Skocz do zawartości
Polska

Wybory 2024: Kandydaci na radnych gmin, powiatu i miasta. Zobacz, kto się zgłosił! [PEŁNE LISTY]

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJak wybrać odpowiednie baterie łazienkowe?

Jak wybrać odpowiednie baterie łazienkowe?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak wybrać odpowiednie baterie łazienkowe?

Wybór drobnych elementów wyposażenia do łazienki to nie lada wyzwanie. To właśnie od nich w dużej mierze będzie zależeć ostateczny komfort użytkowania i wygląd pomieszczenia. Do grupy małych elementów wyposażenia zaliczymy baterie łazienkowe. Na co zwrócić uwagę przy zakupie baterii?

Materiał wykonania

Pierwszym ważnym kryterium wyboru baterii do łazienki jest materiał wykonania. Armatura łazienkowa narażona jest na ciągły kontakt z wodą. Baterie powinny być zatem odporne na korozję. Najczęściej wykorzystywanym materiałem jest szlachetna miedź, którą następnie pokrywa się solidną powłoką chromową. Chrom nie tylko wykazuje wysokie właściwości antykorozyjne, ale także jest nieprzeciętnie odporny na zarysowania. Baterie chromowane długo zachowują doskonały wygląd.

Duże znaczenie ma również materiał głowicy. Na rynku najczęściej spotkamy baterie wyposażone w ceramiczne głowice. Porządnie wykonane głowice ceramiczne wytrzymają nawet bardzo intensywną eksploatację.

Jedno- czy dwuuchwytowa?

Duże znaczenie w kwestii komfortu używania baterii umywalkowej ma liczba uchwytów. Najlepsze są baterie jednouchwytowe, w których moc strumienia i temperaturę wody można ustawiać jednym ruchem. Taka armatura doskonale pasuje do nowoczesnych, industrialnych i skandynawskich łazienek. Baterie z dwoma korkami to nieco mniej wygodne, jednak wyjątkowo stylowe i ponadczasowe rozwiązanie. Montaż takiej armatury warto rozważyć w przypadku łazienek urządzonych w stylu klasycznym, glamour czy retro.

Baterie umywalkowe – stojące czy ścienne?

Najpopularniejsze, a przy okazji najczęściej używane, są baterie umywalkowe. Korzystanie z baterii powinno być komfortowe dla domowników. Przy wyborze przede wszystkim należy zwrócić uwagę na własne preferencje. Nie bez znaczenia jest również rodzaj wybranej umywalki. Bateria umywalkowa powinna idealnie komponować się z zakupioną armaturą. W przypadku źle dopasowanej baterii istnieje ryzyko rozchlapywania wody poza misę umywalki.

A jakie baterie znajdziemy na rynku? Producenci oferują nam baterie:

  • stojące – inaczej zwane sztorcowymi; mają krótkie i niskie wylewki; montowane na umywalce; doskonale pasują do niewielkich i płytkich umywalek,
  • nablatowe – z wysoką, odpowiednio zaokrągloną wylewką; mocowane na blacie; dobre rozwiązanie do umywalek głębokich i większych,
  • ścienne – najczęściej podtynkowe; z krótką bądź długą wylewką; odpowiednie do głębokich misek; bateria z dłuższą wylewką sprawdzi się w przypadku umywalki nablatowej, która nie stoi bezpośrednio przy ścianie.

Idealna bateria prysznicowa

Baterie prysznicowe możemy podzielić na podtynkowe i natynkowe. Bateria natynkowa to ponadczasowe rozwiązanie, które z powodzeniem można wykorzystać w łazience retro czy klasycznej. Armaturę montuje się bezpośrednio do ściany i podłącza do gotowych wyjść wody. Do największych zalet baterii natynkowych zaliczymy szybki montaż, atrakcyjne ceny i łatwą naprawę w przypadku ewentualnych awarii.

Baterie podtynkowe to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością, szczególnie wśród miłośników nowoczesnego designu. Bateria podtynkowa nie zajmuje dużo miejsca w kabinie prysznicowej i prezentuje się bardzo estetycznie i stylowo. Minusem jest jednak utrudniony dostęp do mechanizmu baterii.

Szeroki wybór baterii łazienkowych – zarówno umywalkowych, jak i prysznicowych – oferuje sklep eLazienki.pl. Jego propozycją są modele podtynkowe i natynkowe oraz stojące (w przypadku baterii umywalkowych) o różnych formach i kolorach. Wszystkie produkty pochodzą od znanych marek – takich jak Deante, Grohe, Kludi czy Laveo.

fot. materiały prasowe

Czytaj więcej na temat:łazienka, dom, mieszkanie, remont
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole