sił potrzeba? Widać bardzo potrzebne są pieniądze... To wszystko kojarzy mi się z GTA kiedy jest się ściganym przez policję
Dodano: 29.05.2015 16:16    Przez: ~gościu
Łapanka jak za okupacji, a przestępcy i tak już wcześniej pewnie o niej wiedzieli, więc działania były wymierzone tylko w zwykłych obywateli. Koniec miesiąca, limit mandatów nie wyrobiony trzeba było podjąć zmasowane działania aby uzupełnić braki.
Dodano: 29.05.2015 11:25    Przez: ~ceres
Zawdzięczamy to komorowskiemu
Dodano: 29.05.2015 21:58    Przez: ~pl
Chyba temu całemu Dupie czy jak mu tam
Dodano: 30.05.2015 09:58    Przez: ~Kukizzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzzz
Brawo policja
Dodano: 29.05.2015 11:26    Przez: ~:D
Jak strasznie się oburzano na niemieckie łapanki.Historia zatacza koło.Można się wkrótce spodziewać, kontroli pieszych w miejscach publicznych, pod kątem braku dokumentów itp.Władza poparta immunitetem szybko staje się totalitarna.25 lat wolności skończyło się, wraca stara, brunatno - czerwona szkoła.Żal.
Dodano: 29.05.2015 11:29    Przez: ~wald66
Jaka jest podstawa prawna do przeprowadzenia kipiszu? Zawsze odmawiam i nigdy nie współpracuję, w mojej pracy jak i w życiu nikt nie pomaga więc dla czego mam ja pomagać jeszcze PSĄ?
Dodano: 29.05.2015 11:32    Przez: ~zx
Psom ...jak już , mam słownik ortograficzny,mogę Ci pomóc i ofiarować go Tobie
Dodano: 29.05.2015 11:53    Przez: ~pomocny
No i przyszło nam żyć w policyjnym państwie. Wszyscy mundurowi mogą nas kontrolować i karać. Niedługo listonosz będzie wlepiał mandaty. Drodzy ,, MUNDUROWI,, nie zapominajcie, że żyjecie z naszych podatków i jak tak wszystkich będziecie karać to nie będzie miał kto na was pracować.
Dodano: 29.05.2015 12:05    Przez: ~podatnik
Banda idiotow!!!!!!!!!!!!!!!!co to ma byc !!!!!!!ludzie uciekajcie z tego kraju!!!!!!!!!!najwieksze zlodzieje Policja lupi biednego obywatela........
Dodano: 29.05.2015 12:11    Przez: ~R1
No tak. Uciekaj do Niemiec albo Szwecji, tam jest bardziej tolerancyjna policja. Na prędkość machają ręką, łamanie przepisów kwitują uprzejmym upomnieniem, a na narkotyki, lewe paliwo i alkohol odwracają głowę. Jedź kochany, jedź. Tylko pamiętaj! Masz jeździć tam po polsku. Napisz też komentarz jaki tolerancyjny system więziennictwa mają na Zachodzie, bo coś czuję, że trochę tam... posiedzisz.
Dodano: 29.05.2015 12:26    Przez: ~Krzysztof
Wystarczy jeździć zgodnie z obowiązującymi przepisami i mieć sprawne auto a nie rzęcha. W tedy nie będzie mandatów i narzekań na własną głupotę.
Dodano: 29.05.2015 12:14    Przez: ~KierowcaMr
nie rozumiesz pewnych spraw. Tu nie chodziło o kontrolę samochodów, które widać, że są niesprawne. To po prostu kolejny krok ograniczania naszej wolności, a my na to przyzwalamy. Policjant nie powinien mieć prawa, aby zatrzymywać mnie bez powodu, za to że jadę. Nie mogę być podejrzany o posiadanie jakichś środków bo takie ktoś ma widzimisię i dlatego mnie zatrzymuje. Jest to ingerowanie w wolność, której nie mamy, a wydaje nam się, że jesteśmy tacy wolni, w końcu bliżej postępowego zachodu. Druga sprawa, że to akcja zapewne ćwiczebna przed czymś większym planowanym. Kontrola drogowa, droga zamknięta. Co to jest, ja się pytam. Niedługo niestety się zapewne przekonamy. Akcja kraj 2015 i takie różne dziwne sprawy
Dodano: 29.05.2015 13:13    Przez: ~armagedon
Przepis sam w sobie jest zapisem martwym i aby był przestrzegany, musi być kontrola. Skąd policja ma wiedzieć, że w przepisowo jadącym samochodzie nie siedzi napruty kierowca, poszukiwany przestępca, nastolatek bez prawa jazdy albo jedzie 20 osób na pace dostawczaka, czy auto posiada przegląd, itp. ?Źle rozumiesz wolność. Jak sądzisz dlaczego tych 150. kierowców dostało mandaty? Za to, że jechali? Mamy demokrację i nic nie stoi na przeszkodzie abyś zwołał paru chłopa i zmienił przepisy tak, by wolno było jeździć bez zapiętych pasów, bez świateł, bez fotelików dla dzieci, z telefonem przy uchu i co ci tam jeszcze do wolności potrzeba...
Dodano: 29.05.2015 14:52    Przez: ~Krzysztof
Armegedon, jak kogoś z twoich bliskich lub znajomych rozpierdoli na drodze pijany lub naćpany kierowca to zapewne zmienisz zdanie na temat takich akcji.
Dodano: 30.05.2015 10:33    Przez: ~jegr
Nie, to ty mylnie rozumiesz wolność, a raczej jej nie rozumiesz. Sam sobie odpowiadasz. Skąd ma wiedzieć, że czegoś w samochodzie nie przewozi czy coś innego. No właśnie. Więc na tej podstawie ma zatrzymywać każdego bo stwierdzi sobie a być może? To jest normalne? Idąc dalej to mogę w ciągu dnia być zatrzymywany 15 razy ze względu na widzimisię i kontrolowany jak bandyta. Kolejna odpowiedź idealnie ukazująca obłudę i fałsz oraz idiotyzm demokracji. Zwołaj paru chłopa i zmień przepisy. W tym rzecz demokracja rządy ludu. Jak większość stwierdzi, że białe jest czarne to tak jest i zmiana słowników itd. mimo, że to nieprawda. Są pewne prawa, które są niezmienne i nie powinny ulegać żadnej zmianie. Co to za prawo, które co chwilę ulega zmianie bo nagle większość coś sobie stwierdzi. Dlatego też do prawa nie ma szacunku. A rzeczy najważniejsze jak wolność i własność nie są chronione. W imię pseudobezpieczeństwa oddajemy wolność.
Dodano: 30.05.2015 10:41    Przez: ~armagedon
Nie wiem na jakiej podstawie wyciągasz wnioski, że jestem za pijanymi kierowcami? Oczywiście, że powinni być surowo karani. Gdyby byli surowo karani wówczas mniej ludzi decydowałoby się na wsiadanie za kierownicę. Nigdzie nie napisałem, że ktoś jadący wężykiem nie powinien być zatrzymany. Jednakże wy nadal nie rozumiecie. Później w imię bezpieczeństwa najlepiej wprowadzić godzinę policyjną bo niebezpiecznie po zmroku. Kontrolę osobistą na każdym kroku bo być może ma przy sobie gram marihuany. I prewencyjne kontrole w domach czy wszystko ok bo ktoś stwierdzi, że występuje podejrzenie :) Prawo ma być prawem, ale nie można dla bezpieczeństwa ograniczać wolności osobistej. A to są stopniowe kroki, zmierzające w jednym, niebezpiecznym kierunku. Później wprowadzić prewencyjne obowiązkowe badania krwi, czy czasem ktoś kiedyś nie spożywał narkotyków. I przymusowe badanie psychiatryczne, aby można tych samodzielnie myślących wyizolować z ideal ...
Dodano: 30.05.2015 10:51    Przez: ~armagedon
I nie chodzi tu o jazdę bez pasów czy z pasami. Tylko o przymus. Nikt nie ma prawa nakazywać mi zapinania pasów i karania mnie za niezapięcie. To moja decyzja. I nie potrzeba do tego żadnych nakazów. Wspomnę tylko, że zapinam, ale jestem przeciwko przymusowi, a bycie przeciwko przymusowi nie oznacza, że neguję ich wpływ na bezpieczeństwo. Aczkolwiek jestem człowiekiem i decyduję za siebie. Chyba, że nadzorca wie lepiej. I powoli będziemy nadzorcy oddawać to co z natury należy i jest w gestii człowieka. Ponieważ jestem człowiekiem i chcę być traktowany jak człowiek, nie jak dziecko, nie jak niewolnik. Gdzie państwo wie lepiej co będzie dla mnie dobre niż ja sam. Fikcja.
Dodano: 30.05.2015 10:59    Przez: ~armagedon
Ponadto jegr 'W Polsce tylko 4,5% wypadków jest powodowanych przez kierowców powyżej 0,2 promila (co nie oznacza jeszcze stanu nietrzeźwości - radzimy siegnać do przepisów) natomiast niecały 1% wypadków powodują nietrzeźwi (powyżej 0,5 promila) - idąc tym tropem należałoby dojsć do wniosku, że najwieksze zagrozenie na drogach stanowią trzeźwi (99% wypadków). Tymczasem społeczeństwu wmówiono że to te 4,5% uprawniają Policję do wszelkich akcji masowych z naruszeniem godności obywateli. To bzdura. Wiecej dla bezpieczeństwa by robili gdyby tropili dziury w asfalcie i kontrolowali zachowania kierowców koło szkół, gdzie często chodzą dzieci a nie na szerokiej trasie z samego rana. Proszę sie więc zastanowić jak koszmarnej ulega Pan manipulacji."
Dodano: 30.05.2015 12:35    Przez: ~podpis
Czyli co? Anarchia? Gdzie byś wyznaczył granice ingerencji państwa w... no właśnie w co? Ta akcja policji to chyba była kontrola przestrzegania zasad i norm użytkowania przestrzeni publicznej, jakie ustanowili demokratycznie wybrani przedstawiciele społeczeństwa. Powtarzam: normy można zmienić, ale wiąże się to z odpowiedzialnością za te zmiany. Na moralność i etyczne zachowania bez groźby kary i kontroli bym nie liczył. Prosty przykład: wielu uliczek osiedlowych "pilnują" progi zwalniające, przed którymi kierowcy grzecznie zwalniają chociaż policji nie ma. Dlaczego? Ponieważ przekroczenie prędkości wiąże się z natychmiastowym wymierzeniem kary w postaci uszkodzenia zawieszenia. To przecież jest permanentna kontrola zachowań obywateli! Też źle? Co się stanie jak progi zwalniające zdemontują? Ty pojedziesz wolno, ale masz pewność, że inni zrobią to samo? To samo na drogach głównych. Gdyby nie groźba spotkania z policjantem, to miel ...
Dodano: 30.05.2015 13:38    Przez: ~Krzysztof
Przeczytaj raz jeszcze, ze zrozumieniem. Bo to co napisałem jest dalekie od anarchii, a wręcz przeciwieństwem gdyż państwem prawa. A państwa prawa nie będzie nigdy gdy prawo będzie zmieniane od tak. Ponadto w demokracji praktycznie nie ma odpowiedzialności. Prawo zmieniane od tak, bo tak, nigdy nie będzie szanowane, bo to żadne prawo. A prawo, które jest nieskomplikowane i oparte na prawie własności, z którego wychodzą inne prawa nie jest anarchią, wręcz przeciwnie. Trzeba wrócić do korzeni. Przykład progów również nietrafiony. Ta akcja policji również nie była kontrolą "przestrzegania zasad i norm użytkowania przestrzeni publicznej". Nawet śmiesznie to brzmi. Blokada drogi to normalna akcja? Nie. Nikt nie ma prawa bez powodu mnie zatrzymać, kontrolować i nie wiadomo co jeszcze. A raczej nie powinien mieć takiego prawa.
Dodano: 31.05.2015 10:37    Przez: ~armagedon
Ponadto Krzysztof nigdzie nie pisałem o braku kary, wręcz przeciwnie, pisałem o karaniu. Masz swoja demokracje gdzie my mamy kwotę wolną od podatku 3091 zł a posłowie 27 tysięcy. Nam zabiorą prawo jazdy po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym, posłom nie. Nie ma żadnej odpowiedzialności, a demokracja to fikcja. A my pozwalamy się okradać, gwałcić prawo własności i odbierać nam wolność w imię pseudobezpieczeństwa. A tłum będzie przyklaskiwać. Demokracja to rządy ludu, a nie rządy prawa.
Dodano: 31.05.2015 10:50    Przez: ~armagedon
1 z 4
1234>>