Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK

Jak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK

Dodano:
Jak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK
Kultura

Młodzieżowy Dom Kultury gościł młodych poetów z regionu konińskiego. Okazją do tego było podsumowanie XXXI Międzypowiatowego Konińskiego Konkursu Poetyckiego im. Bogusława Janiszewskiego Poezja młoda – poezja nowa.

Nagrodę główną im. Bogusława Janiszewskiego zdobył uczeń siódmej klasy Wiktor Jabłoński reprezentujący Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Zagórowie. Młody poeta według jury ma duży talent poetycki. Konkurs przebiegał w czterech kategoriach wiekowych. W kategorii klas 1-3 szkoły podstawowej nagrody zdobyli: Mateusz Jabłoński reprezentujący MGOK w Zagórowie oraz Lena Zawrocka ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Koninie. Wyróżnienia przypadły Oliwii Twardowskiej ze Szkoły Podstawowej w Wilczynie i Oliwii Ciuk ze Szkoły Podstawowej w Morzyczynie.

Spośród uczniów klas 4-6 nagrody otrzymały Maria Foremska i Izabela Stasiak – obie ze Szkoły Podstawowej w Powidzu. Wyróżniono Lenę Mizgalską ze Szkoły Podstawowej w Barczygłowie. W kategorii klas 7-8 jury postanowiło nagrodzić: Karolinę Michalak ze Szkoły Podstawowej w Barczygłowie oraz Bartosza Augustyniaka ze Szkoły Podstawowej w Morzyczynie. Wyróżnienia w tej kategorii otrzymały: Olga Pilarska ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Słupcy i Adrianna Rusek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Kole.

W kategorii uczniów szkół ponadpodstawowych nagrody zdobyły: Julia Kulik z III LO w Koninie oraz Olga Błaszczak z LO w Słupcy, zaś wyróżnieni zostali Wiktoria Knebel z Zespołu Szkół Rolniczych Centrum Kształcenia Praktycznego w Kaczkach Średnich, Julia Faryńska z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie i Hubert Przybyła z II LO w Koninie.

W czasie imprezy podsumowującej nagrodzone wiersze przeczytali recytatorzy uczestniczący w zajęciach Młodzieżowego Domu Kultury: Liwia Kasprzak, Monika Wysokowicz i Maciej Rogala. Można było również posłuchać piosenek z poetyckimi tekstami w wykonaniu Karoliny Szabelskiej oraz zobaczyć monodram Bajka o złości i miłości w wykonaniu Leny Andrzejewskiej. Zwieńczeniem imprezy były warsztaty literackie dla młodzieży licealnej poprowadzone przez jednego z jurorów konkursu prof. dr hab. Marcina Jaworskiego z UAM w Poznaniu. Tradycyjnie już wydano tomik poetycki z wierszami nagrodzonych i wyróżnionych poetów zatytułowany Jak daleko jest od słowa do słowa. W tym roku organizatorzy postanowili patronem wydawnictwa uczynić Krzysztofa Kamila Baczyńskiego. Jego tytuł pochodzi z wiersza Do przyjaciela.

Organizatorami Konkursu oraz fundatorami nagród byli: Młodzieżowy Dom Kultury W Koninie oraz Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Koninie. Patronat nad konkursem objął Instytut Filologii Polskiej UAM w Poznaniu.

Info i foto MDK Konin

Jak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK
Jak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK
Jak daleko jest od słowa do słowa. Święto poezji w MDK
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole