Skocz do zawartości

Prześlij nam swoje filmy, zdjęcia czy tekst. Bądź częścią naszego zespołu. Kliknij tutaj!

LM.plWiadomościKlasztorne piękno w obiektywie zakonnika. Wystawa w Kole

Klasztorne piękno w obiektywie zakonnika. Wystawa w Kole

Dodano:
Klasztorne piękno w obiektywie zakonnika. Wystawa w Kole
Zaproszenie

Wystawa fotograficzna: „Kościół i klasztor OO. Bernardynów w Kole w obiektywie br. Grzegorza Koźmica”

Miłośnikom fotografii i nie tylko pragniemy polecić wyjątkowe wydarzenie. W najbliższą niedzielę odbędzie się wernisaż, który przybliży twórczość oraz pasje br. Grzegorza Koźmica – zakonnika i zdolnego fotografa, który swoim obiektywem uchwycił piękno kolskiego klasztoru i otaczającego go miasta.

Już od młodych lat br. Grzegorz odkrywał świat przez pryzmat swojego aparatu Zenit, a także poprzez talent do rysunku i plastyki. Pomimo braku możliwości kształcenia się w Liceum Plastycznym, nie zrezygnował z rozwijania swoich pasji, co zaowocowało dyplomem fotografa portrecisty w Łodzi. Jednak to nie tylko fotografia stanowiła osiowy punkt jego życia. Od dziecka nurtowało go zainteresowanie literaturą religijną, a szczególnie życie św. Franciszka z Asyżu. Właśnie te fascynacje przekształciły się w powołanie zakonne, które br. Grzegorz realizuje od 1985 roku.

Od 28 lat służy w klasztorze w Kole, będąc nieodłącznym elementem tej wspólnoty i pełniąc funkcję zakrystiana. Jednocześnie nie zapomina o swojej pasji, której efekty będziemy mogli podziwiać na nadchodzącej wystawie.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by spojrzeć na klasztor i miasto Kole oczami brata Grzegorza. Czekają na Was niezwykłe kadry pełne piękna, historii i ducha miejsca.  24 września 2023 r. godz. 14.20 (wejście główne do klasztoru, na parterze).

 

Potwierdzenie
Proszę zaznaczyć powyższe pole