Skocz do zawartości
LM.plWiadomościInternetowi oszuści namawiają do inwestowania w kryptowaluty

Internetowi oszuści namawiają do inwestowania w kryptowaluty

Dodano: , Żródło: KMP w Koninie
Internetowi oszuści namawiają do inwestowania w kryptowaluty

Konińska policja przestrzega przed internetowymi oszustami działającymi za pomocą aplikacji AnyDesk. W ten sposób ostatnio jeden z pokrzywdzonych stracił 1,6 mln zł.

Mężczyzna przeglądał jeden z najpopularniejszych portali społecznościowych, gdzie zaciekawiła go reklama o inwestowaniu w rynek kryptowalut.

- W ogłoszeniu była informacja, żeby zainteresowane osoby poprzez aplikację Messenger wyraziły swój akces przystąpienia do inwestycji. Po kilku dniach do pokrzywdzonego zadzwonił mężczyzna, który opisał sposób i możliwości oraz gwarancję szybkiego zysku poprzez zainwestowanie własnych środków na platformie inwestycyjnej firmy, którą reprezentuje. Poprosił również o podanie swoich danych osobowych oraz o zainstalowanie na komputerze aplikacji AnyDesk, która ma ułatwić komunikację oraz wykonywanie przelewów. Za namową oszusta mężczyzna wykonał przelew na dany rachunek bankowy, a na swoją skrzynkę mailową otrzymał potwierdzenie wpłaty depozytu na platformie inwestycyjnej

– informuje Komenda Miejska Policji w Koninie.

Oszust z podobnymi propozycjami inwestycji i szybkiego zysku dzwonił jeszcze kilka razy. Żaden z telefonów nie wzbudził podejrzenia poszkodowanego, a z jego konta znikały pieniądze.

Aplikacja AnyDesk jest często używana przez przestępców. Dzięki zainstalowanemu oprogramowaniu widzą oni wszystko, co ktoś wykonuje na swoim urządzeniu.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole