Skocz do zawartości
LM.plWiadomościJak zapewnić sobie bezpieczny wyjazd na narty?

Jak zapewnić sobie bezpieczny wyjazd na narty?

Materiał promocyjny

Dodano:
Jak zapewnić sobie bezpieczny wyjazd na narty?
Materiał promocyjny

W czasie sezonu narciarskiego warto zatroszczyć się o swoje bezpieczeństwo. Szykując się na wyjazd w góry, trzeba skoncentrować się nie tylko na odpowiedniej odzieży narciarskiej, akcesoriach i sprzęcie sportowym. O ile każdy zna swoje umiejętności związane z jazdą na nartach, to w zasadzie nikt nie jest w stanie przewidzieć wystąpienia sytuacji, które mogą zniszczyć pozostałą część pobytu w górach. Sprawdź, dlaczego warto zadbać o najlepsze narciarskie ubezpieczenie!

Polisa ubezpieczeniowa na wszelki wypadek

Można powiedzieć, że w zasadzie nikt nie myśli, że w trakcie zimowych wakacji może się przytrafić coś złego. Oczywiście większość osób zdaje sobie sprawę z ryzyka wypadków w czasie uprawiania sportów zimowych. Chodzi o to, że myślenie przybiera formę w stylu "no nie, mi się to nigdy nie przytrafi".

Tymczasem nie da się wykluczyć niebezpieczeństwa w 100%. Nawet jeśli ktoś ma świetne umiejętności i bardzo duże doświadczenie w jeździe na nartach czy snowboardzie, to może się natknąć w górach na osoby, które mylnie uważają, że wszystko już potrafią, przez co mogą spowodować wypadek. 

W rzeczy samej nawet mistrzowie w tej dziedzinie sportu nie powinni lekceważyć możliwości pojawienia się niebezpiecznych sytuacji. Dlatego jeszcze przed planowanym wyjazdem lepiej jest sprawdzić ofertę ubezpieczeń opracowaną dla narciarzy i snowboardzistów na stronie https://kioskpolis.pl/ubezpieczenia-na-narty-i-snowboard/.

Ubezpieczenie narciarskie w Polsce i poza granicami kraju

Ogólnie rzecz ujmując, ubezpieczenie dla osób uprawiających sporty zimowe, pokrywa koszty leczenia oraz koszty związane z transportem. Można wybrać opcję z hospitalizacją, OC w czasie uprawiania sportu i podczas codziennego życia. Można ubezpieczyć również posiadany sprzęt sportowy. W skład polisy może wchodzić ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków (NNW). Co ważne, polisa powinna pokrywać koszty organizowania i przeprowadzania akcji ratunkowych w górach.

Osoby wybierające się na narty na terenie Unii Europejskiej nie powinny nastawiać się wyłącznie na EKUZ w ramach NFZ. W praktyce wygląda to tak, że zakres świadczeń jest mocno ograniczony. Oznacza to, że jeśli w Polsce koszty danego zabiegu pokrywa Nardowy Fundusz Zdrowia, w innym kraju wcale tak być nie musi. Nie wolno zatem traktować EKUZ jako jedynego ubezpieczenia, gdyż można się na nim mocno "przejechać".

Na jaką kwotę trzeba się ubezpieczyć?

Jeśli chodzi o wysokość ubezpieczenia, w Polsce lub w innych krajach europejskich może ono być umiarkowane (czyli w granicach 200000 zł). Wybierając się poza Europę, trzeba liczyć się z dużo większymi kwotami ubezpieczenia, co ma związek z bardzo wysokimi kosztami leczenia, jakie mogą obowiązywać w danym kraju. Przyjmuje się, że najniższa wartość polisy to 500000 zł.  Kwota związana z ubezpieczeniem powinna brać pod uwagę to, czy dana osoba uprawia sporty zimowe wyczynowo, czy amatorsko. 

Trzeba mieć też na uwadze, że podczas wyjazdów zagranicznych mogą wystąpić różne sytuacje związane ze stanem zdrowia. Chociaż biura podróży mogą wliczać w koszt wyjazdu ubezpieczenie w najniższej stawce, to zawsze trzeba sprawdzić OWU (Ogólne Warunki Ubezpieczenia). 

Bezpieczniej jest wykupić lepsze ubezpieczenie (na wysokie kwoty i o szerokiej ochronie), niż potem rozpaczać z powodu kosztów, które mogą zrujnować budżet domowy.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole