Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKazimierz Biskupi. Szkoła Podstawowa w Kozarzewie otrzymała sztandar

Kazimierz Biskupi. Szkoła Podstawowa w Kozarzewie otrzymała sztandar

Materiał promocyjny

Dodano:
Kazimierz Biskupi. Szkoła Podstawowa w Kozarzewie otrzymała sztandar
Materiał promocyjny

Ma metr na metr, podobiznę patrona szkoły na awersie, a godło państwa – na rewersie. Od dziś Szkoła Podstawowa im. Stanisława Mańkowskiego w Kozarzewie ma swój sztandar.

Uroczystość wręczenia sztandaru odbyła się w piątek. Sztandar został najpierw poświęcony, a następnie przedstawiciele Rady Rodziców przekazali go na ręce dyrektora szkoły. Następnie sztandar odebrał nowo powołany poczet, a uczniowie szkoły złożyli na niego ślubowanie. Osoby zasłużone dla kozarzewskiej placówki wbiły natomiast w drzewiec sztandaru pamiątkowe gwoździe.

Są takie wydarzenia w życiu każdej społeczności, które stają się najważniejszymi w jej historii. Dla nas, Szkoły Podstawowej im. Stanisława Mańkowskiego w Kozarzewie, dniem takim stanie się 14 czerwca 2024 roku. Od dziś sztandar będzie przypominał nam, że jako symbol najwyższych wartości, honoru i tradycji stoi na straży wartości i ideałów, które my jako wspólnota szkolna wypełniamy – powiedział dyrektor placówki Adam Wiedera.

Sztandar ma kształt kwadratu o wymiarach metr na metr. Jego rewers jest czerwony i widnieje na nim godło państwowe otoczone napisem „Bóg Honor Ojczyzna Nauka”. Awers ma kolor niebieski i znajduje się na nim podobizna patrona szkoły – Stanisława Mańkowskiego. Sztandar obszyty jest złotymi frędzlami. Drzewiec, do którego jest przytwierdzony mierzy 2,2 m i zakończony jest okuciem z orłem.

To wydarzenie ma dla nas wszystkich szczególne znaczenie. Sztandar symbolizuje nie tylko wartości, które chcemy przekazywać naszym uczniom, ale także wspólną historię, naszą walkę o wspólną przyszłość, marzenia i cele – powiedziała podczas uroczystości Aleksandra Nożewska, Przewodnicząca Rady Gminy Kazimierz Biskupi.

Wójt Grzegorz Maciejewski również podkreślił, że 14 czerwca na zawsze zapisze się w historii szkoły. – Jest to ponad wiek naszej historii, kształcenia osób, które wpływały na życie naszej gminy. Dziękuję wszystkim tym, którzy się do tego przyczynili, kadrze dyrektorskiej i nauczycielskiej, za to, że kształcąc oddajecie to, co w życiu jest najważniejsze – swoje serce i czas. Życzę wszystkim uczniom, by tę wiedzę chłonęli.

W piątek poświęcona została również figurka Matki Boskiej, która stanęła obok szkoły w Kozarzewie. W ten sposób placówka nawiązała do historycznych figurek, które kilkadziesiąt lat temu umiejscowione były w wykuszach szkoły. Fundatorką figurki była Aleksandra Nożewska.

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole