Skocz do zawartości
LM.plWiadomościInstagram followers czy to nowy wyznacznik szyku i mody?

Instagram followers czy to nowy wyznacznik szyku i mody?

Materiał promocyjny

Dodano:
Instagram followers czy to nowy wyznacznik szyku i mody?
materiał promocyjny

„Wciąż siedzisz w tym telefonie!” – przyznaj, ile razy wypowiedziałeś lub pomyślałeś takie zdanie w stosunku do dziecka, ucznia, czy krewnego.

Internet – kreator zakupów

W wyobraźni ludzi statecznych, czyli z ustatkowaną pozycją społeczną, pracujących, mających wykształcenie, robienie kariery siedzenie w przysłowiowym telefonie jest bez sensu. Przecież to strata czasu. Stop! Zmień myślenie. To właśnie w tym smartfonie młody odbiorca spędza większość czasu. Oczywiście, że część z niego poświęca na gry, rozmowy ze znajomymi, ale także dużą uwagę poświęca zaglądaniu na media i konta społecznościowe w takich serwisach jak Instagram, Facebook, czy ostatnio zdobywający ogromną popularność TikTok. Nie da się ukryć, że dzieciaki są najlepszymi konsumentami naszych usług. Przypomnij sobie, ile razy pociechy wierciły Ci dziurę w brzuchu, bo jakiś celebry ta wydał płytę, zaprojektował bluzę, czy inny gadżet. A skąd się o tym dowiedziały? Z Internetu właśnie!

Poogląda, poklika i… jest twoim instagram followers

Każdy z nas ma inny sposób spędzania wolnego czasu. Jedni czytają książki, inni uwielbiają dobry film, a jeszcze inni planowanie dalszych i bliższych podróży. W dobie pandemii nie da się jednak ukryć, że nasza mobilność została w znacznym stopniu ograniczona, a co za tym idzie większa aktywność przeniosła się do wirtualnego świata. A tutaj, jeśli dobrze pomyśleć, reklama, nawet podświadoma spotyka nas na każdym kroku. Nawet przeglądając Instagram i będąc followersem danego konta, lajkując posty gwiazd, freelancerów i przyjaciół, stajemy się odbiorcami przedstawianych treści. A te na nas działają. Kasia ma smartwatcha, a ja nie? Znana aktorka przeczytała najnowszą książkę słynnego polskiego pisarza, a ja jeszcze o nim nie słyszałem? To niedopuszczalne! Jak widzisz, Instagram napędza sprzedaż. Dzieje się tak zresztą z każdym kanałem, dzięki któremu możemy znaleźć odbiorców naszych usług, sprzedawanych przedmiotów, czy… po prostu poszerzyć grono znajomych.

Życie wyznaczane lajkami na instagramie

Czasem jest też tak, że młodzi ludzie poprzez ilość uzyskanych serduszek pod dodanym postem, czy ilości osób, które obserwują ich konto, oceniają swoją wartość. Często także dorośli, chcąc zabłysnąć przed znajomymi, starają się, by ich poczynania śledziło jak najwięcej osób. Zastanów się i przyznaj z ręką na sercu, czy wśród bliskiego towarzystwa nie znasz nikogo, kto co kilka minut, ewentualnie dni dodaje kolejny post, zdjęcie, filmik, obrazujący ich życie. Także działanie na Instagramie nie jest w tym momencie wyjątkiem. Z drugiej jednak strony, to idealny portal do tego, by zapisać wspomnienia, ulotne chwile, które chcielibyśmy, by zapadły w naszej pamięci. Zdobywanie followersów i lajków to także swoista inwestycja w swój rozwój. Chcemy być coraz lepsi, dokładniejsi, docierać do coraz szerszego grona osób, które nas obserwują. Nie ma w tym oczywiście nic złego. Ba, to doskonały trening przed tym, że jesteśmy oceniani. W szkole, w pracy, wśród krewnych. Jesteśmy poddawani ocenie, a działanie na Facebooku, Instagramie, czy Tik Toku sprawi, że upewnijmy się o swojej wartości. Nawet wtedy, gdy będzie nas obserwowała nas tylko rodzica. Oznacza to bowiem, że jesteśmy dla nich ważni, a to najważniejsze.

Artykuł powstał we współpracy z https://instastory.pl/

Czytaj więcej na temat:social media, instagram
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole