Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKiedy rozpocznie się budowa parku handlowego koło błoni?

Kiedy rozpocznie się budowa parku handlowego koło błoni?

Dodano: , Żródło: LM.pl
Kiedy rozpocznie się budowa parku handlowego koło błoni?
Starówka

Zawieszenie postępowania w sprawie wydania decyzji środowiskowej dla parku handlowego koło błoni wzbudziło pytania o realizację inwestycji. Właściciel terenu zapewnia jednak, że decyzja ta nie ma wpływu na budowę. Prace rozpocząć mają się w drugim kwartale tego roku.

W sierpniu ubiegłego roku informowaliśmy o tym, że na działkach pomiędzy ul. Wał Tarejwy, ul. Przy Błoniach i trasą Warszawską powstać ma park handlowy. Od tamtej pory na tym terenie niewiele się działo. W Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miejskiego w Koninie pojawiła się jednak informacja o zawieszeniu postępowania administracyjnego w sprawie wydania decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach inwestycji. Wniosek wycofał sam inwestor.

Jak tłumaczy Jacek Wesołowski, dyrektor zarządzający Trei Real Estate Poland, taki ruch podyktowany był rewizją planów spółki dot. dinalnego kształtu parku handlowego. – Zmniejszony został parking zaplanowany przy parku handlowym. Na skutek tej decyzji, nie ma konieczności uzyskiwania decyzji środowiskowej i stąd też zawieszenie postępowania administracyjnego – wyjaśnia.

Budowa parku ma rozpocząć się w drugim kwartale tego roku, a jej zakończenie przewidywane jest na przełom 2023 i 2024 roku.

Planowany w Koninie obiekt ma być parkiem handlowym. Od centrum lub galerii handlowej różni je to, że wejścia do każdego sklepów są oddzielne – nie łączy je jeden wspólny korytarz. To ułatwienie w kontekście pandemii koronawirusa (lub jakiejkolwiek innej), w takim przypadku łatwiej bowiem o zachowanie reżimu sanitarnego i utrzymania ciągłości działalności sklepów. Obiekt ma mieć powierzchnię 5,2 tys. metrów kwadratowych, czyli kilkukrotnie mniejszą, niż galerie handlowe w Koninie i Starym Mieście. Łącznie ma w nim znaleźć się osiem lokali oraz (w oddzielnym budynku) market spożywczy. 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole