Skocz do zawartości

Masz ważną informację? Prześlij nam tekst, zdjęcia czy filmy na WhatsApp - 739 008 805. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościJuż nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził

Już nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził

Konin dawniej i dziś

Dodano:
Już nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził
Konin dawniej i dziś

Fot. PSS Społem w Koninie

Równo rok temu publikowałem już inne zdjęcie tego samego sklepu, pokazujące je z odmiennej perspektywy. Przypomnę, że za socjalizmu kupowało się tutaj drobny sprzęt gospodarstwa domowego.

Do dzisiaj nie udało mi się ustalić, kiedy trzy pawilony handlowe pojawiły się w szczytach bloków przy Alejach 1 Maja 2 („Dom”), 4 („Nastolatka”) i 6 („Kasia”). Nie ma ich jeszcze na zdjęciach z pochodu pierwszomajowego w 1966 roku (fot. 3), więc postawiono je zapewne w drugiej połowie lat sześćdziesiątych.

„Kasia” była samoobsługowym sklepem spożywczym, „Nastolatka” - odzieżowym, a „Dom” sprzedawał artykuły gospodarstwa domowego. Rok temu napisałem, że był to przede wszystkim drobny sprzęt AGD, ale autorzy komentarzy poprawili mnie, że większy również można tam było nabyć. Po likwidacji placówki PKO BP, która mieściła się tutaj przez wiele lat, pawilon stoi pusty.

Nieodmiennie zwracam uwagę na neony nad wejściem, które w tamtym czasie pięknie rozświetlały i jednocześnie ozdabiały miasto. Bardzo mi ich dzisiaj brakuje.

Dziękuję zarządowi PSS „Społem” w Koninie, a szczególnie prezesowi Karolowi Błaszczykowi, za udostępnienie zdjęć sprzed lat.

Już nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził
Już nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził
Już nie kupi się drobnego AGD przy Alejach, a i bank się wyprowadził
Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole